Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Buna fetelor..

Iarasi intru cand nu mai este nimeni..dar nu mai reusesc sa scap deloc la computer..poate maine caci azi am fost si eu la pedichiura si s-a dus ziua mea...ala era sg moment liber...

Miki,Lavi..va multumesc mult pt raspunsuri!Nu i-am mai dat nimic lui David...oricum nu mai tusea iar febra nu a avut deloc ,nu am inteles de ce mi-a dat Ibalgin (cica sa previna febra..).M-am convins eu ca medicii de familie nu sunt cine stie ce..chiar daca tipa asta este specializata la copii....Nu i-am dat antibiotic si oricum si eu stiam a se da 5 zile nu 3 cum abera ea..(mersi Cami..)

Strumfy,Millie,Roxy,Pisuc Happy..va multumim pt gandurile bune!!
Suntem bine...nu mai tuseste,muci nu mai are..deci pare ok..stranuta insa foarte des cred ca 7-8 ori pe zi ture de cate 2 -3 stranuturi...

Daca mai patesc ceva cu David clar merg la medicul din spital...m-a enervat cea de familie...

Va felicit ca sunteti ok cu diversificarea Mada si Lavi..Lavi pe tine de 2 ori si pt primul dintisor..Nu am apucat sa vad poza,poate maine dimineata..

Acum David ma cheama...nu sta cusotul se maraie si nu cred ca va adormi asa...Offf....Intru maine...

Va pupacesc pe toate


PS:M-ati omorat cu ciocolata aia de casa,,,salivez!!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




chiar daca raspund cu intarziere, eu tot asa te sfatuiam sa-i nu-i dai antibiotic si sa urmaresti sfaturile doc de la spital!


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Happiness, da ce s-a schimbat Mariaaa ptiu ce scumpa e bombonica roz ce a crescut si ce frumoasa e amandoi puii iti seamana, de la sot nu prea imi dau seama sa fi luat ceva, dar cel putin Andrei e tot mami , dar si bombonica are cam aceleasi trasaturi frumoase ca A ahh ce i-as smotoci putintel asa , sa ma bag si in zulufii lor asa am vrut si eu cretulini la piscoata dar vad ca daddy nu i-a dat si ei cativa , e asa de cret si piscoata nu are deloc nici unul

Yasmi, felicitari pentru iepuras ai baita mare nu asa, papa de toate, are si dintisori, e precoc

Madutza cum e acum cu aerul conditionat ? alta viata nu ? acum stai la umbra aerului conditionat si te gandesti cat de rau era fara el , nu-i asa? cu proviziile pentru iarna cum stai , ai mai cules de prin gradina mamei ?

cami , ma bucur ca e mai bine Petra, si tot nu mi-ai raspuns de ce i-ai dat antibiotic , ce a avut ? a fost ceva imperios necesar de antibiotic?

Yvyana, pui poze cu ochioasa mica si scumpa si nu ne spui ? e tare gingasa si are niste ochi care chiar te hipnotizeaza

Pisuc, iti urez multa bafta si sa nu simta Petru deloc schimbarea.. ai dreptate ,e periculos acum cand a inceput sa se invarta in toate directiile... si a mea vad ca se arcuieste, se impinge in cap si calcaie si face podu` , nu stiu ce vrea ea de fapt sa faca... pana acum s-a rotit de pe spate pe burta de vreo 3 ori singurica, fara ajutor, dar daca ii dau un deget imediat se intoarce pe burta e asa rapida, are o viteza de ma uimeste

Alexina, da tu unde ai disparut iar, urci scarile, faci silueta ? hai lasa-le incolo, acum vino si ne mai spune de balerina si cum i-a placut la gratar

Lalely, sper ca e mai bine puiul si tu sa ai mai mult timp liber cat de curand accepta suzi? de ce nu vrea sa stea cu tati , e asa mofturos? cand ne mai pui pozici noi cu gangurel?

Roxy, iar te-ai plimbat, las ca face bine , mersu pe jos face picioru frumos, nu? nu ca tu ai avea ce da jos, la tine tre sa iti trimit eu vreo 2 kile asa macar sa raman eu cu mai putine ca si asa vad ca astia rochii dragute de mireasa nu au marimi asa mari ca pentru belene ma uit online si ma ia cu rau, daca imi place ceva , ma uit ce marimi au pe stoc, si nu spui care marime e maxima , sa nu facem senzatie deci trebuie sa ma tin de regim, poate mai scad un pic asa, cat sa pot sa imi cumpar si eu ceva decent

Ally, iar la Milano? stai asa oleak, azi e doar joi si nu vineri, vezi ca trisezi si nu e bine ? hai sa fie la tine acolo distractia si noi sa mai stam un pic sa asteptam weekendul

Raluka, nu ai mai trecut pe la noi, hai ca stiu ca ne citesti intra s ane spui cum merge cu papica si ce mai face Vladut pozici noi mai ai ?

persi, dar Raducu tau ce mai face ? nu mai vii sa ne povestetsi de voi ? hai si cu poze noi, te rog, ca fara nu te primesc

Andreea, tu cam d emutl lipsesti, absent nemotivat si nota scazuta la purtare vezi ca tre sa vii cu o scuza buna sa iti motivez absentele sau cu scutire

Ioanna, vezi ca te dau iar pe lista disparutilor sau iar te-ai apucat de renovari ? ori ai plecat in concediu ?

Alina06, si tu unde esti ca de vreo sapt iar ai plecat? v-ati apucat de lucrari iar la casuta, ultima suta de metri ? Luca ce face ?

Madu81, tot in moldova sau la mare acasa ? eu cred ca esti toata ziua pe faleza de aia nu mai ai timp de noi , asa-i ? asteptam vesti , cel putin eu

Dinora77, tu ne mai citesti? cum mai sunteti? nu ai mai trecut de tare de mult pe aici? ori sunteti in comcediu ori toaat ziua pe afara pe la plimbari ?

Iar am scris un roman, si vad ca si laptopul a obosit ca mi se misca lentttttt... sa salvez mesajul asta ca doar nu am scris juma de ora la el degeaba de o fi sa nu mi-l trimita , ca sa nu ma zgarai pe ochi dupa


Gata polologhia pe azi, ma duc sa trezesc piscoata ca e ora de si precum spuneam mai devreme, vreau sa ajung in pat la o ora mai rezonabila nu la miezul noptii

Noapte buna si somn usor, ne auzim maine





_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


hahaha sa stii ca sa ajung la laptop tot tb sa urc scari
la gratar a fost hipnotizata mica de ea. am ajuns acol aerul tare, a papat si a dormit non-stop de m-am si speriat. ma duceam frecvent sa vad daca respira
si era un frigalau de avea si caciula si gluga si 2 paturici pe ea. how about that?
piscoata ta e atata de dulce cum face ea nani in plapuma uooof scumpa daca te consoleaza cu ceva sa stii ca si noi tot cu plapuma ( mai subtire) dormim!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

am pus poze de ieri si azi cu noi

mami de 2 prichindei


ce copii frumosi. andra seamana mult cu tine.
vlad e tare haios cu 2 suzi in gura! vad ca se amuza si el

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Fetelor, va ca deja ati inceput diversificarea.
Eu aveam de gand sa incp undeva pe la 5 1/2 - 6 luni.
De cand a facut 4 luni am inceput sa ii pun in laptele de seara cate o lingurita de cereale de orez.

In rest suntem bine, dormim toata noaptea, iar ziu avem pauze cam de 1 ora somn de vreo 2-3 ore.
Din pacate nu o mai alaptez exclusiv. La con trolul de 3 luni imi luase doar 300 g in greutate si m-a pus dr sa ii si dau lapte praf.
Imi pare atat de rau ca nu se poate. Acum ma gandeam sa o trec iar doar pe san, dar nu prea mai am lapte. Nu stiu cum sa fac sa am iar laptele dinainte, macar sa incerc o luna sa vad cum se comporta.

In schimb este foarte vorbareata, gongane toata ziua si ranjita rau.
ar vrea sa stea numai in fund, dar nu prea o las. In schimb pe burta nu ii place deloc. Se plimba prin pat, se 9ntoarce intr-o parte si cateodata mai cade si p burta si nu ii place, plange de mama focului.

Am fost si eu la mare cu amndoua fetele, la inceputul lui iunie si au f f0oarte cuminti amnandoua.

Pe 21 august avem si noi in sfarsit boteztul, abia astept


Fetelor, care se indura de mine si imi da un PM cu parola de la picasa?
Multumesc

am produse la Bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Ssabrya ai PM

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

yasmi, ce tare, azi ai 2 copii

s-a trezit si Catalina mea, merg acum la ea...nu mai stiu daca v-am spus ca a mea fata adorme singurica seara, dupa baiata ii dau sa pape ridicata pe o perna, iar dupa ce termina o iau incet de acolo si o pun la ea in patut, este cu ochii deschisi, ii sarut fruntea ii spun somn usor si ies din camera.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


si teea adoarme singurica numai ca eu sunt cu ea in camera.

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Scrish ma bucur ca ai gasit o rezolvare...stiu ca o luati incet...dar vezi tu era ff frustrant sa-l vezi ca nu mai vrea nimic...acum sa-i fie bine asa , ca stii ce se zice ca nu fructe imediat dupa masa ca fermenteaza...
eu nu tot la fel ziceam ca nu o diversific inainte de 5l si si ceva..si daca a luat putin in greutate am fost nevoita...la fel ca si tine SSabrya....dar eu ii dau vreo 6-7 cupe de cereale pe zi...3 seara si 3-4 dimineata ca un piure. eu zic sa nu o mai intorci pe micutza la san...ii dai cat mai ai si apoi lp..de ce sa o mai chinui

alexina nasoala sitatia....e chiar de ingrijorat cu astia..nimic nu mai e de incredere....dar eu zic sa fii linistia,daca fata lua asa ceva sigur se manifesta intr-un anume fel....ca analize nu stiu la ce poti sa ii faci..la kk poate....dar hai ca nu oi fi tu asa ghinionista

eu fac laptele numai cu bucovina....dar inconcediu nu am gasit decat in prima zi st de 5l si apoi a dispart din statiune....din neptun nu m-am carat cu bidonul de apa asa ca atunci cand am terminet-o i-am dat borsec
eu si de dorna am inteles ca ar avea un semn de intrebare....e mai mult reclama la ea

va pup...mi sa trezit gugulittza...ma duc sa-i dau cerealele
si morcovul...
vai fetelor e o adevarata aventura sa rad morcov pe razatoarea de sticla...dar nah pt 10 ml nu bag robotul sa-i storc morcovul..mai ales ca am niste morcovi bio....mici si pricajiti de la maicamea din gradina...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

scrish- ce frumoasa e rochitaaa! si daca o modifici asa cum ai spus in partea de sus o sa fie si mai si! super. si eu cred ca mai bine dai laptic inainte de suc daca nu vrea invers. facem totul numai sa pape nu?

mada- ce frumos sta Cata in fundulet, doamne ce repede evolueaza. ai 2 copii minunati sa stii. setul Graco e fff frumos. si eu sunt fan!
mi-ai facut pofta de vinete si ardei copti, yam yam. cumpar si eu azi sa coc!

yasmi- iepuras coconas! ce dragutz. felicitari!
deea- si eu zic sa incerci sa o tii treaza mai mult ziua. nu vrea deloc sa se oace? daca o plimbi prin casa in brate nu se uita peste tot? poate asa o tii treaza mai mult si o obosesti mai tare pe seara.
cum ia in greutate Anna? ii mai dai fier?
strumph- ce frumos ca plecati pe traseu! super! sa faci multe poze sa ne clatim ochii! motanul lasa-l acasa!!!!

mi-e foame de lup.nu am aut decat cafea pana acum. ma duc sa vad ce ma atrage prin frigi...poate niste rosii cu branza :)

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Am mai citit putin din urma cat ma lasa strumfu ca are chef de joaca
Nici al meu nu executa intoarceri si rostogoliri, o singura data s-a intors de pe burta pe spate de nervos ce era ca nu-i place deloc cand il pun pe burtica, parca il pun pe plita incinsa asa se chinuie sa se intoarca pe spate.
In schimb de vreo 3 zile trage cu foc de hainutele de pe el, de paturici si tot ce prinde si tot de vreo 3 nopti inoata prin patut pe spate ca il pun seara intr-un capat si dimineata e in celalat capat. Azi dimineata l-am gasit la celalat capat dar si invers ca se rotise dupa ce ajunsese la capat.
Cu covorul de activitati e distractie mare, e tare pasionat de el, sta cam vreo ora pana se plictiseste si incepe a ma certa. Rade la jucarelele din covor, gangureste la ele si le loveste pe care le poate apuca

Cu dormitul ziua sunt zile si zile, cateodata doarme ok si ziua si cate 3-4 ore legate si cateodata mai deloc si atunci e tare marait. Norocul meu e ca doarme bine noaptea, de la 10-11 seara pana dimineata la 6-7

Cu vaccinurile, eu am primit de la pediatra cardul de la GSK ca-i fac toate schema completa(Infanrix, Rotarix si Synflorix) si cu cardul asta ies mai ieftin cu ele, adica in loc de 2500 lei cat ar costa toate dozele pana la un an ies undeva in 1500 lei ca primesc unele doze gratuit.La 2 luni a facut deci 3 vaccinuri odata dar nu a facut decat putina febra a 2a zi, cam 38.8 care am scazut-o cu paracetamol Saptamana viitoare o sa-i fac programare pt vaccinurile de 4 luni

Strumph, e bestiala picoata cum doarme ea cu nasucul in paturica

Bb_Yasmi, felicitari pt dintisor

Iar ma pun sa mai citesc din urma



fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

deea- de ce nu dai morcovul pe razatoarea normala, cea cu dintii fff mici si apoi storci sucul? cica asa iese mai bine si e mult mai usor!
bucovina ii mai dau si eu cateodata. ia sa cumpar din asta de acum, desi ai mei ma tot bat la cap sa ii dau apa de la noi ca avem un filtru special pe care au dat o gramadaaaa de bani si fac teste periodice . eu insa nu stiu ce sa fac. ce ziceti?

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput