Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Ampus si eu cateva poze noi cu David (Strumf ai dreptate..nu mai adaugasem de mult..)

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Am adormit strumful in sfarsit
Dupa ce se trezeste, ii dau tzitzi si-l las cu mama, si fuga la Mall sa caut cadou ca saptamana viitoare e ziua sotiorului si nu mai am alta ocazie sa merg.
Ceva idei de cadou aveti, domnul meu face 34 de anisori???



fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am revenit si noi de pe afara....
citesc si incerc sa fac un rezumat ca sa nu o supar pe strunf cu quote-urile


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

am intrat repede sa vad ce faceti si sa va rog sa ma ajutati cu o chestie:
de aseara am observat ca ii cam curge ochisorul stang Anastasiei, se tot freca la el si asa am observat. apoi i-am pus laptic si s-a adunat la coltul din interior niste cacamite din alea galbene(de fapt, cand le sterg sunt spre verzui asa). stiti cumva ce-o fi asta? de la curent o fi? ca am cam stat cu gemuri si usi deschise si doar am zis ca n-o sa stau asa dar....
acum vad ca se mai aduna din cand in cand acolo, nu asa mult. ii mai pun laptic si o sterg. vad cum se comporta in week-end si daca este ceva luni vorbesc cu pediatra.
voi ce parere aveti? poate fi vorba de conjunctivita? de fapt, ce-i aia si de la ce se face? si care sunt simptomele?

toate mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

lucas si-a papat pranzul acum se prega de nanica .. iarasi a papat ca un mancacios ce este ...cam 180 gr piure legume cu lapte

cris de abia astept sa iti vad rochita!!! cred ca e superrbbaa culoarea materialului..pe o piele bronzata si pe o gagica (pardon mamica-gagica ) asa faina ca tine o sa fie lucutza tare mandru

ally sa aveti un wk minunat!!

ssbrya bine ai revenit!! cauta in pm -uri ca ai mesaj cu parola de la mine. poate o convingi si pe anaxena sa mai treaca pe aici taree mi-as dori sa ma intalnesc cu cateva mamici de aici...

multumim pt felicitarile pt dintisor....dintisorul nu e nou...acum doar a pocnit k lumea...nu mai stiti de cand va spuneam eu ca ii apare dintisorul?? tot umflat a fost ..

strumf, ati incercat cu un lubrefiant??? uneori face minuni!!

mada, deea zilnic am 2 copii-3 cu sotul dar cum iasmi merge la gradi pana dupa masa am doar unul

mada eu azi cu 2 tu cu nici unul...hmm pai asta e treaba?? bravvoo!!!! meriti putina relaxare!! meritati amandoi putin timp in 2..sa nu uitam ca suntem si femei-sotii nu doar mame!! sa aveti o seara minunata

lalely ff bine ca ai ascultat de instinctul tau de mama. ti-am spus cum fac eu daca nu am incredere totala merg cu copilasii la 2 dr. merg apoi sa vad pozicile cu davidut

simo, mami frumoasa, asa rarut apari ..imi era dor de tine!!! mai pune pozici si cu tine!! cu casuta..pai si ei vor sa o termine cat mai repede sa isi ia banutii...

miki ai 2 copii frumosi foc!!! vladut are asa frumoase trasaturi!! iti seamana!! avem si noi o pozica cu iasmi cu 2 suzi in gurita de la 1 an si un pic..apoi peste 2-3 a renuntat la ele.

happy multumesc pt raspuns.

yvyana, stai linistita ca nici lucas al meu la app 5 luni1/2 nu se rostogoleste..doar se intoarce..in schimb el stie sa faca altele










mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea ce tare ai fost cu frunza. era mai fain sa stii, ce atata treaba cu hainele astea.
si ne intrebam atunci ce frunza mai este la moda: de stejar, de artar....
cred ca esti prea obosita de aia nu poti sa dormi. daca ai putea dormi si ziua....daca puiuta mica doarme si ziua tu de ce nu dormi cu ea? lasa treaba si dormi, este mai importanta odihna ca altfel nu mai ai chef de nimic.

bb_yasmi ce frumos se ridica, casuta abia astept sa o vad gata. zici ca ai 2 terase? superrr. poate pana la urma ma razgandesc si eu si ne mutam la casa ca terenul il avem. sotul ar vrea dar eu..... mi se pare mai simplu la bloc dar mai fain la casa. eu mi-as pune muuulta verdeata si pomi si gradina cu zarzavaturi. bine, n-as exagera ca acum nu m-oi apuca de prasit si dat cu sapa

madutza super ca mergeti la film, asa doar in 2 eu nu mai am stare la film 2-3 ore cate dureaza, nu stiu de ce. noi luam filme acasa si ne uitam cu o bere si ceva rontaieli

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy eu nu imi [pun decat gazon..braduti..flori si....capsuni iar la strada ceva pomisori mai speciali:nectarini...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Yasmi felicitari pt.dintisor ! da asa ar trebui sa vin pana in tm sa ajung si la control sau macar la o plimbare prin mall sa vad daca sandalele mele de la ecco sint la reducere . Noi avem un scaun de masa de la hauck ,e super fain ,f.stabil,are multe poziti de reglare dar acum am vazut ca sint la niste preturi,eu atunci l-am luat la reducere

Happi ,Maria si Andrei sint deliciosi
Simona , multumesc!
Miki ce scumpi sint Andra si Vlad
Pisuc felicitari pt.reusita ai un baietel foarte cuminte
Lalely cu ocazia asta am vazut si pozele de la botez,sinteti foarte frumosi toti 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza chiar vroiam sa te intreb de rochia de mireasa. vrei sa ti-o iei de acolo? fa-ti-o in tara la comanda, iese exact pe gustul tau si marimea ta. vezi si tu cat o sa poti sa slabesti si ti-o faci cu 2 saptamani inainte. abia astept sa te vad mireasa, o sa fii frumoasa, stiu eu si pe piscotica cum vrei s-o imbraci? cred ca o sa fie o mica printesa

simona tu la cat ai zis ca incepi diversificarea? la 5,5 luni?
nu stiu ce sa fac, sa incep si eu mai devreme de 6 luni sau sa astept cu mi-a zis doctorita pana la 6. ca ea asa a zis, ne vedem la 6 luni si vorbim atunci.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ssabrya ce mai faci? ma bucur ca ne scrii, poate intrii mai des.

bb_yasmi ai mai vorbit cu anaxena ? ce mai face? de ce nu mai intra?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput