LMA Raul -Delfinasi in sarbatoare(162)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata!

Giorgia, da la tine nu se vede deloc cu maxilarul. Dar chiar deloc!

Tu fete, asa mi se pare ca am un copil de cumintel. Nu plange decat daca se loveste. Cand se satura de stat intr-un loc maraie, pana il iau. Si cand e obosit, e marait, dar nu plange/urla. Azi dimi s-a trezit la 6 de papa, am mers sa ii fac lapticul. Am stat un pic, ca am incalzit prea tare apa, apoi pana am racit-o, apoi am mers la baie. El ma astepta cuminte in pat. Asa face mereu, nu plange (cred ca stie ca dureaza un pic). Si la doctor a fost cuminte, a marait ca o tot impingea pe dr cu mainile, sa nu il conculte, dar nu a plans. Asa mi-e de drag de el!!! Ioi, scumpelul. Si mi se pare ca atatea intelege,si asa fain ne jucam. Mor de dragul lui! Stiti fluturasii in stomac din adolescenta, dragostea aia de inceput, de plutesti. Parca asa e si la mine acum, nu imi vine sa cred ce am!!! Doamne, ca nici nu se compara viata de dinainte cu cea de acum! Am fericirea maxima!

No, hai ca va plictisesc... Am plecat la plimbarica, nu e foarte cald, inca.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

Hai mai Rody, chiar nici o poza de la ziua ta

Cel putin bine ca ati petrecut un pic, ma bucur pentru tine!!!


de cele mai multe ori, oriunde mergem, eu nu am poze, ca io-s fotograful . si daca stau sa ma rog de cineva sa-mi faca poze, pai nu ies asa cum ar trebui, ca daca sti ca iti face poza, stai ca o statuie, nu-i acelasi lucru .




am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata fetelor

Rodika multi ani mamicule, sa fi sanatoasa si sa traiesti 1000 de ani
imi scuzi intarzierea


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

NEata!!!

Mii de multumiri pt subiect, pt mesaje! Sunteti extraordinare!!

Azi piticul meu implineste un anisor!! Asa ca va poftim la un ceai rece, la o berula, un spritz, o felie maaare de tort (de branza cu visine), dam drumul la muzica si la dicstractie!!

Dintele e crapat cumva la suprafata, nu pe muchie, cumva pe lungime.. Sper sa existe vreo modalitate sa nu i se carieze, pe langa faptul ca e urat cu dintisorul cariat, ii poate afecta dentitia definitiva.
Crisu', fratele meu, la 15 ani trebuie sa poarte aparat pt o problema asemanatoare, partea de jos ramane in fata, face streasina (asa spunem noi). Cred ca se si corecteaza mai greu acum.. dar na, daca acum s-a desciperit. Important e ca dintele sa fie sanatos, ca daca o luati din timp, aparatul se poarta mai purin timp. POate pana atunci se mai modifica pozitia si scapati de grija asta!

Giorgia, sanatate multa puiutei! Daca-i dai hidrasec, parca nu mai trebuie sa ii dai si smecta (ca fetele ziceau ca hidrasec e ca o smecta mai eficienta).

Bambo, deci la voi a fost de la dinti?

Ieri nu am avut timp nici sa respir. Eu am tot avut treaba in bucatarie, am facut un tort si piscotul asta al meu tot fugea de langa mine, sa se catere pe canapea. Evident la cat e de repezit risca sa cada, asa ca eu dupa fundul lui. Dar acuma el vrea pe spatarul canapelei . E ca o minge de ping pong, acum e aici, acum e acolo. Un strengar!
Crisu', cunosc sentimentul. Eu tot spun toata ziua ca e tare frumos, ca ce fain e.. Toata ziua!! Inca il miros si il pup ca atunci cand era bb mic. Acuma insa imi raspunde la imbratisari si parca imi da aripi!


Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!


MAREA INTALNEALA
- MUNTE
pt 27 aug - 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Am facut si eu pasta de zahar sa decoram tortul. Bai, deci te umfla rasul daca vezi chestia care a iesit, El initial era ok, dar sotul (el s-a ocupat de ornat, de pasta) l-a lasat putin mai lung la baza si cand l-am ridicat s-a lasat si incepea sa se desprinda cumva.. Cand l-am pus la loc, s-a strambat cumva. Oricum, punem poze, ca sa radem impreuna.

La multi ani ,maimca draga, Catalina! Sanatate multa si bucurii! Va asteptam din vacanta!

La multi ani, Alicia!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!


MAREA INTALNEALA
- MUNTE
pt 27 aug - 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

hihi..cristina, asa simteam si eu la primul copil..o indragosteala extraordinar de frumoasa!
si pe mihai il iubesc de mor, dar acum, dupa cum va spuneam stau prost de tot cu nervii si mi-e un pic mai greu.
va ziceam ca am inceput un trat.cu magneziu si milgama..poate imi mai revin.
am vb si cu o prietena psiholog si am concluzionat ca nu este acum momentul prielnic pt terapie, ci dupa ce termin cu examenele, deci prin iarna.
ieri am avut iar niste nervi ingrozitori..mihai era pe canapea lg taica-su-care se uita la tv..si cum necum a cazut copilul cu o bubuitura de imi venea sa il iau pe ta-su sa il dau cu capu de pereti..dupa ce s-a mai linistit copilu, am iesit afara, ca simteam ca explodez.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Crispro, Bumble, asa simt si eu! Nu stiam ca te poti "indragosti" de un bebelus...

Bumble, multumim pt. tort si bauturi! In ce fel poate afecta dentitia definitiva o carie la un dinte temporar? Lumineaza-ma un pic

Crispro, am uitat sa-l felicit pe Vladut pentru primii pasi! El s-a urnit mai greu, dar se pare ca va merge f.f. repede Eu cu al meu nu ma pot lauda ca ma asteapta cuminte in patut sa-i aduc lapticul...no...incepe sa urle, trebuie sa se ridice ta-su sa-l ia in brate...azi dimineata a inceput sa urle ca a iesit tati din camera sa se duca la baie, desi eu ramasesem in pat Cine sa-l mai inteleaga...de obicei urla ca ies eu si se ridica tati sa-l ia in brate, dupa ce il ia in brate se linisteste.

Nu mai pot sa zic ca e cumintel nici in restul timpului - trage de perdele, in sufragerie avem si biroul (sper sa mutam in curand dosarele firmei in noul sediu cand o fi gata) - trage de dosare, Doamne fereste sa il scap cu vreo hartie in mana ca e distrusa! Ieri a fost femeia la curatenie. Dupa ce a plecat, in 5 minute era iarasi sufrageria plina de diverse imprastiate de Raducu.

Trebuie sa-mi schimb semnatura - mami de Raducu cel nazdravan

Uitati aici si pozele promise aseara+altele

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

eu i-am trimis pe cei mari afara, piti doarme..am facut mancarea pt tot poporul.as vrea sa fac si ceva dulce, dar astept sa se trezeasca piti, ca tb sa fol. robotul si face zgomot cam mare.

puiutz..asa si la mine du dezordinea-miercuri cd i-am tinut ziua efectiv juma de zi doar asta am facut, iar pe mihai l-am trimis afara sau in casa cat a stat a dormit, ca sa nu faca inapoi.
acum..nu va puteti imagina cum e la noi..jucarii peste tot(mai putin in bucatarie, s anu-mi rug gatul calcand pe ele)..pungi imprastiate..perii de par de-ale lui..hartii de-ale mele..pixuri..telecomenzi(dim isi cauta sotu telecomanda- o pusese piscotel deasupra la dvd player )..ligheanul din baie e prin living..sticle cu apa-suc prin living, prin birou..servetele umede...ce mai dezastru total, dar nu mai am energie.stefan aseara isi facuse spuma in cada cu gelul meu de dus eco-bio pe care am dat un car de bani
cd mai apuca in vreo clipa de neatentie sa deschida sertarele din bucatarie scoate si de acolo ce prinde- plantele mele de ceai-tre sa le urc si pe alea undeva..pungi..hartia de copt..

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Paula, as e si la mine. Ma bucur sa vad ca nu sunt singura mama innebunita ca nu sta curatenia nici 5 minute. Nici eu nu mai gasesc lucrurile, care pana acum stateau frumos la locul lor. .
Diferenta e ca la noi i bucataria e plina de toate. Doar in baie si in camara nu are acces, pana va reusi sa deschida usa, dar apoi cred ca pun cheia in functiune...E o nebunie.
Cristina, Bumblebee, asa frumos vb voi de puiutii vostri, si mie mi-e drag de mor, ca doar e al meu, dar mi se pare tot mai greu sa ma inteleg cu el. Adica nu face nimic din ce ii zic, si vad ca ma intelege, dar face pe dos. Si trecem printr-o faza din aia mamoasa, ca nici la baie nu imi tihneste, ca plange dupa mine, de zici ca acum moare!!! Trece faza asta, nu? Cand ies din baie, vine repede la mine, plangand inca si ma prinde de picioare si ma imbratiseaza. Atunci mai imi trec nervii si mi-e atat de drag, dar in 3 minute iar face boacana si ne certam

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Tu fete, stati asa, ca mai are Vlad pana umbla, minim 2 luni, zic eu. Acum merge binisor de o manuta (oricum , e un progres urias, ca pana acum 5 zile mergea doar de amandoua). Pasii singurel i-a facut mai mult din avant, ca inca nu stie sa isi sustina corpul. El inca nu stie sa stea sprijinit de canapea, sa se joace cu ceva, sa faca pasi laterali sustinut pe canapea. Nu se stie apleca, ridica, nu stie sa stea in genunchi.. no, lista e lunga. De multe ori cand il pun in fund, se foieste, se da pe burta, pe spate, dar nu se stie ridica inapoi. Trebuie sa il ridic eu. deci, zic eu, mai avem mult pana sa mearga. Dar nu-i bai... asteptam. Inca ma bucur de casa ok, inca nu le scoate pe toate afara, nu le muta.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput