LMA Raul -Delfinasi in sarbatoare(162)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Puiutz, cat e de scump Raducu! ce incruntat e in prima zi la mare! si ce fericit e cu cartofelul! Are si el strunga,asa-i?



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

mirelaaa, , ce mai faceti? mai gasesti timp sa-ti amintesti si de mine

cris, asa mi-e si mie Isa de draga cand ma asteapta cuminte in patut! ii spun ca vine mami imediat si ea nici nu misca. cand ma intorc si o vad in aceeasi pozitie, am impresia ca doarme, ochii is sunt intredeschisi cum se uita catre usa dar, cand ma vede, e toata rasete si da din picioruse de numa!! de asta ziceam zilele trecute ca nu cumva pacalind-o ca revin, sa nu interpreteze vorbele ca un "pa", adica plec si nu mai vin degraba. ca doar nu intelege ea semnificatia cuvintelor exact, i le repet si le asociaza cu actiunile mele... vad ca a fost asa cum ati spus voi, nu si-a amintit! dar nici eu nu am mai repetat chestia...

bumble, si noi toti 3 suntem cu nasul in pielicica Isabelei, nu ne saturam de mirosul ei. de vreo 2 luni la nasi era o familie de romani, o tot dragaleau pe Isa si la un moment dat zice el: ce bine miroase, asa-mi plac bebelusii, nu mirosind a acru! si ea: daa, pai si eu am mirosit-o cand am luat-o in brate. acuma imi venea sa rad, ca intr-adevar cand a luat-o tipa in brate asta a facut prima data: a mirosit-o la gatut! si sotul: "vezi si la pampers, miroase bine?"


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

alina, puiutz v-am admirat si eu frumusetile de flacai.
alina, ca mi-am adus aminte cu costumul de baie portocaliu-am si eu unul, tot asa cu snururi la slip..nu va zic ca eu desteapta le-am legat cu fundita, nu cu nod...iar mihai mi=a facut figura intr-o zi ca era sa ma lase in k..uru gol..noroc ca eram jos si am prins repede slipul si l-am legat stransic..ca de eram in picioare..nudista eram...ca la paula pe langa terasa

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Victo, . Tare faza cu slipul. Eu fundita mi-am facut... de acum imi fac nod.




Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

mirelaaa, , ce mai faceti? mai gasesti timp sa-ti amintesti si de mine


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)



poi altfel cum
doar va citesc mereu

ce sa fac, pazesc motanii care dorm
caci nenea Robi se mai foieste si tre sa i mai pun pe suzi ca altfel plange si gata nani


am fost la munte si joi seara am aterizat inapoi in bucu
a fost super la munte, liniste, racoare, hotelul super, servirea ca la carte (de mult n am mai vazut asa ceva, seara, pt ca era rece, farfuriile erau incalzite, ca sa nu se raceasca preparatul)
o sa pun niste poze cu motanii mei, care mai un pic si fac 7 luni

pupici

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:



LA MULTI ANI DRAGA CATALINA!! SA ITI TRAIASCA PRINTESA SI SA TE BUCURI DE EA!!! ESTI O INVINGATOARE!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Mirela, 7 luni imediat??? wow, da stiu ca trecut timpul, nu gluma.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

bumblebee, dar voi cum stati cu danturile (seniorii)? La Elise e sarit smaltul cred ca de pe toti dintii (mostenire genetica), problema e ca s-au ingalbenit dar nu s-au cariat (bine, are si cariile de rigoare, la o maseluta. O alta masea e deja macinata, aia o mai doare cand uita si mananca in ea). Dintii de lapte parca nu se sigileaza, asta ar fi fost o solutie. Ti-ai verificat emailul?

crispro, giorgia, aparat dentar se pune pt a indrepta dintii. Problema maxilarului de sus peste cel de jos nu cred ca e rezolvabila (sau poate doar prin operatie estetica). Cumnata-mea a avut in liceu si facultate aparat dentar, ca nu a vrut sa poarte cand a fost mica. E dureros, mai ales cand se fac reglajele la el si imediat dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

LMA baby bumblebee! De fapt ce baby, gata, s-a dus perioada de bebelusenie. Suntem in categoria "copil"

LMA Luisa de beluistef!

LMA Catalina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Deja pana la ora asta are 4 scaune apoase...am inceput sa/i dau hidrasec plus saruri de rehidratare de la humana dar vreau sa zic ca ma chinui cumplit sa o fac sa deschida gura...mancare de regim nu vrea...lapte bea dar parca nu e recomandat decat cel hn...am sa mai incerc cu mar copt...e cumplit sa iti vezi copilul bolnav...bine ea asa e vioaie dar nu ca alta data....a laptele i l/am facut zeama de la orezul fiert



Mergi la inceput