Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-da, mada, e si asta o idee.obisunuinta e tare pacatoasa, in a face sau a nu face cevavom vedea...

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Noi azi bagam supa , de fapt piure de morcov cu albitura. M-am hotarat sa il fac la stemear cum zicea si miki, apoi sa-l subtiez cu apa din tavita.
La masa de fructe insa nu reusesc sa maresc cantitatea...mananca cu f mare placere apoi pare sa se fi saturat si nu mai vrea sa deschida gurita . Bineinteles ca nu e satula si in 10 min isi roade pumnii, o pun la san si mananca muult laptic. In cat timp tb inlocuita complet o masa?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


madutza, daca ii pui cereale in fructe nu e mai incantata ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Noi azi bagam supa , de fapt piure de morcov cu albitura. M-am hotarat sa il fac la stemear cum zicea si miki, apoi sa-l subtiez cu apa din tavita.
La masa de fructe insa nu reusesc sa maresc cantitatea...mananca cu f mare placere apoi pare sa se fi saturat si nu mai vrea sa deschida gurita . Bineinteles ca nu e satula si in 10 min isi roade pumnii, o pun la san si mananca muult laptic. In cat timp tb inlocuita complet o masa?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


madutza, daca ii pui cereale in fructe nu e mai incantata ?

mami de 2 prichindei


am incercat si asta. Cata e incantata de mar cu sau fara cereale, dar dupa cateva lingurite nu mai vrea...sa zic cam 20 gr, apoi gata nu mai vrea sa deschida gura la lingurita...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

am incercat si asta. Cata e incantata de mar cu sau fara cereale, dar dupa cateva lingurite nu mai vrea...sa zic cam 20 gr, apoi gata nu mai vrea sa deschida gura la lingurita...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


hm..pretentioasa
poti incerca sa-i mai bagi si alte fructe si pui in mai multe castronele si ii dai alternativ, o lingurita de ceva, se plictiseste bagi altceva..si tot asa pana reusesti sa -i dai mai mult si sa cresti cantitatea..cu timpul amesteci fructele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

moulineta, yasmi multumim tare mult pentru urari! nu imi vine sa cred ca deja are 4 luni flacau mare

noi acum am ajuns acasa de la doctor, e sanatos tun, are 7050 si 65 cm, vesel nevoie mare. evident a plans la vaccin dar nu asa rau ca prima oara. i l am facut pe cel obligatoriu si rotarixul pe gurita. doctorita a spus ca daca prima oara nu a avut efecte adverse gen febra, e aproape sigur ca scapa si acum. cu frenul lingual nu stiu de ce nu se decide sa ii facem odata interventia, cica sa mai asteptam ca e ok si pe la 8 luni...doar ca eu nu mai vreau sa astept degeaba...nici nu stiu ce sa fac, sa il programez la orl-ist fara "acordul" ei si sa ii fac interventia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

scrish felicitari pt parametrii si vaccin
da ce are bebe ca eu nu stiu ce inseamna ceea ce zici tu acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

viss da asa tre sa faci
cum zice mada
e f importanta si impartasirea lor

lalely antonia mea se trezeste si acum
la peste 2 ani
de cateva ori pe noapte
noroc ca acum doarme cu sotul
si el e f rabdator
petra nu se scoala
deci
depinde de fiecare copil
eu pana la 1 an m-am trezit super mult
nu am dormit 4 ore legate
offffffffffffff
stiu ca e greu
da sunt bewbicii nostrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Buna ziua din nou de la noi!!!


Am terminat de citit si fac probe sa vad ce si cum am retinut:

Madutza_dragutza, sa va fie de bine mini-concediul...ce relaxatii erau copilasii tai .unul in apa altul tolanit in carut. DA, Eddy a ramas fara marea parte din par dar, i-a iesit altul mai es si ceva mai deschis la culoare...asteptam rezultatul final.
Delia,sa va fie de bine crestinarea! Am vazut acolo 2 printese absolut superbe...Cea mica este tare dulce ,iar cea mare m-a dat pe spate cat este de minunata. Tu arati fff bine mami....super ideea cu acea floricica in par.

Irinuk,nu te ingrijora cu rezultatul inca ne finalizat...Daca este intr.adevar asa asta se rezolva prin masaj si usore miscari din pingea...deci. TOTUL VA FII BINEEEEEEEEEE!

Scrish,in primul rand la multe lunite pt micul print si felicitari pt trecerea peste partea dureroasa a vaccinului si binenteles pt rezlutatele lui bune de pana acum. Cum te-ai decis pana la urma cu vestimentatia de aseara de la restaurant?...ai gasit combinatia dorita?
Antiguess, 1.- Eduard se intoarce de aproape 1 luna de pe spate pe burtica si mai nou si invers(mai rar).
2.- Are 6-7 mese pe zi dintre care 5 sunt de 180 ml si mai nou 1-2 de 210 ml.
Pisuc,felicitari pt intoarcerile perfecte !

Viss, v-am admirat in poze... sunteti absolut superbi. Sunt de aceeasi parere cu Lavinia, parintii de gemeni sunt alesi...!

Roxy, cu intarziere de 1 zi spun si eu...LA MULTE LUNITE pt Anastasia!!! Super pozele in care sta in fundulet... pt amandoua!
Cami, nu am inteles exact ce are Anto la ochisor, pe pleoapa dar ii doresc din suflet multa sanatate. Ma bucur ca ai plecat cu rezultate bune de la controlul de ieri!
Simonelu, am vazut 3 cavaleri asa minunati in poze su o mamica mai mult decat sexxy...Multumim pt aprecierile lasate...este o scumpa....Aaaaaaaaaa, felicitari pt canapele...sa le stapaniti sanatosi si in legatura cu acele covoare...nu prea ma pricep eu dar, din cate stiu de la ai mei...sa traiasca Mobesxpert-ul.
Strumpitz, ma bucur ca ati inceput sa va reveniti cu somnul si cu papa....tineti-o tot asa ca nu-i rau! Te mai doare spatele? La inghetata ai mai fost?...Eu da...si binenteles ca m-am gandit si la tine cand am savurat ultima cupa de tiramisu.
Sunt trei prietene aici care nu vor sa mai apara: Andreea, Catank si Deea...Unde sunteti mamici dragi???

Cu siguranta mai aveam de scris si altor fete dar, s-a trezit printul meu dupa aproape 4 ore de somn si plange de foame.....Fugggggggggggg !

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

moulineta, yasmi multumim tare mult pentru urari! nu imi vine sa cred ca deja are 4 luni flacau mare

noi acum am ajuns acasa de la doctor, e sanatos tun, are 7050 si 65 cm, vesel nevoie mare. evident a plans la vaccin dar nu asa rau ca prima oara. i l am facut pe cel obligatoriu si rotarixul pe gurita. doctorita a spus ca daca prima oara nu a avut efecte adverse gen febra, e aproape sigur ca scapa si acum. cu frenul lingual nu stiu de ce nu se decide sa ii facem odata interventia, cica sa mai asteptam ca e ok si pe la 8 luni...doar ca eu nu mai vreau sa astept degeaba...nici nu stiu ce sa fac, sa il programez la orl-ist fara "acordul" ei si sa ii fac interventia?

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


Eu zic sa faci o programare la un ORL-ist macar pentru linistea daca daca nu pentru altceva. Macar mai ai o opinie.
P.S. Ti-am dat add pe FB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Buna si de la noi.

Mada, in timp eu cred ca o sa isi mareasca singura cantitatea de mancare pe care o accepta. Nici Vladut nu mananca acum mai mult de 50-60ml de piure de fructe / legume si noi am inceput un pic inaintea voastra.

Mergi la inceput