Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cine vrea chiftelute din piept de pui cu susan???? sunt gata prima portie



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

ce vreme fetelor!!! nu-mi place mie caldura dar acum e tare urat...nu ploua dar e innorat, bate vantul si e frig...de dimi, de la 10 la 12 am fost si noi la plimbarica dar cu caciulita, bluzita peste body si paturica grosuta...si eu am avut blugi si cardigan

acum gazulina doarme, se mai foieste din cand in cand si trage parturi

Madutza sigur ca am citit odiseea de la inceput

Strumphitza sa ai parte de zi insorita

Cami ochisorul Antoniei; sa raspunda repede la trat

AlexinaA ma bucur ca ai rezolvat cu vaccinul! Si la Tg Mures e frig tare, dar tot mai bine decat 40 grade

Dya nici Maria nu se intoarce de pe spate pe burta sau invers; se intoarce pe o parte dar nu mai departe; ea abia acum a descoperit ca daca sta pe burta poate sa lase caputul jos e o scumpa

Miki ma bucur tare ca nepotica ta a depasit faza critica. sa ii dea Dumnezeu sanatate

Lalely cum stati cu raceala?

am intrat pe picasa si am vazut poze bebici superbi si copilasi dragalasi felicitari mamicilor

mamicile care ati inceput diversificarea: bebicii vostri stateau in fundic?

Mami de zana buna Maria (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

bb yasmi mami harnicuta!! sigur ca vreau


Mami de zana buna Maria (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Buna ziua doamnelor!!!

Intram si noi cu intarziere astazi pt a semna condica...Merg sa citesc ce s-a mai intamplat in lipsa mea ...de la pag 11 cap trecut si pana acum!

V-am pupacit!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- multumim mada de raspunsurile referitor la hotel.
-cami- pe mine m-a impresionat Venus, datorita linistii, si curateniei de pe plaja- nisip fin, apa curata, lume putina- cerceafuri la 3-5m unul de altul si in nici un caz oameni care striga in megafoanele alea despre spectacole
-traiasca netul, m-am uitat ieri si am gasit camere si la 70 lei la vile in Venus.cu -curte, foisor, gratar, acces bucatarie, ceea ce mi se pare mai mult decat ok.

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

cine vrea chiftelute din piept de pui cu susan???? sunt gata prima portie



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



eu vreau orice ca mi-e foame raaaaau

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-CAMI-ITI RAMASESEM DATOARE CU un RASPUNS:
-dupa botez,nu mi-am mai impartasit copii ,doar la salina Ocnele mari -i-a miruit.din pacate nu ajungem la biserica prea des, din obisnuinta dar si din faptul ca duminica e ziua noastra de relash in familie- Laur muncind si sambata. dum. dim. luam copii in pat cu noi, ii alintam , ii pupam,radem..atipim impreuna.sau mai facem cate o vizita la rude ptr ca dimineata e cel mai potrivit pe caldurile astea mari..
- dorinutz ce mai faceti?ce face bebele? tu?sunteti bine, sanatosi?
-deea- la voi cum mai e? ce fac mica si marea printesa? se rostogoleste ana?vorbeste mai mult cu mami? doarme bine in continuare?

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui moulineta



mamicile care ati inceput diversificarea: bebicii vostri stateau in fundic?

Mami de zana buna Maria (05.03.2011)


Cata sta in fundulet dar sprijinita. Azi statea in scaunul de masa cu spatarul lasat mai pe spate si s-a ridicat singura de acolo si a stat in fundulet, cateodata se mai apuca cu manutele de lateral daca se dezechilibra.
Totusi nu e obligatoriu sa stea in fundulet cand incepi diversificarea. Sunt copilasi care stau mai tarziu si spre 7 luni sau mai mult si nu poti astepta atat de mult mai ales daca papa LP.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

- multumim mada de raspunsurile referitor la hotel.
-cami- pe mine m-a impresionat Venus, datorita linistii, si curateniei de pe plaja- nisip fin, apa curata, lume putina- cerceafuri la 3-5m unul de altul si in nici un caz oameni care striga in megafoanele alea despre spectacole
-traiasca netul, m-am uitat ieri si am gasit camere si la 70 lei la vile in Venus.cu -curte, foisor, gratar, acces bucatarie, ceea ce mi se pare mai mult decat ok.

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)




da, am vazut multe vile dragute, in zone linistite. Sincer va spun ca nu-mi venea sa cred. In fata hotelului la noi erau ff multe masini de Bihor si Cluj.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

viss, ai putea sa intrebi la biserica la ce ora imparatseste preotul copilasii. la noi impartaseste in jur de 10:30. Poate in drum spre rude treceti si pe la biserica

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput