Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (33)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

da e ok si gri dar prefer crem

delia acum am vazut ca tu si maria ati avut rochii la fel superrrrrrrrr....

cris pt mine rochia ta ramane roz bonbon asa e culoarea si la a mea...dar nu e de saten...multu frumos pt pozica. hai ca pun si eu una cu acesorile mele de la botez ..eu zic ca merg pantofi crem perlat..crem auriu sau roz prafuit tare :)))))))))


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



si crem-auriu e fain...ma bag si io ca musca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina06 spor la calcat rufe. 3 masini zici? naspaaaaa. si eu incerc sa le cac imediat ce se usuca. daca se aduna nu mai am chef, imi piere cheful cand le vad asa multe.
noroc ca de multe ori vine mama si ma salveaza


simona tu ce tot faci de nu mai ai timp sa intri?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am mai apucat sa citesc din eurma...

antguess, nu mai da sucul cu biberonul. Diversificare inseamna sa incepi sa dai mancare solida, si ea tb data cu lingurita. Daca vei continua sa dai cu biberonul risti sa refuze mai tarziu olingurita sau mancarea bucatele. Este mai usor cu biberonul la inceput si mai greu cu lingurita, dar tb sa avem putin rabdare.

yasmi, roscovele stiam ca sunt niste cereale fara gluten ..

Cerealele Burtica sanatoasa de la Nestle sunt doart dupa 6-7 luni



Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Roxule..nu stiu unde se duce timpul meu...pe bune, e ceva la mijloc, cred ca-s sabotata cumva...
Lavi, iti vin f bine rochia si blondul...
Miki, ma bucur enorm pentru voi, pentru fetitza, pentru mamica...vesti grozave.
Madutza , fain ca v-ati simtit bine. Venus si mie-mi place, am lucrat 3 ani acolo, la camping, cunosc bine statiunea..
Cami, pup ochisorul ANtoniei, daca trece e ok, chiar dc e de durata. Sper sa gasiti un dr bun.
Ally nu mai stiu dc ti-am scris cat v-am admirat in poze, fiu-tu e mortal, iar voi aratati asa bine impreuna!
Viss, te schimba mult coafura, iti vine bine noul look.copiii - 2 papusele!!!
pup restul fetelor irinuca, antguess, dya, struuuuumpfi, pisuc, scrish

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

cami, eu n-am inteles exact ce are antonia, insa iti doresc sanatate multa..daca vrei un oftalmolog bun bun in bucuresti cauta pe net clinica dr. filip
simona, timpul e invers proportional cu casa mare
bbyasmi, ti-am admirat si eu culoarea parului si rochita imi place, insa mie personal mi se pare prea mult roz aprins si auriu la accesorii/pantofi/geanta..dar cred ca sunt eu mai conservatoare
ailed, ai doua fete frumoase si okioase foc si eu as vrea sa o vad pe mami lor mai bine


va multumesc mult pt urarile de bine pt nepotica mea..chiar daca e acasa si bine, oricand din pacate se poate schimba situatia, asa e cand ai un istoric atat de urat la inceput de viata.. insa cu Dumnezeu inainte..trebuie sa fim optimisti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alina06, eu calciu dau in lunile cu "r", adik din sptembrie pana in aprilie. Calciu il dau cu seringa direct in gurita, pun in lateralul gurii ca sa nu-l dea afara. 10 zile pe luna cate 5 ml/zi.

ana 2010,anda, moulineta, chiar ma gandeam cand citeam postarile voastre ca ati nascut prematur. Voi ne citeati si la odisee? ..ca la noi toti bebelusii au fost cuminti si au asteptat termenul..unii chiar s-au lasat prea mult asteptati

simo, cam rar pe forum...te pregatesti de scoala? de fiecare data cand trec prin Cora pe la ghiozdane, caiete si alte cele ma gandesc la David la tau



Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

am mai apucat sa citesc din eurma...

antguess, nu mai da sucul cu biberonul. Diversificare inseamna sa incepi sa dai mancare solida, si ea tb data cu lingurita. Daca vei continua sa dai cu biberonul risti sa refuze mai tarziu olingurita sau mancarea bucatele. Este mai usor cu biberonul la inceput si mai greu cu lingurita, dar tb sa avem putin rabdare.

yasmi, roscovele stiam ca sunt niste cereale fara gluten ..

Cerealele Burtica sanatoasa de la Nestle sunt doart dupa 6-7 luni



Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Madutza, sant de la 4 luni, scrie pe cutie.

Eu va citesc de prin decembrie



Mami de Radu Andrei - 16.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Miki, ai mare dreptate de altfel chiar am pierdut ceva timp pe net pt accesorii in living...dc iese frumos pun poze cand terminam de aranjat...
Mada...am niste emotii de numa...eu inca nu i-am cumparat nimic de-ale scolii..cred c-ar cam fi cazul...Voi cu gradi ce-ati mai rez? Am tot uitat sa-ti scriu...sper sa reusesti la stat...incearca acolo la Ciobanasului...poate reusitzi din ce-mi amintesc sis a mea n-a avut probleme sa-l inscrie pe Mircea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979


bbyasmi, ti-am admirat si eu culoarea parului si rochita imi place, insa mie personal mi se pare prea mult roz aprins si auriu la accesorii/pantofi/geanta..dar cred ca sunt eu mai conservatoare



mami de 2 prichindei


da, la cat de deschisa e nuantza, eu tot pe un gri as merge pt accesorii si pantofi.



tot eu....ma uit la peretele tau din oglinda -tapetul...e acelasi roz..si vine fain cu rozul ala inchis, mov...dar nuantza aia cu care este combinat acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_2010

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

am mai apucat sa citesc din eurma...

antguess, nu mai da sucul cu biberonul. Diversificare inseamna sa incepi sa dai mancare solida, si ea tb data cu lingurita. Daca vei continua sa dai cu biberonul risti sa refuze mai tarziu olingurita sau mancarea bucatele. Este mai usor cu biberonul la inceput si mai greu cu lingurita, dar tb sa avem putin rabdare.

yasmi, roscovele stiam ca sunt niste cereale fara gluten ..

Cerealele Burtica sanatoasa de la Nestle sunt doart dupa 6-7 luni



Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Madutza, sant de la 4 luni, scrie pe cutie.

Eu va citesc de prin decembrie



Mami de Radu Andrei - 16.03.2011


esti sigura ca sunt pt etapa1? eu am vazut doar de la etapa 2 si 3

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput