Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (33)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, felicitari pentru primul mama de la baiatul tau

strumph, tine bine garderoba de vara a Sophiei ca o sa o folosesti la greu in Romania

anda, toti bebelusii isi mananca manutele imediat cum le descopera, mai tarziu vor manca orice prin in manute. Gura este un organ de cunoastere pt ei



Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yvyana, si Catalina isi trage de rochita sau bluza si o molfaie...evident ca e fleasca imediat si schimb muulte bluze/zi

scrish, nu e obligatoriu sa iasa dintii, asa credeam si eu acum vre-o luna cand a inceput sa baleasca rau. Am intrebat si pediatru si mi-a zis ca toti bebelusii balesc.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

pisuc, Catalina s-a adaptat bine la patutul pliant..a deranjat-o putin ca fosneste fata de patutul ei din lemn, dar i-am luat asternutul ei, paturica, jucaria de somn si a fost ok. Sper sa fie la fel si la voi in august.

cat despre joaca, niciodata nu am lasat-o sa se joace in patutul ei, acolo este doar pt somn. Se joaca pe patul mare, pe canapea, pe jos pe o patura cu Cristi, in leagan, in carucior, in scoica, in scaunul de masa etc


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

irinuca, interesante proceduri la kineto, cred ca sunt mai mult pt apropierea de mamici cu aceleasi interese . Despre dr tau, cred ca e cam devreme diversificarea, insa ca alimente asa am procedat si eu la amnadoi copii, mar apoi morcov. Maine ii bag si supa de dmorcov cu albitura.

yasmi, tu cand ai inceputr supa ai dat numai zeama? dupa cat timp ai facut piure de legume? Eu ma gandeam sa bag direct piure ca nu-i place asa doar zeama.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Citat:
citat din mesajul lui miki1979


bbyasmi, ti-am admirat si eu culoarea parului si rochita imi place, insa mie personal mi se pare prea mult roz aprins si auriu la accesorii/pantofi/geanta..dar cred ca sunt eu mai conservatoare



mami de 2 prichindei


da, la cat de deschisa e nuantza, eu tot pe un gri as merge pt accesorii si pantofi.

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

tot eu....ma uit la peretele tau din oglinda -tapetul...e acelasi roz..si vine fain cu rozul ala inchis, mov...dar nuantza aia cu care este combinat acolo...



poop mami frumoasa! multumesc. mergeam pe crem/alb/aurii din cauza ca aveam deja acesoriile....


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

yasmi, felicitari pentru primul mama de la baiatul tau



Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


multumesc!! tot astept sa mai aud odata...dar vad ca nu mai vrea sa se repete inca


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Hey,hey....

Intru si eu la spartul targului...am fost prin Carrefour caci auzisem de reducerile de 30 % de la Z..sialtele de la Miniblu...
I-am luat lui David un costumas de la Miniblu...cam atat...

Si eu sunt racita,ma doare in gat de mor...Iau oscillo,Homeogene,Vitamina c..beau ceaiuri cu lamaie..dar nimic!!!Parca mai rau ma doare in gat si sunt si infundata pe nas.

David este un pic mai bine...inca nu luam antibiotic..asteptam sa vedem daca remediem problema cu siropele..

Ma bucur ca va ganditi la concedii..ca mergeti in concediu,mi-as dori si eu,dar sotulnu are concediu decat in septembrie...Este primul an in care stau acasa..deja nu mi se mai pare aiurea ca toate cunostiintele pleaca..cred ca m-am obisnuit...Cand eram la serviciu abia asteptam sa plec...dar acum sunt asa intr-o rutina ..bebe,casa,parc...si cam atat!!!

Citesc cu interes postarile despre diversificare,eu iarasi voi fi printre ultimele care incep cred...asta daca voi mai alapta,si eu sper ca asa va fi!!!Asa ca atunci cd pui vostri deja papa incep si eu cu intrebarile..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra


yasmi, tu cand ai inceputr supa ai dat numai zeama? dupa cat timp ai facut piure de legume? Eu ma gandeam sa bag direct piure ca nu-i place asa doar zeama.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


supica chioara nu i-am dat ca nu ii vad rostul. in schimb in prima saptamana am facut supica-crema foarte-foarte fluida......apoi am trecut pe piure +laptic sau piure+ulei de masline apoi +carnita apoi+ou.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

multumesc pt raspunsuri.
mada, culoarea mie mi se pare aceasi, doar ca a lu' cris e de saten, mai lucioasa. a mea e un fel de in.

roxy, nu e scurta..e cu 2 palme deasupra genunchilor...nu se ridica ca nu este elastica.

simo, daaa imi place si mie cum mi-a iesit blondul. multumesc pt mesajul de atunci. au ajuns canapelele??

mada, nu eu intrebam de cereale. si noi folosim orez cu roscova fiind fara gluten.

miki desi nu am scris m-am bucurat tare mult cand am citit ca mica printesica (nepotica) e mai bine si e acasa. doamne ajuta!!miki, cred ca a iesit mai aprins rozul in poze decat e in realitate pe bune acum..nici eu nu sunt pt culori tipatoare tare...




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simooooo mami ce ma bucur ca ai pus pozici cu arsenie!!! doamne cat e de frumos!!! ce ochi superbi are!!! toti 3 baietii sunt olalaaolaalaa..unul mai frumos decat celalalt!!! si iti seamana perfect!!!

edit ca uitasem..de tine arati super!!! si ai si slabit nu???? si nu spui nimic..

mada..pozici de la mare????


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput