Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

millie ma bucur pentru Timeea, este un pas maree inainte

madutza - ai dreptate legat de posesivitate, u incerc sa ma temperez, la inceput asa am fost si eu, pana mi-am dat seama ca lumea incearca sa ma ajute si fiecare doreste sa petreaca putin timp cu ea, pentru ca toti o IUBESC!

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

La multi ani pentru Catalina Ioana de madutza_bra, Stefan de aZaZ, David Andrei de Lalely si Tudor de Xeo sa va faceti mari si sa va bucurati parintii!

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.


daaaa era sa uittttt

La multi ani! bebei scumpi, sa cresteti sanatosi , cumintei si mancaciosi si sa va bucurati parintii



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

fetele posesive, mai temperati-va putin. Si mamele voastre au crescut copii si se descurca cu siguranta. Trebuie sa le lasati si bunicilor putina intimitate cu nepotii ca sa poata forma o relatie frumoasa intre ei. Pentru o dezvoltare armonioasa copilul are nevoie de familie, nu doar de mama. Copilul trebuie sa invete sa socializeze,

Sper sa nu va suparati pt sfatul pe care l-am dat.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


ai mare dreptate. eu la inceput eram foarte... rea sa zic asa. nu prea o dadeam la cineva in brate, n-o lasam cu nimeni. dar m-am gandit ca nu fac bine. trebuie sa se invete cu toata lumea nu mai incolo sa planga dupa fusta mea. asa ca o las cu toata lumea, s-o ia in brate, sa se joace. numai sa n-o pupe ca fac urat

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

fetele...daca tot avem multi sarbatoriti face cineva cinste cu o inghetata? asa sa ne mai racorim

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

cred ca e destul de departe momentul, cel putin pt noi. Cristi bea f multa apa tot timpul. si noaptea se trezeste sa bea si bineinteles ca dimineata e pampersul plin. Doar la pranz il mai gasesc uscat. La voi cum e?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


de cele mai multe ori e uscat, doar daca doarme f f mult il mai gasesc cu un pisu..si asta la noi cu dormitul mult e minune..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

fetele posesive, mai temperati-va putin. Si mamele voastre au crescut copii si se descurca cu siguranta. Trebuie sa le lasati si bunicilor putina intimitate cu nepotii ca sa poata forma o relatie frumoasa intre ei. Pentru o dezvoltare armonioasa copilul are nevoie de familie, nu doar de mama. Copilul trebuie sa invete sa socializeze,

Sper sa nu va suparati pt sfatul pe care l-am dat.



Aici cred ca era vorba si despre mine...
Bineinteles ca nu ma supar, ma voi stradui si eu sa ma obisnuiesc sa o las cu altcineva, doar ca am eu niste fixuri din copilarie , fiind crescuta de bunici in marea majoritate a timpului pana pe la 10 ani, inca imi amintesc cum tare imi doream sa petrec timpul cu ai mei parinti si sa merg si eu cu ei peste tot ... acum am dat in extrema cealalta cand vine vorba de piticoata mea, mi-am promis sa petrecem cat mai mult timp impreuna... deh, fiecare dintre noi are niste tare psihologice...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

miki nu te supara te rog
stiu ca e presiunea mare insa nu ma pot abtine sa nu intreb ce face nepotica...
ma gandesc la voi in fiecare zi si ma rog sa fie bine

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

eu la inceput eram foarte... rea sa zic asa. nu prea o dadeam la cineva in brate, n-o lasam cu nimeni. dar m-am gandit ca nu fac bine. trebuie sa se invete cu toata lumea nu mai incolo sa planga dupa fusta mea. asa ca o las cu toata lumea, s-o ia in brate, sa se joace. numai sa n-o pupe ca fac urat




Roxy, nu e vorba despre faptul ca nu las pe nimeni sa o ia in brate, sa o plimbe sau sa se joace cu ea, doar ca nu pot pleca sa zicem cateva ore la cumparaturi in mall sau hypermarket si sa o las cu altcineva pana ma intorc (stau ca pe ace si nu mi-e gandul decat la ea si la cum sa ma intorc mai repede, nici nu ma pot concentra la ce anume caut/cumpar), iar sa o las o zi sau doua nici nu incape discutie ... adica si daca nu alaptam tot nu o lasam...
Uite, de exemplu, peste 2 saptamani trebuie sa merg la un botez si voi merge cu ea (bine, botezul este la o cabana la munte, unde e aer curat, iarba verde, nu e la restaurant unde este fum/galagie etc...) si as avea 3 variante: sa o las cu o bunica sau cu cealalta ori cu nasa ei, dar eu o iau cu mine si toata lumea zice ca nu e cazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

eu la inceput eram foarte... rea sa zic asa. nu prea o dadeam la cineva in brate, n-o lasam cu nimeni. dar m-am gandit ca nu fac bine. trebuie sa se invete cu toata lumea nu mai incolo sa planga dupa fusta mea. asa ca o las cu toata lumea, s-o ia in brate, sa se joace. numai sa n-o pupe ca fac urat




Roxy, nu e vorba despre faptul ca nu las pe nimeni sa o ia in brate, sa o plimbe sau sa se joace cu ea, doar ca nu pot pleca sa zicem cateva ore la cumparaturi in mall sau hypermarket si sa o las cu altcineva pana ma intorc (stau ca pe ace si nu mi-e gandul decat la ea si la cum sa ma intorc mai repede, nici nu ma pot concentra la ce anume caut/cumpar), iar sa o las o zi sau doua nici nu incape discutie ... adica si daca nu alaptam tot nu o lasam...
Uite, de exemplu peste 2 saptamani trebuie sa merg la un botez si voi merge cu ea (bine, botezul este la o cabana la munte, unde e aer curat, iarba verde, nu e la restaurant unde este fum/galagie etc...)




eee fain asa la cabana. o poti lua linistita. eu am fost la o nunta si i-am pus pe ai mei s-o aduca s-o alaptez. si toata seara numai la ea m-am gandit, abia asteptam sa ajung acasa.
in concedii nici nu ma gandesc sa plec fara ea, este particica din noi, unde mergem noi si ea.
aici mi-am adus aminte de simona, pleaca cu copii peste tot, nu-i lasa. asa imi place.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am pus cateva poze.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput