Mamici din Grecia (9)

Mamici din Grecia (9) | Autor: mamicigrecia

Link direct la acest mesaj


Cum ne-am intalnit :1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8,





MAMICI DIN GRECIA

BINE ATI VENIT !!!



Sa ne cunoastem :


ERTINA cu ATHINA - EUGENIA ( 08.06.2009 )
LARISA cu DIMITRA ( 02.02.2007 ) si ILIAS( 18.11.2010 )
KARMEN 24 cu EFMORFIA
ALDEBARAN cu ARIS ( 12. 08. 2005 ) si SILVIA ( 18. 02. 2010 )
VI4I cu DIONISIOS - IONAS ( 03.02.2010 )
THEOPHILLINA cu STELIOS ( 09.06.2010 )
NIBI NIKI cu MARIA ( 11.03.2010 )
ASTEROPIPAN cu ASTEROPI IOANNA ( 08.03.2010 )
MAMITZA_ALEX cu MARIA-BIANCA ( 03.09.2008 )
ANOUK3 cu NICK ( 11.05.2010 )
LAURA_DIMITRIS cu DIMITRAKIS ( 25.04.2003) si ELENI ( 05. 02. 2008 )
ALMY cu ELENI MARIA ( 26.09.2005) si SPIROS STEFAN ( 14.06. 2008 )
IOANNOULA cu FANULA ( 07.10.2010)
LUKASNICOLAS cu LUKAS-NICOLAS ( 08.03. 2009 )
PORUMBITA80 cu RADU ( 11.06.2008) si MARIO GABRIEL ( 31.10. 2006 )
ALINUFF cu






Prietene dragi :

carmaw
MoRo K
Esthera2011
Mixaela
hellengr25


Sarbatoritele lunii:

MARTIE
carmaw - 15.03.????
theophillina - 27.03.1978


MAI
mamitza_alex - 04.05.1987


IUNIE
anouk3 - 03.06.1977


IULIE
asteropipan - 15.07.1982


AUGUST
Ioannoula - 15.08.1981


SEPTEMBRIE
nibi_niki - 18.09.1981



OCTOMBRIE
Moro_K - 29.10.1980


DECEMBRIE
Lukasnicolas - 19.12.1982


mail comun
: mamicidingrecia@gmail.com, mamicidingrecia@yahoo.com


user comun : mamicigrecia

Parola pentru yahoo si user comun este aceeasi ca la gmail.





Ambasada Romaniei la Atena
Consulatul General al Romaniei la Salonic


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Un nou capitol plin de lucruri bune sa avem!!!
Si sa-i treaca rosul in gat micului strengar!!!!
Eu m-am trezit ieri, ca lu Fanu i-au dat 2 dinti . Nu a facut nici febra, nici nu a plans, nici nimic. Doar ca nu prea a mancat....alergam cu lingura dupa ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Buna dimineata!

Si azi o sa fie o zapuseala.. Numai o baie ma salveaza.

Andreea, ce ma bucur ca o sa vii pe aici!! Eu am numai sambata libera (si aia din an in Paste), dar dupa 5 sunt libera, deci avem cand sa ne vedem. Abia astept sa-l cunosc pe Lukas.
Cum este acum? Si-a mai revenit? Insista sa nu-i mai dea inghetata sub nici o forma! Explica-le ca fiecare avem sensibilitatile noastre, iar Lukas are la gat asa ca.. inghetata INTERZISA si fara exceptii. Fii rea.
Sper sa se faca bine cat mai repejor.
Bine ca ti-ai aranjat concediul. Acusica vine 1 august si stai si tu cu burta la soare sa te serveasca altii.

Oana, felicitari pentru cei doi dintisori! Esti o fericita ca ies asa usor. Cati are pana acum? Musca?

Pup toate fetele si toti piticii ca acush apar si puradeii mei.
O zi frumoasa sa aveti!

pozici Nicolas cel Mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Buna;
Azi e aniversarea omului meu ...sarbatorim aici
http://www.mylos-tou-kerata.gr/index.php?section=3&lang=en
Acasa l am sarbatorit ci inghetata de portocale cu mijloc de ciocolata neagra.
Un regal.
Pupici la mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Anouk sunt primii. Si azinoapte si astazi am avut o partida de urlat...si nu vrea pe nimeni, decat pe mami. Cred ca m-am bucurat prea devreme
Carmaw, "La multi ani" omului tau!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Fetelor, m-am uitat azi, mai greu ca nu ma lasa, in gurita Fanoulei, si ii ies inca 4. Se cunosc. Sus nu am reusit. D-aia plange mititica si nu-i intra nimeni in voie. Mi-e asa mila de ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioannoula

Fetelor, m-am uitat azi, mai greu ca nu ma lasa, in gurita Fanoulei, si ii ies inca 4. Se cunosc. Sus nu am reusit. D-aia plange mititica si nu-i intra nimeni in voie. Mi-e asa mila de ea...

Saracuta FANOULA;;;;eu stiam ca exista un gel mentolat nu?Consulta te cu fetele si fuguta la farmacie.
Multumesc de urari si pt tine si FANULAKIS un pupic sa mai uite de durere saracuta:::(((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Multumim Carmaw !!! O sa ma duc cand inchid magazinul si o sa-i cer la farmacista. De azi sunt singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

La multi ani !sa-ti traiasca Carmaw si sa fie sanatos "dl.G" petrecere frumoasa si vreau si eu reteta de inghetata ca eu suntin pana de idei.Maine fac iepuroiul...ca sapt trecuta cred ca am mai zis...sau nu?! au uitat sa-l comande la super-market.....il fac asa cu vin alb si lamaie si thymarh.
Anouk ce zice printesa-oaspete:D?ce frumos ca o sa va vedeti tu si Lukas-nicolas.Spuneai sa mai povestesc pe unde ne-am mai plimbat...nu ne-am mai dus pe nicaieri...in afara de plimbarile obisnuite prin oras...acum zicem in weekend sa mergem si noi sa facem o baie...n-am facut pana acum...si de-abia astept...si zicem acum ca prin toamna sa mergem in belgia asa cum ziceam...am gasit ceva bilete de avion mai ok ca pret...adevarul e ca uite fie cu munca sotului fie pt ca tot incercam si suntem tratament ecografii...ne-a cam tinut pe loc ca de fiecare data in fiecare luna zicem stai intai sa vedem dc sunt si dp dc sunt ok pt drum....da nu merge nici asa avem nevoie sa plecam sa ne relaxam o leaca
Sanatate multa lui Luka!
Felicitari Ioannoula pt Fanoula!sper sa nu o chinuie mult ce bine ca ai asa o luna de linista ...iti mai pui si tu gandurile in ordine
Theo ce mai face Stelios i-a trecut alergia?
Puuup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Moro...Multi pupici, si speram sa fie luna asta
Eu m-am trezit asa bine si plina de incredere astazi!!!
M-am cantarit aseara, si cantarul meu arata 5 kg mai putin. Si m-am masurat si in talie, si am mai scazut 3 cm de ultima oara. Ma simt asa usoara azi...!!! Va pup pe toate duuulce duuulce duulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

La multi ani, Domnule G!!! Sa-ti traiasca barbatul, Carmaw, si sa fiti mereu indragostiti !
Cum ati sarbatorit la restaurant? (a propos, foarte misto locatia) V-ati adunat gashca sau ati fost voi doi turtureii?

Aoleo, Oana, stiu prin ce treci.. Eu ii puneam Mundisal (care ii place si acum ca are gust de uzo, de anason adica) si m-a ajutat Theo cu Baby Orajel care ajuta si el. In cazuri extreme (racnete) baga Depon ca e pacat sa se chinuie. Da-i mereu chestii racoroase in gura. Noi tineam biberoane goale la frigider si el le molfaia pana se incalzeau. Eventual suzeta daca aveti. Pupam pitica sa nu se mai chinuie si pe mama sa aiba nervii tari!
Si felicitari pentru kilogramele si centimetri pierduti!! Ai vointa.

Moro, regalitatile astea de pe aici sunt numai o fitza si un fason. Eu personal nu i-am vazut, dar nici nu ma intereseaza in mod deosebit sa vad niste oameni care saracesc un popor ca sa plateasca o camera 1300 euro pe noapte (asta numai apartamentul, ca au inchiriat o intreaga aripa). Si-au inchiriat si un Porsche Cayenne pe care-l spala bietii baietii nostri de 2 ori pe zi, in fiecare zi.
Tinem in continuare pumnii sa iasa cu 2 liniute cat mai repede, dar.. asa cum bine ai zis.. trebuie sa va relaxati, sa dati deoparte stresul (atat cat se poate) si in primul rand sa va bucurati unul de altul. Si o sa vezi ca o sa apara si piticul/pitica/piticii care o sa va rastoarne viata cu susu-n jos.

Fetele celelalte.. iuuuhuuuuu... mai dati o semnatura si p-aici.

Va pup si va doresc cat mai multe bai in mare!

pozici Nicolas cel Mare

Mergi la inceput