Mamici din Grecia (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Ouuf eu nu pot bai in mare cit despre dusuri....mare necaz!
Anoukule multumim de urari a fost ok cu un meniu prea imbelsugat(personal dupa primele inghitituri gata am terminat....nu am fost in 2 pt ca grecii nu ar fi fost multumiticu bucataria europeana dar si pt ca GATA sa gatat cu facutul la tot felul de mincaruri sau cu invitatiile la taverne niciodata intoarse.Na de data asta am fost egoisti!
Moroku le unde plecati in Belgia? Cit despre reteta ia de aici
http://www.gustos.ro/retete-culinare/inghetata-de-portocale-2.html
dar cu mentiunea ca eu am facut o la mijloc cu pat de ciocolata neagra.
Deci am facut o jumatate de doza de inghetata am congelat o apoi am topit ciocolata neagra 80% si aproape rece am pus un strat peste inghetata
Apoi am recongelat si facut ultima parte si turnat peste stratul de ciocolata...congelator repede
Dar cred ca poti sa dai prin razatoare ciocolata sau nu exista in comert ciocolata deja rasa?..ar fi mai usor.
Multumim de urari sanatate sa fie!
Iaonoulla voia veti magazinul vostru sau cum ???caci am inteles ca grecul' lucreaza acolo dar poate sa plece una luna la fratele sau sa l ajute???'Comprends pas...'Oricum trage aer in piept!Ai vazut ca a ajutat la ceva faptul ca gateai doar 1 data pe sapt?Bravo pt cele 5 kile!
In rest pupici la mari si mici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Ouuf eu nu pot bai in mare cit despre dusuri....mare necaz!
Anoukule multumim de urari a fost ok cu un meniu prea imbelsugat(personal dupa primele inghitituri gata am terminat....nu am fost in 2 pt ca grecii nu ar fi fost multumiticu bucataria europeana dar si pt ca GATA sa gatat cu facutul la tot felul de mincaruri sau cu invitatiile la taverne niciodata intoarse.Na de data asta am fost egoisti!
Moroku le unde plecati in Belgia? Cit despre reteta ia de aici
http://www.gustos.ro/retete-culinare/inghetata-de-portocale-2.html
dar cu mentiunea ca eu am facut o la mijloc cu pat de ciocolata neagra.
Deci am facut o jumatate de doza de inghetata am congelat o apoi am topit ciocolata neagra 80% si aproape rece am pus un strat peste inghetata
Apoi am recongelat si facut ultima parte si turnat peste stratul de ciocolata...congelator repede
Dar cred ca poti sa dai prin razatoare ciocolata sau nu exista in comert ciocolata deja rasa?..ar fi mai usor.
Multumim de urari sanatate sa fie!
Iaonoulla voia veti magazinul vostru sau cum ???caci am inteles ca grecul' lucreaza acolo dar poate sa plece una luna la fratele sau sa l ajute???'Comprends pas...'Oricum trage aer in piept!Ai vazut ca a ajutat la ceva faptul ca gateai doar 1 data pe sapt?Bravo pt cele 5 kile!
In rest pupici la mari si mici...
Nasol ca nu poti face bai in mare
Avem curatatorie de haine. Si am ramas eu. De gatit am gatit dar a mancat numai el. Eu am mancat supe usoare, si salate. Si cate o inghetata(pagotini sau granita)...o data la 3-4 zile... Si o tin tot asa ca ma simt bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Salut voios la fete!!!! Ce faceti? Liniste deplina.... Noi ieri am fost la plaja, si fata mea a fost "mascota plajii". Tipa dupa toti copiii...si nu mai vroia sa iasa din apa. E o zapacita. Sotul meu, si-a facut telefonul "momeala pentru pesti".. Si injura bermudele....Cam atat... Va pupacesc pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Fetelor aici ne uitam la turul Frantei deci intru ff rapid.
Pupici IANOULA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Mama, ce toropeala si p-aici..

Salutari si de la noi! Imi vine sa intru in asfalt de caldura.. Nicolas umbla doar cu pampers-ul pe el, iar mie-mi vine sa umblu cam tot asa..
Noroc ca exista marea si e chiar racoroasa.

Pupici Fanoulei cea curajoasa si vorbareata. Chiar, zice ceva in afara de 'mama'? Ca e cam precoce fetita ta, deci nu m-ar mira sa mai zica niscaiva cuvinte.

Carmaw, tu cum mai esti cu antibioticele? Ai terminat tratamentul si te-ai facut bine? Sper ca da.

As mai scrie, dar am un vid in cap. Pana il umplu va pup pe toate!

pozici Nicolas cel Mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
[i

Carmaw, tu cum mai esti cu antibioticele? Ai terminat tratamentul si te-ai facut bine? Sper ca da.



Iubita nu mi au facut mare lucru...operatia supureaza si se desface in cont.umblu bandajata!
Moral nu am se vede
In plus isterizez cu tintarii sunt muscata peste tot....imi vine sa plec miine pe o banchiza caci poate pina acolo nu or venii dupa mine§
Va pup caci nu mai stiu ce sa mai scriu!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Carmaw, ai urmat tratament cu antibiotice si tot nu a trecut infectia? N-ai capatat cumva stafilococ sau alte bacterii de genul asta?

pozici Nicolas cel Mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui anouk3

Carmaw, ai urmat tratament cu antibiotice si tot nu a trecut infectia? N-ai capatat cumva stafilococ sau alte bacterii de genul asta?

Mamica lu' Nick cel (ato)mic (11.05.2010)
pozici Nicolas cel Mare

s a desfacut operatia la naiba
In plus o alta veste buna imi pleaca chiriasa de la garsoniera din BUC dupa 3 luni...frumos!
Minunat mod de a incepe saptamina nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

carmaw si noi la fel suntem cu tantarii. Lu Fanu i-am luat crema anti tantari, si vad ca si-a facut efectul. Eu sunt varza, cu tot lichidul si toate pastilele. Ne pare rau ca-ti supureaza operatia.
Anouk, si noi ne topim de caldura. Pana duminica cand om merge iar la mare....si eu tot in pampers o tin pe Fanu in casa. Zice Baba, zice mam,cand i-e foame, dai-dai cand vrea ceva, aida-aida cand vrea sa plece...si mai scoate tot felul de silabe..consoane...pe care ea le intelege. Azi mi-a coborat din pat, si a tras un fund bun de dusumea, eu am patul mic. Pe urma, m-am intors sa-i fac de mancare, si am gasit-o cu mainile de dusumea, si picioarele atarnate in premergator, mai mai sa cada in cap. Acum se chinuie sa sara din carut. Trebuie sa stau numai dupa ea. Mama zice ca asa eram eu. Cica alde barbati-miu unde il puneai acolo statea...statuie.. Sincer, eu mi-am dorit un copil atomic. Sa am partener de nebunii. Mai ales ca acum suntem singure si facem ce vrem noi..Va pupacim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:

Caldura mare aici...fetelor!!!!

Duminica dimineata, cand am sa savurez cafeaua in curtea casei...hehehe...ce frumos suna....am sa va scriu ca am ajuns....ACASA!!!
Am luat carnetul,aranjat dantura, luat diplome, legalizat acte....si ce sa mai...ma marit!
....am cam tot copilarit pana la varsta asta asa ca nu mai vreau sa mai pierd 1 min!!!!
....fiind ultima saptamana...recunosc ca plang ca ma despart de ai mei...dar am grecul care ma sustine la fiecare pas!....si credeti-ma...imi da putere cum nu-mi imaginam!
Dintr-un copil rebel....m-a transformat intr-o femeie puternica!

Cam atat...ca sar baietii pe mine!!!
......aaaa...trebuie sa va spun ca David si Luca vorbesc la telefon cu grecul meu (cateva cuvinte) in greaca!!! iar pe David cand il intreb ce-i spune grecului, raspunde:SAAAGAPOOO!!!

Va pup....si intru in detalii...duminica!

Mergi la inceput