Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Miki, Viss, Lalely, va doresc toata puterea din lume, sunt sigura ca puii acestia sunt iubiti de Dumnezeu si va fi bine!

Miki, eu stiu ca cel mai bun medic de terapie intensiva neonat din Romania este dr Catalin Carstoveanu de la Budimex (banuiesc ca de el stiai si tu) dar nu-l cunosc personal. Spune-mi (eventual prin PM) ce s-a mai intamplat, unde ati ajuns si incerc sa ajut si eu. Daca ajunge la Cantacuzino - este vorba despre dr Craciun? La el as avea doua "intrari" (sotia lui e colega cu mine si prietena mea cu care am nascut e ginecolog acolo).

Strumphi, asa facea si Petru intr-o vreme, plangea de mama focului imediat ce ateriza pe prosop; si are dreptate Catank, solutia a fost sa facem miscari foooooaaaarte lente si calme dupa baie. Tati il scoate din baie cu blandete si eu il tineam de o manuta, ii cantam usor, il shashaim, si de vreo 2-3 saptamani si aceasta parte a baii e o placere! Mult succes!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

roxy din cate imi aduc aminte lia nu avea nici un copilas. ci o sarcina pierduta dupa noi parca.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



ba mai are un copil. un baiat dar care este mai mare si acum mai vroia un bebe. eu asa stiam.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




nici eu nu stiam sa aiba vre-un copilas...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Viss, Lalely, stiti ca trebuie sa fiti tari pentru bebelusii vostri, ei simt si reactioneaza la tensiunile parintilor

Eu mi-am descoperit malformatia la 20 de ani dar asta nu a impiedicat-o pe mama sa planga mult si sa se invinovateasca pentru necazul meu. Este mult mai bine pentru voi ca ati descoperit de la inceput problemele bebeilor. In anii '80 nu se faceau ecografii si eu am avut cateva crize renale cat am fost mica, durerile de spate deja le consideram ceva normal, in liceu aveam si migrene si nimeni nu a stiut de ce decat dupa operatia de apendicita cand nu imi mai reveneam. Pentru ca de fapt eu nu trebuia sa fiu operata de apendicita, nici macar nu era inflamat apendicele, dar asta este alta poveste.

Aveti incredere, totul va fi bine. Eu am trait multi ani cu spaima ca nu voi putea face copii din cauza rinichilor. Acum nu pot decat sa ii multumesc lui D-zeu ca mi l-a dat pe Vladut si ca este sanatos. Sper sa fie sanatos. Trebuie sa mai repet si la 6 luni ecografia renala. Toata sarcina m-am temut sa nu mosteneasca malformatia mea. Pana acum nu s-a vazut nimic ecografic. Trebuie sa ganditi pozitiv si sa fiti puternice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Miki, Viss, Lalely, va doresc toata puterea din lume, sunt sigura ca puii acestia sunt iubiti de Dumnezeu si va fi bine!

Miki, eu stiu ca cel mai bun medic de terapie intensiva neonat din Romania este dr Catalin Carstoveanu de la Budimex (banuiesc ca de el stiai si tu) dar nu-l cunosc personal. Spune-mi (eventual prin PM) ce s-a mai intamplat, unde ati ajuns si incerc sa ajut si eu. Daca ajunge la Cantacuzino - este vorba despre dr Craciun? La el as avea doua "intrari" (sotia lui e colega cu mine si prietena mea cu care am nascut e ginecolog acolo).

Strumphi, asa facea si Petru intr-o vreme, plangea de mama focului imediat ce ateriza pe prosop; si are dreptate Catank, solutia a fost sa facem miscari foooooaaaarte lente si calme dupa baie. Tati il scoate din baie cu blandete si eu il tineam de o manuta, ii cantam usor, il shashaim, si de vreo 2-3 saptamani si aceasta parte a baii e o placere! Mult succes!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)


pisuc, iti multumesc si tie mult de tot ca si celorlalte fete care au incercat sa ma ajute
la budimex de cirstoveanu stiam si eu si gasisem si intrare..la cantacuzino da, de craciun e vorba si la el am ajuns deja preintr-u nbun prieten, toti acesti medici au discutat azi intre ei inclusiv cu sefa de la neonato de la elias si au decis unde e mai bine pt ea momentan..
multumesc mult de tot, sunteti toate f f dragute si saritoare ieri asa de mult ne-am alertat si am alertat pe toata lumea ca deja erau prea multe locuri si prea multi medici si nu mai stiam unde s-o ducem, bine ca au hotarat medicii intre ei..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lalely si viss asa este, este bine ca ati descoperit acum problemele. si mai ales ma bucur ca sunteti tari si puternice.

pisuc ma bucur ca a fost bine si frumos la botez si Petru a fost cuminte.

madutza si tu stiai tot asa, ca lia nu mai are nici un copil? eu asa stiam ca scrisese odata ca mai are un baiat mai mare si apoi n-a mai ramas....ceva de genul...si acum isi mai dorea. bine, nu sunt chiar sigura
ce fain ca v-ati intalnit. abia astept sa vad pozele.

bb_yasmi eu am incercat de cateva ori sa-i mai ridic cu un nivel spatarul dar nu sta bine inca pentru ca nu isi tine chiar de tot caputul si cateodata se lasa asa in jos zici ca se prelinge asa ca o mai las cu landoul. cand o sta in fundulet mai bine il ridic mai sus.
oricum ea da sa se ridice tot timpul, o mai tin in fundulet asa pe mine, tot cu caputul sus vrea si ridicata.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki off, sper din tot sufletul sa vii cu vesti bune. sa se faca bine micuta.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Buna fetele!

am sters eu un raspuns deoarece am dorit sa fie pm si cind colo a aparut aici. Nu am fost atenta...

Apar si eu dupa un week f incarcat de treburi si ginduri... miki imi tot faceam de lucru ptr a avea mintea ocupata...asteptand sa intru mai tarziu ptr a citi vesti bune de la tine.. Inca mai sper, ... Sa o ajute Dumnezeu pe micuta!...si pe voi pe toti sa treceti cu bine peste... Iti sunt alaturi!

roxy esti plina de surprize, daca ii luam la al leu sot asa ceva creca ma alerga in toata livada.
Daca sotului tau i-a placut... rosii, auzi la ea...ma bucur!
Ma bucur ca aveti simtul umorului, ...al meu e mai sobru ...si nu ar fi gustat gluma , dar nici nu as fi indraznit

bb_yasmi felicitari ptr casuta noua! Voi papa spuneti la lapte nu?

simonacip si restul mamicilor va doresc ''intalneala'' perfecta! asteptam pozici!

viss ptr copiii frumosi

pisucmic oricand!!!

alina06 ma bucur ca sunteti toti 3 ...ce mai conteaza unde locuiti???

Spun si eu La multe lunite! bebelusilor sarbatoriti.



Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA







al meu este mai tacanit asa, la fel ca mine ca doar de aia ne-am potrivit si ne-am luat noua ne plac cadourile astea mai sarite, asa. ne mai distram si noi


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza eu zic sa mai dormi cu piscoata. lasa ca o sa aibe ea timp sa doarma si singura in camera. eu una n-as putea s-o las singura acum. mai bine o am eu langa mine mai ales acum asa mica abia sforaie si sotul linistit fara sa-l bazai tu


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor, bebeii vostrii se mai abat de la programul lor obisnuit?
de exemplu, de cateva zile Anastasia se trezeste noaptea la 3, la 4, o data chiar la 2.30 apoi la 6-6.30. sau o ia somnul mai repede de 21.30 cum o lua pana acum. aseara la 20.30 deja dormea si normal ca s-a trezit in toiul noptii, la 1.30. eram varza de somn. apoi s-a trezit si la 5
ai vostrii cum mai dorm?


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele

miki imbratisari multe

pisuc am reusit sa ma programez
dar nu pt saptamana aceasta ca nu mai era loc
ci pt saptamana viitoare martea la 17
la victoriei sanador
sa vedem ce zice doamna doctor
sunt f curioasa
offfffffffffff
costa f mult
dar asta este
sper sa fie totul bine si sa ajung la programare
ca iar ma doare acel cheag de sange
offfffffffffff
sa va fie de bine crestinarea
pupici lui petru

yasmi multa sanatate lui lucas
ai grija cu mucisorii
nu ii lasa sa se adune

Mergi la inceput