Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hello fetelor!

miki inca odata iti transmit toate urarile de sanatate posibile pentru micuta...sa dea dumnezeu sa fie bine si toata situatia asta sa aiba un final fericit! te imbratisez cu mult drag!

shtrumph bine k ati mai scapat de un vaccin

pisuc de abia asteptam sa citesc primele impresii de la botez ma bucur tare mult ca a iesit asa frumos, cred ca esti foarte mandra de petru pana la urma ai avut nevoie de biberonul cu lm? hai k de abia astept sa trecem si noi de botez si saptamana viitoare iti fac o vizita in parc sa mai stam la povesti

simo, alexina, mada, mandreeac ce frumos ca v-ati intalnit!! de abia asteptam pozele

noi suntem bine, exersam intoarcerile de pe burtica pe spate de cand a descoperit luca treaba asta rade in hohote azi am dat si comanda de tort pt botez, mai am doar bataia de cap cu asezatul la mese, dar o lamurim noi pana la urma...deja nu mai am rabdare!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ralukab- tare mult mi-ar placea sa ne intalnim- mai ales ca avem un mare subiect comun- rinichiim-ar interesa cum ai fost dupa operatie?cum te-ai simtit, complicatii, si dc ai simtit vreo imbunatatire in starea ta clinica?
-bebicii mei, dc ii asez mai aproape unul de altul- cred ca sunt papusi- isi sug degetele reciproc de la maini, isi baga degetele in ochi unul celuilalt- fara ca celalalt sa se supere, se trag de urechidc ii trageam eu i-ar fi durut, dar asa..cred ca li se pare distractiv. si..vad ca si fiimea nu mi-a mai bocit ca vrea in brate..eu i-am pus in centrul de activitati, si ei in loc sa fie atrasi de jucariile de sus, se balosesc unul pe altul

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Mada am venit si eu, dar am facut o tura si cu mijlociul in parcul din apropiereMa bucur tare ca ne-am vzt, esti asa cum mi te inchipuiam
Andreea,Deea,ALexinafetele. Incerc sa pun acum pozicile.

Miki, Lalely, Viss, tare matusa si mamicile si mai ales puiutii. Ma rog pentru voi, tare rau e cand e puiul bolnavior..mari sunt rugaciunile la bunul DUmnezeu, nu ezitati sa va rugati si vorba ta Lalely tre sa ne acceptam crucea, altii poate au cruci mai mari...Si niciodata nu stim ce ne asteapta nici pe noi, ceilalti. Dar cu incredere ca toate au un sens, desi poate nu-l vedem in momentul respectiv...

Catank faci si shaorme???Imi plac la nebunie cu mult usturoi.

Strumpfi,ati scapat si de acest vaccin. Felicitari. miercuri avem si noi cel de 4 luni...brrr!!!

Pisuc, sa va fie de bine crestinarea!ma bucur c-a fost totul bine si vremea frumoasa pana la urma...

ROxycadoul complet sotului ca sa zic asa

Scrish, abia astept sa terminati si voi cu botezul!

Lavi, n-are nimic laptik dupa fructe...da-i cu incredere.

Ma duc sa incerc sa incarc pozele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

fetelor, bebeii vostrii se mai abat de la programul lor obisnuit?
de exemplu, de cateva zile Anastasia se trezeste noaptea la 3, la 4, o data chiar la 2.30 apoi la 6-6.30. sau o ia somnul mai repede de 21.30 cum o lua pana acum. aseara la 20.30 deja dormea si normal ca s-a trezit in toiul noptii, la 1.30. eram varza de somn. apoi s-a trezit si la 5
ai vostrii cum mai dorm?


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




daaa roxy!!!! cre' ca s a vb anastasia ta cu juniorul meu
ha ha ....eu ma culc pe obicei pe la 1 sau chiar dupa dar daca se trezeste pe la 3-4


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-bebicii mei, dc ii asez mai aproape unul de altul- cred ca sunt papusi- isi sug degetele reciproc de la maini, isi baga degetele in ochi unul celuilalt- fara ca celalalt sa se supere, se trag de urechidc ii trageam eu i-ar fi durut, dar asa..cred ca li se pare distractiv. si..vad ca si fiimea nu mi-a mai bocit ca vrea in brate..eu i-am pus in centrul de activitati, si ei in loc sa fie atrasi de jucariile de sus, se balosesc unul pe altul

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)




doamneee ce frumos si minunat!!! imi si imaginez


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo, imi spui te rog de unde ai avut tu aceea simulare de decoratiune interioara>??? stii ceva site-uri interesante??

mada, pune o poza sa vaza si ochiul meu

cami tu ma stii pe mine ca nu sunt eu prea stresata cu simplele raceli/mucisori... cel mai teama mi-a fost primele 2 luni...acum deja e mare juniorul!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lavi, mi-a facut o tipa pe care am cunoscut-o pe net, pe kudik.ro.Ea mi-a facut renderingul acela fain. Pe mine ma interesa o opinie avenita pt ca aveam spatiul aiurea si nu stiam cum sa-l aranjez, livingul prea dreptunghiular, stalpul acela in casa...Abia astept si eu sa vad cum va fi cu canapelele si aranjat final...Nici pana acum nu mi-au venit canapelele...cinca 15 iulie

Greu mai incarca pozele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

roxy din cate imi aduc aminte lia nu avea nici un copilas. ci o sarcina pierduta dupa noi parca.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



ba mai are un copil. un baiat dar care este mai mare si acum mai vroia un bebe. eu asa stiam.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Asa este. Are un baiat de 18 ani, o sarcina pierduta la 18 sapt. si acum este insarcinata, un copil ff dorit. Sa speram ca D-zeu va avea grija de ea si bb si o sa poata sa isi vada visul implinit.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 20s
Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo contra cost??? imi poti trimite si mie pe mess acele imagini??
petro...ne urmaresti din umbra?? cum e burtica??? felicitari pt fetita!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi
petro...ne urmaresti din umbra?? cum e burtica??? felicitari pt fetita!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Cam asa ceva . Multumesc . Sunt bine, creste burtica ... asteptam sa treaca timpul.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 20s
Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput