Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (25)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Ally, treaba cu pozele e chiar culmea,adica ce meschina si marunta e rautatea asta a cui o fi ea...auzi...sa stergi niste poze si sa te simti bine de aceea totusi sper sa fi fost doar greseli. Chiar si de 3 ori.
Mada,daaaaaaaa... mie mi-ar placea o intalnire la noi aici.As vrea mult sa te vad(si pe ALexina ca pe voi nu v-am intalnit niciodata) pe toate vreau sa va mai vad...cu atat mai mult cu cat luni va fi frumos am inteles...Deea, te iau si pe tine dc poti veni. nu stiu insa dc imi incap 2 carucioare..vedem noi cum ne descurcam...

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"
Scumpa...cum sa fie greseala asta la mine de 3 ori...si mai rar si la alte fete ??? Nu cred asta... mult !

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)


de 3 ori/?????????? Sa stii ca azi-noapte chiar ma gandeam la tine si la programul picasa cum ar putea sa ii dea totusi cineva delete din greseala. Ce ma framanta si pe mine! Imi pare rau mami. Fir-ar sa fie. Prin august ziceai ca vii in Bucuresti?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011


Da scumpa, nu ai cum sa stergi ”din greseala” pt ca se ajunge din mai multi pasi la ”Delete”...deci? Te puuup mult de tot ...si binenetele si pe micul print Rares!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Citat:
citat din mesajul lui catank

Fetele ce vorbaraie pe voi! Bravos!!! ...si bun gasit!

Eu umblu ca o lele de dimineata cu copilu dupa mine pe o ploaie torentiala de nici stergatoarele de la masina nu faceau fata.
Am fost in primul rind sa-mi scot foto (setul 2) ptr ca le prefer sa sada in album nu in comp., mai mult decit atit am rezolvat si cu aparatul foto proaspat achizitionat...solutia???am cumparat card nou, deci...alti bani alta distractie.

Buuunnn, apoi am plecat la servici sa-mi depun cerere ptr incetare a activitatii deoarece am o fetita care merita toata atentia. Ma intreaba tanti cit vreai sa stai acasa??? pai zic...ma mai gindesc...momentan fac cererea si specific doar dada adica 5 iulie. Nuuuu zic ele, mai nou trebuie sa specifici acum perioada conform noii legi...da??? ups...ok, sigur nu se poate mai tirziu??? ele stau, se gindesc...si ma trimit la jurista sa ma lamureasca daca se poate sau nu... Hmmm zic eu, ..stiti ceva?nu ma duc nicaieri, fac cererea acum si stau 2 ani si cu asta basta!!!

Sunt tare fericita!!!
Ioana merita toata atentia mea, ... cu toate ca ziceam cind eram graviduta ca ma intorc dupa un an, acum nu mai vreau...as sta cit mai mult. Cert este ca sefu nu stie dar va afla cind va fi gata decizia..va face ochii mari. Ma mai trimiteau cucoanele si cu cererea la sefu la vizat...si le zic...da da ...las ca sigur va vrea... si mi-au primit-o asa

Apoi am fost la o sesiune de cumparaturi...de-ale gurii nic important, si a trebuit sa fac cale intoarca acasa, avea soata nevoie de masina mare. Bunnn....am venit acasa, hranit copil, sot, ...unul la somn, altul la servici si eu ma amuz citindu-va.


hai mai deea??? sa se tina cainii dupa tine??? am ris cu lacrimi, ..esti comica tare la povestit.

ally hai cu album nou, nu ne mai chinui pe restul din cauza unei nepricepute sau a unei ''individioase'' (vorba nepotului).
Incearca si albumul 4, si daca se mai intimpla ceva... o dam pe mina politiei

madutza_bra si eu prefer gradi particulara, insa... tot voi stiti ce va avantajeaza mai bine.
Oricum, bafta multa sa convingi sotul!

roxy Va doresc multi ani la fel de fericiti!!!Legat de ideii...vad ca te descurci!

simonacip nici al meu nu prefera aglomeratia, greu se lasa convins sa mergem la cumparaturi, deci...cunosc ''situatiunea''...
Cert este ca nici ptr el nu-si cumpara.

Am plecat acum ceva timp in urma cu Ioana dupa mine sa-l imbracam pe tati din cap pina in picioare fara ca el sa fie prezent. Aveam o pereche de blugi la mine de ii intindeam pe toate tejghelele ptr a gasi una la fel sa se potriveasca ca lungime si nu numai (ca tare lung mai este). La un moment dat, am plecat dintr-un magazin fara pantalonii vechi si striga vinzatorul dupa mine :''duduie, dupa ce ca nu gasiti ceva potrivit, ii mai uitati si pe acestia vechi??? va lasati barbatu dezbracat de tot''...ehe...orice e posibil.

Deci, ... daca si-ar lua ptr el m-ar salva mult, ptr mine nici atit. Nu vrea si cu asta basta, o fi asta defectul lui ca in rest e baiat de nota 200.



Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA





Ma bucur ca ai venit cu vesti bune!!! Ce zici de o Cola..eu sunt la al 3-lea pahar....

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)


Daca nu as alapta m-as mai ''alinta'' cred..imi place mult cola cu bere! Bere neagra musai!!!

Sa-ti fie de bine!!! ce pot spune???sa te mai cert? te iert daca iti faci album nou, ..hai te rog!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Credeti ca pot adauga putin zahar brun in ceaiul de musetel pt bebe?

Mami fericita deDaria (8.04.2011)

NU !!! Nu au voie zahar pana la 6 luni....asta din cate stiu eu !

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

daaa catank asa facea si L cand era bb.....ii tremura buzica de jos. acum de ceva timp nu se mai intampla!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Perfect! Mi-a spus dr sa nu-mi fac griji, ca va trece!
Astept si eu filmulete cu yasmi cind era mai mica imi este tare draga.... si la tenis, e mortala

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

azi am cantarit gogoasa si are fix 7 kg , dezbracata, cacacita, nemanacata

mandreeac, eu vin luni la voi acolo si va sun pe tel pana apareti toate in parc

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!
Felicitari pt dolofanica!!! Iarta-ma te rog ca rasp greu pe mess!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

azi am cantarit gogoasa si are fix 7 kg , dezbracata, cacacita, nemanacata

mandreeac, eu vin luni la voi acolo si va sun pe tel pana apareti toate in parc

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Super. Sa stabilim o ora, ca asa eu ma lalai prin casa, dar cand stiu ceva sigur ma mobilizez, plus ca eu fac 20 de min pana in parc,

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




exact ca tine ma lalai si eu. de exemplu acum, am zis ca ies si nici macar nu m-am imbracat.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)





Asa fac si eu , am o lene uneori. Noi o asteptam pe dna dr, am emotii

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

Ally pai nu ma mai joc ca nici eu nu am feisbuc..da are stefy...ia ca te caut cand intra ea

Roxy,la multi ani impreuna !!!!...ma lua valul cu pregatirea ta si uitai de urari

Ioanales eu am protectii din ikea...si am pat 120/60,dar le petrec unde se impreuna...cu hernia nu prea ai ce face..stiu o amica care a avut la fetitza..era ombilicala si pana pe la 2-3 ani tot avea buricul in afara ca o galma..s-a retras singura..ea nu era ingrijorata..este cadru medical si zicea ca se retrage singur buricelul..noi care-l vedeam ne cam speriam

stii ca si pe mine ma cuprinsese panica cand se scremea sa faca kk..asa ii iesea buricul in afara..bine ca am reusit cu ceaiul ca altfel nu stiu cum scapam

eu sunt tare ingrijorata cu capul...s-a turtit in spate exact cum scrie la carte ''infundat ca o minge de pimpong''...am tot citit pe net si in capraru..in carte ca e semn de rhitism....si pe net fel de fel de pareri...ba ca e genetic..ba ca se modealeaza din interior la exterior..ba ca-i mit cu culcatul pe parti....nu mai stiu ce sa fac....cum o pun se frichineste si fix cu fata -n sus vine....azi am reusit sa o culc pe burta, dar supravegheata....

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)

Cand intrii pe Fb....ma cauti la Udrea Alina si ai sa gasesti fffffffffff multe ...eu am ca si poza pe Eddy cu sapca. Deci, ne recunosti rapid!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)


gata, te-am adaugat si eu in listuta..doar asa sa-l vad si eu pe bb Edy

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

azi am cantarit gogoasa si are fix 7 kg , dezbracata, cacacita, nemanacata

mandreeac, eu vin luni la voi acolo si va sun pe tel pana apareti toate in parc

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Super. Sa stabilim o ora, ca asa eu ma lalai prin casa, dar cand stiu ceva sigur ma mobilizez, plus ca eu fac 20 de min pana in parc,

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




exact ca tine ma lalai si eu. de exemplu acum, am zis ca ies si nici macar nu m-am imbracat.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)





Asa fac si eu , am o lene uneori. Noi o asteptam pe dna dr, am emotii

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




Control de rutina nu? Multa bafta si fara emotii!!!

Fug si eu ptr ca Ioana da semne de trezire. Doarme de la ora 13.
Vb mai pe seara...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetelor multumesc pt sfaturi
nu voi veni maine in buc
a venit vremea urata si la noi
ploua deja
hmmmmmmmm
ce uratttttttttttttt
vreau calduraaaaaaaaaaaa
vreau soareeeeeeee
sa iesim afara
ca e plictisitor in casaaaaaaaaa
nu am mai scris
ca am avut de facut un articol


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

FATELOR EU NU REUSESC SA VAD POZELE VOASTRE SI MA OMORATI CU LAUDELE DE PUI FRUMOSI. sI EU VREAU SA VAD.

alte adrese le deschide dar pe asta nu. e vreun punct pe undeva in adresa si nu/l stiu eu??

Mergi la inceput