Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (25)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

irinuca nu stiu ce sa zic cu zaharul. eu parca auzisem ca nici un fel de zahar nu trebuie bagat. poate mai stiu fetele sa-ti zica.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)


si eu stiam ca nu se da zahar la bebe. si totusi baby drink contine zahar (asa scrie la ingrediente).
Si Bonisan contine zahar. Am vazut ca multe produse pt bebe contin zahar si nu mi se pare normal

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



dr mea este o tanti mai in virsta. A fost si pediatra cumnatei care acum are copii mari, 15 respctiv 17 ani. Nascuti la 7 luni, acum sunt mari si frumosi...cert este ca li s-a dat ceai cu zahar de mici... la recomandarea aceleeasi dr. Si nu e vb numai de nepoti, ci...majoritatea tineretului de prin zona au trecut prin mainile ei. Deci..este o dr cu experienta! Normal si logic zaharul nu este bun nici ptr adulti...dar sa nu ''exageram''

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

azi am cantarit gogoasa si are fix 7 kg , dezbracata, cacacita, nemanacata

mandreeac, eu vin luni la voi acolo si va sun pe tel pana apareti toate in parc

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Super. Sa stabilim o ora, ca asa eu ma lalai prin casa, dar cand stiu ceva sigur ma mobilizez, plus ca eu fac 20 de min pana in parc,

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




exact ca tine ma lalai si eu. de exemplu acum, am zis ca ies si nici macar nu m-am imbracat.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank, asa ceva stiam si eu cu zaharul..aa si ca trebuie fiert. nu a fost nevoie insa sa folosesc. in ce parte a tarii stai??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza ce grasulina este Catalina si dulcica si scumpica

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madu81

Buna ziua, fetelor! Iar am ramas fara net vreo doua zile, aproape de fiecare data cind ploua mai zdravan pe aici imi cade netul, dar daca pina acum isi revenea imediat - acum a durat ceva timp pina au remediat problema.

Am citit din urma si am vazut ca intreba Bebe Yasmi de scutece si marimi - Adam al meu are aproape 7 kg la 4 luni, e un picut cam slabut in viziunea mea - dar Pampersul clasic nr. 3 deja ii cam lasa urme pe piele... asa ca am trecut la nr. 4 si e ok. La Pampers Premium Care suntem inca la nr. 3, ca astea nu ii lasa urme. Oricum, dupa ce le termin ii iau tot numarul 4, imi par mai comode pentru el si nici nu am avut parte de vreun incident neplacut.


Ma duc sa admir pozele, ca m-ati facut curioasa .

Mami de bebe Adam


multumesc de raspuns. slabut la 7 kg la 4 luni??????? hai ca nu e slabut deloc!!!!! noi avem 8 kg dar de acum nu o sa mai puna asa mult pe luna si are si 68 cm....deci nu se vad cele 8 kg prea tare


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

poop gogoshica cata!!! tare scumpica mai e!!! mada, faci copilasi tareeee frumosi expresivi!

cine da calciu gluconic la bebei???? deea parca si mai era cineva..ati facut ceva analize sau nu e cazul???mi-a spus si mie dr sa ii dau la junior 5ml/zi 10 zile/3 luni tot asa si voi???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



si ue ii dau. I-am dau doua luni, mai am una... Nu am facut analize... dar mi-a recomandat dr pediatra din maternitate deoarece avea un ...nu stiu daca zic bine''spasm'' sau ???mai exact ii tremura buzita inferioara cind papa sin. Voua vi se intimpla??? Acum, am observat ca e mai ok, adica ii tremura dar mai rar...repet, doar cind suge tita

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

daaa catank asa facea si L cand era bb.....ii tremura buzica de jos. acum de ceva timp nu se mai intampla!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

Ally pai nu ma mai joc ca nici eu nu am feisbuc..da are stefy...ia ca te caut cand intra ea

Roxy,la multi ani impreuna !!!!...ma lua valul cu pregatirea ta si uitai de urari

Ioanales eu am protectii din ikea...si am pat 120/60,dar le petrec unde se impreuna...cu hernia nu prea ai ce face..stiu o amica care a avut la fetitza..era ombilicala si pana pe la 2-3 ani tot avea buricul in afara ca o galma..s-a retras singura..ea nu era ingrijorata..este cadru medical si zicea ca se retrage singur buricelul..noi care-l vedeam ne cam speriam

stii ca si pe mine ma cuprinsese panica cand se scremea sa faca kk..asa ii iesea buricul in afara..bine ca am reusit cu ceaiul ca altfel nu stiu cum scapam

eu sunt tare ingrijorata cu capul...s-a turtit in spate exact cum scrie la carte ''infundat ca o minge de pimpong''...am tot citit pe net si in capraru..in carte ca e semn de rhitism....si pe net fel de fel de pareri...ba ca e genetic..ba ca se modealeaza din interior la exterior..ba ca-i mit cu culcatul pe parti....nu mai stiu ce sa fac....cum o pun se frichineste si fix cu fata -n sus vine....azi am reusit sa o culc pe burta, dar supravegheata....

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)

Cand intrii pe Fb....ma cauti la Udrea Alina si ai sa gasesti fffffffffff multe ...eu am ca si poza pe Eddy cu sapca. Deci, ne recunosti rapid!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Fetele ce vorbaraie pe voi! Bravos!!! ...si bun gasit!

Eu umblu ca o lele de dimineata cu copilu dupa mine pe o ploaie torentiala de nici stergatoarele de la masina nu faceau fata.
Am fost in primul rind sa-mi scot foto (setul 2) ptr ca le prefer sa sada in album nu in comp., mai mult decit atit am rezolvat si cu aparatul foto proaspat achizitionat...solutia???am cumparat card nou, deci...alti bani alta distractie.

Buuunnn, apoi am plecat la servici sa-mi depun cerere ptr incetare a activitatii deoarece am o fetita care merita toata atentia. Ma intreaba tanti cit vreai sa stai acasa??? pai zic...ma mai gindesc...momentan fac cererea si specific doar dada adica 5 iulie. Nuuuu zic ele, mai nou trebuie sa specifici acum perioada conform noii legi...da??? ups...ok, sigur nu se poate mai tirziu??? ele stau, se gindesc...si ma trimit la jurista sa ma lamureasca daca se poate sau nu... Hmmm zic eu, ..stiti ceva?nu ma duc nicaieri, fac cererea acum si stau 2 ani si cu asta basta!!!

Sunt tare fericita!!!
Ioana merita toata atentia mea, ... cu toate ca ziceam cind eram graviduta ca ma intorc dupa un an, acum nu mai vreau...as sta cit mai mult. Cert este ca sefu nu stie dar va afla cind va fi gata decizia..va face ochii mari. Ma mai trimiteau cucoanele si cu cererea la sefu la vizat...si le zic...da da ...las ca sigur va vrea... si mi-au primit-o asa

Apoi am fost la o sesiune de cumparaturi...de-ale gurii nic important, si a trebuit sa fac cale intoarca acasa, avea soata nevoie de masina mare. Bunnn....am venit acasa, hranit copil, sot, ...unul la somn, altul la servici si eu ma amuz citindu-va.


hai mai deea??? sa se tina cainii dupa tine??? am ris cu lacrimi, ..esti comica tare la povestit.

ally hai cu album nou, nu ne mai chinui pe restul din cauza unei nepricepute sau a unei ''individioase'' (vorba nepotului).
Incearca si albumul 4, si daca se mai intimpla ceva... o dam pe mina politiei

madutza_bra si eu prefer gradi particulara, insa... tot voi stiti ce va avantajeaza mai bine.
Oricum, bafta multa sa convingi sotul!

roxy Va doresc multi ani la fel de fericiti!!!Legat de ideii...vad ca te descurci!

simonacip nici al meu nu prefera aglomeratia, greu se lasa convins sa mergem la cumparaturi, deci...cunosc ''situatiunea''...
Cert este ca nici ptr el nu-si cumpara.

Am plecat acum ceva timp in urma cu Ioana dupa mine sa-l imbracam pe tati din cap pina in picioare fara ca el sa fie prezent. Aveam o pereche de blugi la mine de ii intindeam pe toate tejghelele ptr a gasi una la fel sa se potriveasca ca lungime si nu numai (ca tare lung mai este). La un moment dat, am plecat dintr-un magazin fara pantalonii vechi si striga vinzatorul dupa mine :''duduie, dupa ce ca nu gasiti ceva potrivit, ii mai uitati si pe acestia vechi??? va lasati barbatu dezbracat de tot''...ehe...orice e posibil.

Deci, ... daca si-ar lua ptr el m-ar salva mult, ptr mine nici atit. Nu vrea si cu asta basta, o fi asta defectul lui ca in rest e baiat de nota 200.



Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA





Ma bucur ca ai venit cu vesti bune!!! Ce zici de o Cola..eu sunt la al 3-lea pahar....

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

catank, asa ceva stiam si eu cu zaharul..aa si ca trebuie fiert. nu a fost nevoie insa sa folosesc. in ce parte a tarii stai??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



zaharul musai fiert, pus in apa rece...fierb apoi adaugat musetel sau alte plante dupa caz.

In Dimbovita stau,... iti caut o casa???sunt superbe aici in zona

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput