Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (25)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

simona exact asta am mancat si eu azi, numai cioco, batoane cu cereale, biscuiti si abia acum am mancat supica si 3 sarmale si o rosie umpluta (tot cu carne ca sarmalele) ca a facut mama si cu niste costite afumate. buneeee. eu inainte nu prea mancam sarmale, maxim una dar acum...zici ca-s nehalita, mananc cate 3

mandreeac

xeo te cred si eu xca te-au enervat cu atatea comentarii. cum ti-a iesit pizza? as manca si eu o feliuta doua, trei.....

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




eu astazi pina la 12 am mincat un croasant si am baut o bere la volan in drum spre casa. Dar era fara alcool ...ma amuzam, ca se uita unu la mine intre-un sens giratoriu... Ma gindeam ca pune politia pe urmele mele

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

deea in jur de 3 mil ma costa pe luna tenisul pt buburuza de 2 ori pe sapt

irinuca incepe prin a face ceiucul chia si baby drink multttt maI diluat. asta e buba, facut cum scrie pe el este fff dulce.

la multi ani evelinne!!! gabi fa ne o surpriza si apari!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Credeti ca pot adauga putin zahar brun in ceaiul de musetel pt bebe?

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



nu este recomandat zaharul, fie el si brun

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

irinuca nu stiu ce sa zic cu zaharul. eu parca auzisem ca nici un fel de zahar nu trebuie bagat. poate mai stiu fetele sa-ti zica.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)


si eu stiam ca nu se da zahar la bebe. si totusi baby drink contine zahar (asa scrie la ingrediente).
Si Bonisan contine zahar. Am vazut ca multe produse pt bebe contin zahar si nu mi se pare normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

azi am cantarit gogoasa si are fix 7 kg , dezbracata, cacacita, nemanacata

mandreeac, eu vin luni la voi acolo si va sun pe tel pana apareti toate in parc

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

insista cu biberonul cu ceai. nici Anastasia nu-l bea dar eu i-am tot tinut biberonul in gurita, ma faceam ca ma joc cu ea si pac a baut 15 ml. incet, incet sunt soigura ca o sa bea.


am tot incercat, dar se pune pe un plans!!! mi se pare asa draguta cand incepe sa planga parca imi spune "esti nebuna?!! nu vezi ca nu-mi place?"
sa nu ma credeti "dusa" ca am zis ca mi se pare draguta, dar foarte rar o vad plangand asa in gura mare

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



nu esti si pe mine ma amuza cand lasa buzita in jos,imi vine sa il pap

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

azi am cantarit gogoasa si are fix 7 kg , dezbracata, cacacita, nemanacata

mandreeac, eu vin luni la voi acolo si va sun pe tel pana apareti toate in parc

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Super. Sa stabilim o ora, ca asa eu ma lalai prin casa, dar cand stiu ceva sigur ma mobilizez, plus ca eu fac 20 de min pana in parc,

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

catank da, am reusit pana la urma sa-i dau putin ceai. ii dau cam de 2-3 ori pe zi. este bun si atat de putin cat bea macar sa aibe efect. acum vad ca a facut singura la 3 zile. eu sper sa faca mai des, sa o ajute ceaiul.

oho, pai ai ceva mosie ce frumos cred ca este. ai si albine...imi place.
esti o norocoasa ca stai asa departe de oras si aglomeratie. asa ne place si noua, abia asteptam sa iesim undeva la padure, in linistea naturii.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Asa este, sunt norocoasa. Imi place tare mult... si in spatele livezii am padure cit vezi cu ochii...f frumos.

E ok ca mai incerci cu ceai...mie dr mi-a recomandat sa pun o lingurita rasa de zahar la ...stiu eu?100 ml de ceai, ... daca e zaharul brun e si mai bine.

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

poop gogoshica cata!!! tare scumpica mai e!!! mada, faci copilasi tareeee frumosi expresivi!

cine da calciu gluconic la bebei???? deea parca si mai era cineva..ati facut ceva analize sau nu e cazul???mi-a spus si mie dr sa ii dau la junior 5ml/zi 10 zile/3 luni tot asa si voi???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Buna ziua dragi mamici si pitici

Vreti ceva soare si caldura am auzit tare urat pe la Romanica, dar las ca aveti timp sa suferiti de cald vreo 2 luni de aici inainte dar stai, ca voua va place, numai eu-s intoarsa si sufar ca un caine cand e prea cald aici e soare si frumos dar nu cred ca sunt mai mult de 18-20 grade si parca vad ca de dupa casa vin niste nori negri , tocmai acum cabnd voiam sa ies in parc eh lasa, mai stau si eu in casa si trag un pui de somn ca si asa sunt cu minus la capitolul asta

Piscoata e la puseu si ma suge la 2 ore de m-a innebunit nu alta, ma dor de numa , dar trecem noi si peste asta... macar sa fi luat si ea ceva in greutate , daca sambata cand o cantaresc nu a luat macar 300 grame in sapt asta , vorbeste ea cu mine ca nu degeaba mi-a facut sfarcurile flenduri

A inceput sa isi traga si ea de hainute si pune mana pe genunchi, acusi acusi o sa traga de degetelele de la picioare sa le suga apuca mai bine la jucarii, dar nu le tine mult in mana, dar oricum s-a mai relaxat si nu mai tine strans degetelele in pumnisori... sa nu mai spun ca suge la pumnisor si la degetel... mneam mneam bune bune sper sa nu capete obiceiul asta ca si tac su si le-a supt pana la 8 ani si ce mi se pare cel mai urat la un copil asta e, sa suga degetu .... dar aici vad zilnic copii marisori, nu de 1-2 ani, de 8-9-10 ani care merg la scoala cu degetu in gura cum mama naibii vine treaba asta, parintii aia pana la 10 ani nu au reusit cumva sa ii dezobisnuiasca ? deh... sunt care ii si lasa asa ca sa nu ii streseze pe ei, ei sa stea linistiti si copilu sa taca sa suga dejtu`

Yasmi, nu vreau sa fiu strigata mama draga, ca doar ieri dimineata am scris mesaj, sau ai sarit peste ori nu l-ai vazut , de ce ma strigai ieri dupa amiaza? lipsesc si eu cateva ore / o zi si gata ma dai la disparuti ? sau asa tare ti-e dor de mine scumpa foc Iasmina cu racheta

Ally, sambata am program de cantareala dupa cum spuneam si daca nu a luat cateva sute de grame la cat m-a supt zilele astea, are eaa discuta cu mine ce atata dieta? se teme sa nu ajunga si ea ca maica sa pufoasa?Eu nu am Facebook, unde -l vad pe ursulet?

Roxy, La multi ani inainte, frumosi si sanatosi si sa va iubiti mult!!! super program de aniversat ti-ai tras

Lalely, frumoasa ai mai fost la botez, iar bebe David un smecherut

Ioanna, ai reaparut si tu, acum cateva zile in urma te strigasem la catalog dar nu ai aparut atunci ca deh...eu strig catalogul degeaba , nu-l mai strig de azi inainte

Irinuca, ce dolofanica e Dariuca, e alaptata exclusiv? mi-a placut rochita ei de botez, de unde i-ai luat-o sau nasa , daca stii ? si pe tine te-am strigat la catalog, dar ai aparut dupa cateva zile ca si Ioana cred ca strigatul catalogului are efect intarziat

Simona pentru tine sa stii ca trimit cateva raze de soare de la mine, vrei ? bafta la convins sotul sa mergeti la shopping

Nu mai stiu cui mai voiam sa scriu, ma duc ca ma striga piscotel, i s-a oprit caruselul si se uita nedumerita de ce nu se mai invart iepurasii

Poate mai trec mai tarziu pe aici daca mai am ceva timp desi am in plan sa ies in parc macar cateva ore daca nu o veni ploaia si ceva shopping ca am de luat la piscoata cateva chestii

Va pup si o zi buna, macar atat daca nu caldura si soare




_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)
Daca nu ai Fb...iti dam Web si se rezolva ”problema” !

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput