Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (25)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

m-m chinuit o ora sa dorm cu bebelina dar nu vrea si nu vrea. i-am bagat tata-n gura ca asa mai adoarme cateodata si tot nu a adormit. a inceput sa vorbeasca pe limba ei, tare de-mi tiuiau urechile ca eram chiar langa ea. si daca tot nu doarme am pus-o in leagan si am mai intrat sa vad ce faceti si acum zdrangane la jucarele.

catank bine ai facut ca ai ales 2 ani. o sa fie cei mai frumosi ca o sa stai non-stop cu dulceata de Ioana. dupa ce incepem munca sa vezi ce dor o sa ne fie de ele pana venim acasa. sa profitam acum
ia zi-mi, tu ai vreo mosie ceva de tot zici ca ai oameni la lucru?


deea asa este, nu este neaparat important sa sarbatoresti , conteaza dragostea ce o purtam unul fata de celalalt ca mai ai timp si chef sa sarbatoresti aia este alta poveste
chiar ca ai si tu un stil de-a povesti tare faza cu cainii. mie nu mi-e deloc frica de ei, asa imi plac, cand vad un catel il strig si vine dupa mine. cati catei m-au condus pe mine acasa.....

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

catank, bine c aai rezolvat cu aparatul!! De acum sa ne-o arati mai des pe Ioana...Tare faza cu pantalonii...hihi...Pai nici al meu nu-si cumpara...daca ar fi dupa el, ar sta 10 ani cu aceleasi haine...noroc ca are multe primite de onomastici, Craciun, aniversari de nunta, etc...eu asta-i cumpar mereu...Dar de ex acum i s-au rupt sandalele si nu vrea sa-si ia altele...tre sa merg eu sa-i iau...si la fel pantaloni scurti are numai uratenii...ma dispera, tre sa iau eu problema in maini..
s-a trezit...a dormit 1/2 de ora, voiam si eu sa ma epilez pe picioare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

irinuca nu trata cu nimic rana de la vaccin. cel putin asa mi-a zis mie pediatra ca acel vaccin pana la 6 luni asa evolueaza si sa nu dau cu nimic. lui Anastasia i-a trecut de tot vad.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

catank, bine c aai rezolvat cu aparatul!! De acum sa ne-o arati mai des pe Ioana...Tare faza cu pantalonii...hihi...Pai nici al meu nu-si cumpara...daca ar fi dupa el, ar sta 10 ani cu aceleasi haine...noroc ca are multe primite de onomastici, Craciun, aniversari de nunta, etc...eu asta-i cumpar mereu...Dar de ex acum i s-au rupt sandalele si nu vrea sa-si ia altele...tre sa merg eu sa-i iau...si la fel pantaloni scurti are numai uratenii...ma dispera, tre sa iau eu problema in maini..
s-a trezit...a dormit 1/2 de ora, voiam si eu sa ma epilez pe picioare...

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Asa este si al meu. identic!!!! LEgat de epilat, ..eu am incalzit ceara de 3 ori intr-o zi sa ma pot epila mereu intervenea cite ceva,ci cind reveneam era beton.

Iti doresc mult spor in acest caz!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

M-am trezit de dimineata cu chef de shopping online. Vreau sling sau wrap sau ceva. Ce spuneti? De unde ati luat? De care?
Pe mine ma atrage asta: http://www.sling.ro/catalog/slinguri-reglabile-ring-sling/produs/sling-reglabil-denim/
Mai am cateva intrebari:
1. cum tratam rana ramasa de la vaccinul din manuta (cel facut in maternitate). Dariei nu i-a trecut nici acum, se inroseste si coace mereu. Voi dati cu ceva?
2. Fiindca am inceput cu Baby drink, Daria nu accepta alt ceai neindulcit sau apa simpla. Cum o pot dezvata de Baby drink? ca nu mi se pare natural deloc.
Ii dau ceai mai ales in zilele calduroase. iar acum de 3 zile nu a facut kk si am incercat sa-i dau ceai de musetel simplu, dar nu-l accepta.

(mai aveam alte intrebari, dar le-am uitat)


Mami fericita deDaria (8.04.2011)



insista cu biberonul cu ceai. nici Anastasia nu-l bea dar eu i-am tot tinut biberonul in gurita, ma faceam ca ma joc cu ea si pac a baut 15 ml. incet, incet sunt soigura ca o sa bea.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

simona exact asta am mancat si eu azi, numai cioco, batoane cu cereale, biscuiti si abia acum am mancat supica si 3 sarmale si o rosie umpluta (tot cu carne ca sarmalele) ca a facut mama si cu niste costite afumate. buneeee. eu inainte nu prea mancam sarmale, maxim una dar acum...zici ca-s nehalita, mananc cate 3

mandreeac

xeo te cred si eu xca te-au enervat cu atatea comentarii. cum ti-a iesit pizza? as manca si eu o feliuta doua, trei.....

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

M-am trezit de dimineata cu chef de shopping online. Vreau sling sau wrap sau ceva. Ce spuneti? De unde ati luat? De care?
Pe mine ma atrage asta: http://www.sling.ro/catalog/slinguri-reglabile-ring-sling/produs/sling-reglabil-denim/
Mai am cateva intrebari:
1. cum tratam rana ramasa de la vaccinul din manuta (cel facut in maternitate). Dariei nu i-a trecut nici acum, se inroseste si coace mereu. Voi dati cu ceva?
2. Fiindca am inceput cu Baby drink, Daria nu accepta alt ceai neindulcit sau apa simpla. Cum o pot dezvata de Baby drink? ca nu mi se pare natural deloc.
Ii dau ceai mai ales in zilele calduroase. iar acum de 3 zile nu a facut kk si am incercat sa-i dau ceai de musetel simplu, dar nu-l accepta.

(mai aveam alte intrebari, dar le-am uitat)


Mami fericita deDaria (8.04.2011)



insista cu biberonul cu ceai. nici Anastasia nu-l bea dar eu i-am tot tinut biberonul in gurita, ma faceam ca ma joc cu ea si pac a baut 15 ml. incet, incet sunt soigura ca o sa bea.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Aha, deci ai reusit pina la urma. Eu am renuntat, nu-i mai dau ...de ce? face kk zilnic, mai nou de doua ori pe zi

Aseara o spalasem, apoi papa si somn...era 21.30 cind sa o pun in pat incepe sa plinga instant, ..ups???ce patisi mami? cind colo, la nasul meu fin...vede ochiul meu scutecelul supr plin. Aprinde lumina, ..spal copilu, iar papa...si abia somn...

Cind vad ca se impotmoleste timp de 3 zile ii dau din nou ceai.

LEgat de ''mosie''...ufff sa stii ca da ...am 2 ha juma de livada, nu e putin lucru... necesita multa ingrijire daca doresti sa scoti productie. Plus ''mini-ferma'', ...albinute, etc...deci, am cu ce dar e de lucru, si ptr asta am nevoie de ajutor!

Ma bucur ca la radiografie a iesit ok. S-a uita si dr la picioruse, a apasat-o in lateral, le-a rotit si cam atit, ..dar nu mi-a recomandat. Spusesem ca nu s-a uitat la cute in spate. Nu stiu daca sa merg, ..oricum sa se faca vremea un pic mai bine si vad apoi. As incerca sa caut aici un dr (habar nu am ce e pe aici)dar in bucuresti mi se pare drum cam lung. Voi vedea...
Bine ca e Anastasia bine! Pup fetele

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

irinuca nu stiu ce sa zic cu zaharul. eu parca auzisem ca nici un fel de zahar nu trebuie bagat. poate mai stiu fetele sa-ti zica.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank da, am reusit pana la urma sa-i dau putin ceai. ii dau cam de 2-3 ori pe zi. este bun si atat de putin cat bea macar sa aibe efect. acum vad ca a facut singura la 3 zile. eu sper sa faca mai des, sa o ajute ceaiul.

oho, pai ai ceva mosie ce frumos cred ca este. ai si albine...imi place.
esti o norocoasa ca stai asa departe de oras si aglomeratie. asa ne place si noua, abia asteptam sa iesim undeva la padure, in linistea naturii.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

insista cu biberonul cu ceai. nici Anastasia nu-l bea dar eu i-am tot tinut biberonul in gurita, ma faceam ca ma joc cu ea si pac a baut 15 ml. incet, incet sunt soigura ca o sa bea.


am tot incercat, dar se pune pe un plans!!! mi se pare asa draguta cand incepe sa planga parca imi spune "esti nebuna?!! nu vezi ca nu-mi place?"
sa nu ma credeti "dusa" ca am zis ca mi se pare draguta, dar foarte rar o vad plangand asa in gura mare

Mergi la inceput