Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (25)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

poop gogoshica cata!!! tare scumpica mai e!!! mada, faci copilasi tareeee frumosi expresivi!

cine da calciu gluconic la bebei???? deea parca si mai era cineva..ati facut ceva analize sau nu e cazul???mi-a spus si mie dr sa ii dau la junior 5ml/zi 10 zile/3 luni tot asa si voi???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Multumesc

Si eu ii dau Catalinei calciu. I-am dat in martie si aprilie, apoi in mai nu am mai dat. Cand am fost la dr mi-a recomandat sa-i mai dau inca 1 luna, deci am executat, mai de dat inca 3 zile..tot asa 5ml timp de 10 zile. Si lui Cristi i-am dat. Probabil ca din septembrie imi va recomanda sa dau din nou la amandoi..probabil..nu sunt sigura

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

azi am cantarit gogoasa si are fix 7 kg , dezbracata, cacacita, nemanacata

mandreeac, eu vin luni la voi acolo si va sun pe tel pana apareti toate in parc

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Super. Sa stabilim o ora, ca asa eu ma lalai prin casa, dar cand stiu ceva sigur ma mobilizez, plus ca eu fac 20 de min pana in parc,

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




da, pt mine orice ora dupa 11 este ok. Cata se trezeste pe la 10.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

madutza ce grasulina este Catalina si dulcica si scumpica

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)


multumesc

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- vad ca ati uitat de noi. am citit din urma si nici un gand catre noi..asa ca..am pus poze noi.sa vedeti ce frumos am crescut sic um ne jucam impreuna ca fratiimami e in al 9-lea cer. dc baiatul nu ar fi bolnavior- cu rinichiul ala dilatat..ar zbura. asa mai ramane nitel cu picioarele pe pamant, si i se mai umbreste cerul cateodata de la niste nori- de ex. o noua infectie urinara..dar pe ansamblu, suntem frumosi, cuminti si fericiti
- mami s-a tuns scurt, imi cadea prea mult par, ei erau plini, noi la afel, lenjeria plina, pe jos par, in mncare par, cred ca si cele 20kg pierdute dupa anstere au luat cu ele si multe vitamine, minerale..si nu le-au mai adus inapoiasa ca, scurt,cum n-am mai fost din liceu.o noua viata, o noiua silueta, si o noua coafura.
- peste 1 sapt ma apuc si eu cu diversificarea. am citit azi pe net ca primele ar fi sucurile, si dintre astea morcov, mar, portocala..ce stiti voi?
- ma enerveaza vremea asta, nu mai putem iesi in parc

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

viss, pai tb s amai treci pe la noi mai des. la diversificare zic sa uiti un timp de portocala, dar cel mai bine iti da medicul pediatru ordinea diversificarii.
merg sa vad poze cu puii tai

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- pozele noi le-am pus pe picasa
-ai mei beau si ceai si apa,eu le fac ceai de anason- din care le-ma dat in zilele calduroase, dar cand nu aveam facut am dat apa plata- nu au colici- cred ca niste crampe o data la 2 saptamani
- deea- vai ce intamplari ai avut inainte de botez. bine ca ai putut ramane calma. eu am aflat miercuri - botezul fiind sambata, ca nasa mi-a cumparat haine de 6 luni, copii avand 3 luni.nu m-am suparat, m-am intristat.ptr ca mi-as fi dorit sa arate cat mai frumusei,cat mai dragalasi, au stat hainele alea pe ei sleampate,mai bagai 3 picioare de-a baiatului in pantaloni, iar umerii rochitei fetii ajungeau pana la urechedar na, erau asa groase si incomode, incat ea mi-a zis sa-i schimb inainte de restaurant
-bebicii mei adoirm uneori dupa masa in scoici, cand vreau sa-i pun in pat- nu tot timpul- se trezesc. nu mi se pare scoica asa de ok, ca nu stau la orizontala perfect..

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Viss, CE MINUNATII AI TU ACOLO!!!!!!!!!!!!!
Noi diversificarea o incepem la 5 luni. Nu ma grabesc ca arata bine piciul, asa ca nu ma grabesc.
La sucul de portocale o sa zic si eu pas, Eliza se irita la fundulet de la el, asa ca incep cu mar, si incet incet supica etc.

Gata a iesti soarele fug afara cu copiii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- multumesc vas.- da, zahar sub nici o forma!!
-ralukab- dc mai citesti formul, am vazut ca intri mai rar- stiu ca tu stai pe la brancoveanu, nu vrei sa ne intalnim odata sa iesim in parc impreuna?
- lar, nu incep diversificarea de capul meu, eram curioasa , si am citit azi, sa vad ce zice pediatra

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xeo spune:

Suntem primii la cazut din pat!!!!
Nu-s nebuna si pazesc puiul ca pe ochii din cap.Insa a facut o tumba demna de un berbec saltaret.Mi-a stat respiratia, si-am crezut ca lesin!
L-am luat in brate, plangea mai mult de sperietura decat de lovitura...(cazuse pe moale,de la juma de metru).
Dar tot cazatura ramane.Tinandu-l strans lipit de mine ii pipaiam fiecare oscior...Ma dumirisem ca are capu' intreg,si stiu ca-s foarte elastici la varsta asta ...dar sperietura tot era justificata...

Acu' mi-am mai revenit,dar tremuram ca varga.El a dormit, s-a trezit , mananca, rade...
Nu-mi iese din cap cum s-a dat de-a dura, cu mine la juma de metru de el...Offf



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-xeo- dar mai incolo..?cand chiar merg de-a busilea, cand or sa invete sa stea in picioare cate cazaturi or sa ia.. mie mi-e groaza sa ma gandesc. iar eu cu amandoi deodata, habar n-am ce-o sa ma factreb sa-i supraveghez pe amandoi, sigur unul o sa scape privirilor..si tusti in nas

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput