*Cozonacei iubiti de nov-dec2008 (133)*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

ziua buna


MALINAS foarte fain piciul tau


MADUTZA-BRA nici dimi nu vorbeste stie multe cuvinte si uneori mai face propozitii,dar f. f. rar chiar azi am fost cu el la un doctor si a zis ca nu avem ce sa ii facem in prima faza integrarea in colectivitate si ulterior daca nu isi da drumul logoped ...ce face catalina


FLUTURASHA ma bucur sa aud ca se inteleg asa bine fetele tale

concedii lacute fetelor care sunt cu familile prin toate zonele tarii sa va bucurati de odihna din plin

va pup la noi tot familionul e racit exceptand dimi care a inceput de marti tratamentul, de 2 nopti o tin in febra numai 40 cu orele si zau de vrea sa scada, zuza si ea cu tem 38.3, ionu de 3sapt e asa....vinovat tata ion nu a vrut sa ia astile la timp si a dat si la familion are o traheo-bronsito...si numai stiu ce.zuza are o amigdala inflamata, si eu pe ambele...sa ne traiasca ...trag sperante ca o sa ne treaca ca de ieri a inceput ionu tratamentul



stelele mami pe cerul sufletului ei
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Malinas, tare haios piciul tau.
Azi am fost cu Arianna la gara sa-l luam pe tati. a fost tare incantata sa vada trenurile. a fost prima data cd a vazut si ea o gara, asa ca i-am promis ca o sa mergem si noi odata cu trenul. A vrut sa-i aduca tati un Lego mic. Cd spunea mic, arata cu degetele cat de mic. si eu ii zic : uite, ti-a adus tati un lego mare....La care ea: si ala mic? Am ras. Ajunse acasa, i-a zis lu' buni: 'am cerut un Lego mic, dar am primit unul mare', asa cu putina dezamagire.
O sa-mi fie extrem de dor de ea. Deja imi e, si au trecut doar 2 ore de cd a dus-o tati la buni acasa.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Neata! Va invit la o cafea!

Eu ma trezesc dimineata sa o savurez pana se trezesc mimozele mele. De o saptamana le-am mutat impreuna in aceeasi camera pentru ca Iulia venea in fiecare noapte sa doarma cu mine. Eu dorm pe o canapea. Sper sa fie cat mai scurta perioada asta si sa ramana sa doarma singure.

O zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

eliza, sper sa treaca repede raceala din familie. Si noi am fost putin raciti dar Catalina nu a luat niciodata de la noi. Poate din cauza ca alaptez...nu stiu. Cristi este cu putini mucisori, dar sunt pe trecute.
Catalina a inceput diversificarea si sunt destul de multumita de evolutie, am inceput de aproape 2 sapt
Cristi se pare ac va ramane pe afara cu gardinita , si asta din vina mea, ca m-am lasat pe mana altora si nu m-am ocupat personal de asta...este inscris la cresa Oare in toamna cand se mai retrag dosare am vre-o sansa? Aveti idee cam in ce perioada ar fi bine sa ma interesez?

bravegirl, ar fi frumos sa o duci cu trenul, si Cristi e innebunit dupa trenuri si ff incantat cand mergem cu autobuzul


Copilasii vostrii fac scandal cand plecati din parc? Al meu tipa din toti plamanii ca imi e si rusine nu reusesc sa-l iau frumos deloc ...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Copilasii vostrii fac scandal cand plecati din parc? Al meu tipa din toti plamanii ca imi e si rusine nu reusesc sa-l iau frumos deloc ...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


mada, iti dai seama ca aproape toti fac scandal mai mult sau mai putin. de multe ori cand iulia nu vrea sa plecam ii spun ba ca vine ploaia, ba ca paznicul parcului trebuie sa inchida poarta, ba ii aduc aminte de vreo jucarie/carte/desen animat preferata/preferat si de abia asteapta sa mergem sa ne jucam cu ea/sa se uite la el. Cam asa decurg lucrurile mai ales ca acum si-a facut si prietene la locul de joaca si nu pleaca decat daca pleaca si ele, iti dai seama.

O zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Cu plecarea din parc...hmmm e cu cantec
Nu tipa/urla, insa trebuie pregatit momentul din timp. Mai ales ca la noi sunt si 2, se iau cu joaca amandoua, sau amandoua+ alti copii...
Daca le zic acum "trebuie sa mergem", sigur sigur mai dureaza 15 minute cel putin...
Cum ziceam, nu plang/urla, insa texte de genul "inca putin", "mai stam 5 minute", "ma mai dau o data si gata"(si pe urma vrea si cealalta inca o data, si pe urma se transforma in inca o data for ever) si tot asa... Pana la urma ne intelegem si plecam.. dar dureaza

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

off, fetelor, la noi e scandal mereu la plecare. cred ca nu ar face scandal decat daca ar pleca toti copii din parc odata cu el

Anul asta ati fost/veti merge la mare?
La bunici la tara ii lasati? Mama s-a mutat la 30 km de Buc si il mai las acolo cate 3-4 zile. E f fericit acolo, are multi copii cu care sa se joace dar vine f rasfatat.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Neata fetelor!
Va astept la o cafea calda si la o negresa.
Am pus in contul nostru niste poze din mai, de cand am mers la nunta in Italia http://entertainment.webshots.com/album/580634559AFZGTX sa ne mai vedeti la ochi
Va pup, weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

LA MULTI ANI, Babyzapi!!!!
Sa fii sanatoasa, fericita si sa te bucuri de cei dragi tie! Numai bine si o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amalia

Neata fetelor!
Va astept la o cafea calda si la o negresa.
Am pus in contul nostru niste poze din mai, de cand am mers la nunta in Italia http://entertainment.webshots.com/album/580634559AFZGTX sa ne mai vedeti la ochi
Va pup, weekend placut!

Ami, mami de David Alexandru (26 iulie 2001) si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)




Ce carliontat frumos si cuminte . Felicitari! Sunteti o familie f frumoasa!

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput