*Cozonacei iubiti de nov-dec2008 (133)*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginye55

M-am titularizat...in oras....


FELICITARI!!! Super realizare! Sa fie cu noroc si pe mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Am tot vazut forografii superbe cu cozonacei care au crescut, au devenit cavaleri si domnisoare. Sper sa nu uit vreunul dar imi amintesc de: printesele Fluturashei in mare veselie la tara, puii Elizei iubareti foc, pe Criss si dulceata ei distrandu-se in concediu, buburuza Ralucai care s-a dezvoltat foarte frumos, surorile Monicai, doua papusi.

Felicitari cozonaceilor care au scapat de pampers si multa rabdare mamicilor care inca se mai lupta cu problema. Totul e sa nu exasperati, vor constientiza la un moment dat avantajul chiloteilor si vor renunta singuri la "greutate". La noi au avut efect pozitiv chiloteii cu printese (care se suparau daca le uda) si promisiunea ca va primi si un covor cu printese daca nu va mai uda pe jos. Vreau sa zic ca promisiunea asta am facut-o prin martie, au trecut de atunci luni in care n-a mai avut nici macar accidente iar eu uitasem de covor. Acum doua saptamani ne-am trezit cu Thea cerand insistent sa mergem la magazin sa-i luam covorul cu printese. Asa ca, a trebuit sa cumparam covorasul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui malinas

O vecina il intreaba pe David:
"Cine e doamna?"
David: "Nu e nici o doamna, e mami!".

Aseara David a luat un prosop si l-a bagat sub tricou si se plimba asa prin casa. "ce ai mami acolo?"
David: "Un bebe."
Eu: "Unde ai vazut tu asta?"
David: "La o tanti."
Eu: "Si de unde stii ca are un bebe in burtica?"
David: "Pai stiu eu."

Cocluzia: m-am scos. Am scapat de intrebarea de unde vin copii, David stie deja. Nu stiu cine i-a spus ca eu nu i-am zis, iar mamaie zice ca nu i-a zis. Banuiesc ca a auzit discutii si a inteles singur cum sta treaba.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eliza_cri


FLUTURASHA ce mai fac fetele tale ce ne mai povestesti?




Ce sa va zic. Zanele mele sunt foarte bine si foarte cuminti. Hai ca le-am laudat destul... Iulia a luat de pe undeva oxiuri si acum ia tratament, iar Delia a facut dermatita seboreica, dar nu-i bai. Poze noi cu ele in albumul 'zanele la tara'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Vreau si eu copii cuminti. Mie imi ies fire de par alb...am creierii varza.
Patrick vrea in brate, nu doarme, cum il pui jos cum urla. Arianna vrea si ea atentie, are crize, eu am timp pentru mine ZERO!!!!! Cd vad alti copii linistiti, ascultatori, ii multumesc lui Dumnezeu ca am copii sanatosi. Ca trecem noi si peste etapa asta

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Corina tu chiar crezi ca exista copii cuminti???

Cine a vazut-o pe Elisa poate sa confirme ca e un copil linistit si pare ingeras. Pentru ca e foarte timida cand sunt persoane straine in jurul ei. Dar acasa unde e in largul ei ea este sefa, ea face crize urate. Daca vrem linste si pace in casa e clar ca trebuie sa fim mereu atenti la ce facem cu ea si ce vorbim mai nou ca trage tot cu urechea.

Cat despre luat in brate eu de multe ori trebuie sa le iau pe amandoua ca alta solutie nu am. Mai ales cand vin acasa amandoua ridica bratele sa le iau sus. Sunt asa de scumpe, parca se predau

Malinas, ce perlute, ce vorbaret ai

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

io pe ale mele le-am amenintat azi serios ca ma duc la servici daca nu inceteaza sa mai urle una la alta si sa se cafteasca.

si ma gandeam al naibii de serios la optiunea asta, acolo e liniste ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Haha, Otilia cunosc. eu il alaptez pe bebe si vrea si A. in brate. asa ca stau cu amandoi agatati de mine. Dar sa stii ca eu am vazut multi copii nu stiu cum sa ma exprim...mai 'linistiti' decat ai mei. De ex, luni cd am ajuns la mare la noi la apartament erau niste prieteni cu un baietel cu o zi mai mic decat P. Al meu era in brate la mine si se agita, ma lovea, cerea sa fie plimbat, ma tragea de par, intindea mainile catre celalalt bebe,etc, pe cand celalalt bebe se uita mirat la noi si nu zicea/facea nimic. si nu e prima data cd ne intalnim. eu aratam ca o disperata, pe cand mamica cealalta era calma, zambitoare. fusese cu el la plaja in brate. Pai eu, dc e sa merg cu el fara carut la plaja, ma impusc. Nu pot sta nici 5 minute linistita. Asa in carut mai sta si el si se uita la mine cum fac castele de nisip cu sorelina.
Pe afara a. e f cuminte. si bebe la fel, ii plac f multoamenii. In casa mi-e greu. Mai ales ca ma doare spatele si nu mai pot sa stau non stop cu unul in brate. Si faza cea mai nasoala e ca bebe musca f tare. Il tin in brate si el hat de umarul meu. Ma musca de imi lasa semne. La fel si cd suge. Cateodata plang de durere. Acum ma gandesc ce bine era ca A. nu avea dinti...dar atunic ma ingrijoram, nu stiam ce fericire e.


==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Aleinad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

pupici fetele

asa rau imi pare ca nu mai am timp sa sa scriu si sa citesc aici. Am vazut ca s-a tot discutat de operatiune aolita. La noi a fost mai dificil la inceput, am spalat muuute perechi de chilori si pantalonsi zilnic, inclusiv fotliu, covor..etc Dar intr-o zi am venit acasa cu niste chilotei cu Masini(Cars) in fata si de atunci nu mai face pipi ca sa nu murdareasca masinutele. Dupa ce face pipi si trage chiloteii in sus verifica sa nu fi murdarit masina

La panz gasesc mereu apmpersul curat dar inca nu am indraznit sa-l las fara..zilelea astea voi face si asta. Seara insa e alta poveste pt ca bea fff multa apa si dimineata cred ca are kg de pipi in pampers ...

Durerea mea ramane in continuare faptul ca nu vorbeste si cred ca pana la urma tot la logoped ajungem

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput