La multi ani Mara Ilinca! Floricele-n vacanta!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Dar de ce va deranjeaza ca adorm copilasii la bibe?



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


O vestuta pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Pe mine nu ma deranjeaza ca adoarme la biberon, ci cantitatea mare de lapte bauta intr-o zi, cam 750-850 ml

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:


De cand nu am mai scris pe aici cred ca nici nu ne mai tineti minte dar eu efectiv nu reusesc sa stau pe forum....
Ieri am scris un km de mesaj, asa, ca pt 3 luni de absenta si s-a luat curentul pt 3 10 secunde si am pierdut tot iar nervi si timp sa reiau cred ca voi avea in alta zi!
In primul rand vreau sa felicit toate floricelelel care au implinit 1 anisor intre timp, sa fie sanatoase/sanatosi si sa isi faca parintii fericiti.
In al doilea rand:

VIVELAAAAAAAAAAAAAA!!!!! Da-mi te rog un semn. Sunt in plin proces de creatie a unui mail catre dr nostru homeopat de la Bucuresti (de 4 zile ma chinui sa il termin, ca sunt acasa cu amandoi puiutzii si ma solicita la maxim)si am vazut intr-o postare ca i-ai dat lui David un remediu homeopat care l-a facut sa manance ca un lup. Poti sa-mi spui te rog despre ce remediu e vorba ca sa-l intreb pe dr nostru daca nu ni-l recomanda si noua?!!! Razvan la 5 ani jumate si 120 cm inaltime are 19.2 kg in conditiile in care vara trecuta avea 20.5.....la gradi nu manca mai nimic, acasa ciuguleste ca o pasarica, are si un stafilococ aureus in nas care probabil contribuie la lipsa asta de apetit....ma rog, sa vedem ce mai zice dr nostru. Multumesc anticipat!
Pup toate mamicile si floricelele si multa sanatate va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Neata!
Cafelutza e gata!
Alina-super program de dormit!
Multumim pt raspunsuri. aseara la 21.30 a picat, s-a trezit la 6, am facut un biberon si a readormit, de obicei dupa biberon se trezeste pe la 7. Fara biberon nu adoarme seara si nici ziua, nu conteaza cat lapte e in sticla el trebuie sa bea lapte. adoarme pe timp de zi fara biberon doar in carucior sau in scaunul auto.
Ce fel de lapte Junior dati la copil? Vad ca Humana Junior nu se mai gaseste, iar pe Humana 3 nu mai pot sa-l tin mult. Oricum e si scumput tare!



Mamica unui buburuz


Buna!
Multumim de !
Azi ne-a(m) trezit clopotul de la biserica la 8:30, avand casa in curtea bisericii. A m marait pe la 1, s-a dus tati i-a dat apa si a adormit la loc.
Eu ii dau lapte de capra.
Si Justina adoarme cu biberon, seara cu cel de lapte, iar ziua cu ceai sau apa.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


La multi ani, tuturor celor care poarta numele Sfintilor Apostoli Petru si Pavel!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Apropos de iaurturi din comert: eu ii dau Muller

Mamica unui buburuz

Si eu tot Muller. I-am m luat si Yoplait, Tnuva.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Eu sunt tare suparata: noi inchidem dulapurile si cuburile la birou la plecare, dar cheitele le aruncam in suportul de pixuri, deci nu sunt asa la vedere. De dimineata imi lipseau 100 ron din sertar si aveam niste suporturi de curs rasfoite. Faza ca daca fac tam-tam ramn cu scandalul, caci camera video nu are acoperire pe biroul meu din cauza de dulap asezat strategic. Se obisnuieste ca femeile de serviciu de noapte (firma de servicii) sa mai ia una alta, dar parca nu te afecteaza asa mult pana nu o patesti personal.


Mamica unui buburuz [/font=Comic Sans MS]


Era m bine daca le luati cu voi cheitele, altfel nu avea cum sa deschida dulapurile.
F urat gest! Imi pare rau!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Dar de ce va deranjeaza ca adorm copilasii la bibe?



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


O vestuta pentru David

Pe mine nu ma deranjeaza!
E bine ca adoarme si nu tb s-o legan eu.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui T_Ioana


De cand nu am mai scris pe aici cred ca nici nu ne mai tineti minte dar eu efectiv nu reusesc sa stau pe forum....
Ieri am scris un km de mesaj, asa, ca pt 3 luni de absenta si s-a luat curentul pt 3 10 secunde si am pierdut tot iar nervi si timp sa reiau cred ca voi avea in alta zi!
In primul rand vreau sa felicit toate floricelelel care au implinit 1 anisor intre timp, sa fie sanatoase/sanatosi si sa isi faca parintii fericiti.
In al doilea rand:

VIVELAAAAAAAAAAAAAA!!!!! Da-mi te rog un semn. Sunt in plin proces de creatie a unui mail catre dr nostru homeopat de la Bucuresti (de 4 zile ma chinui sa il termin, ca sunt acasa cu amandoi puiutzii si ma solicita la maxim)si am vazut intr-o postare ca i-ai dat lui David un remediu homeopat care l-a facut sa manance ca un lup. Poti sa-mi spui te rog despre ce remediu e vorba ca sa-l intreb pe dr nostru daca nu ni-l recomanda si noua?!!! Razvan la 5 ani jumate si 120 cm inaltime are 19.2 kg in conditiile in care vara trecuta avea 20.5.....la gradi nu manca mai nimic, acasa ciuguleste ca o pasarica, are si un stafilococ aureus in nas care probabil contribuie la lipsa asta de apetit....ma rog, sa vedem ce mai zice dr nostru. Multumesc anticipat!
Pup toate mamicile si floricelele si multa sanatate va doresc!

Ioanaluiwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan-Gabriel (03.12.2005) si Sonia-Alexandra(06.05.2010)
Pozici: www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1 , www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2 ,www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank"> 3 , www.dropshots.com/T_Ioana6" target="_blank">4(NOU) , Filmulete serbare



"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri ce nu le vom vedea"






Ioana, aici sunt, te-am auzit . Remediul prescris lui D a fost Sulphur CH200, cate 2 bobite zilnic la aceeasi ora, pana la urmatoarea vizita (care va fi pe 15 iul). efectele au fost imediate, din a doua sau a treia zi s-a pus pe mancat si vad ca n-a fost ceva de moment, ca si acum, la cca 2 saptamani il tine foamea si tot cere de mancare. in plus, nu ma mai bate la cap cu ciocolata sau alte dulciuri cum o facea inainte, mai primeste cate ceva, dar nu exagereaza.

eu nu stiu daca remediul functioneaza la toata lumea, tind sa cred ca nu pentru ca dr noastra ne-a spus ca ea crede ca e mai mult o problema de natura psihologica (gelozie) si nu ceva fizic. eu tind sa cred ca asta e remediul lui constitutional - dupa ce am citit mai mult despre Sulphur, ca prea se nimereste ce scrie in materia medica cu ceea e este D. (la un moment dat parca citeam caracterizarea lui, atat fizica, cat si mai ales psihica, emotionala, caracterologica, etc).

tu poti sa intrebi homeopatul vostru, ca doar intrebarea nu costa, dar chiar cred ca in cazul asta la noi a fost o problema particulara .

mult noroc sa gasiti remediul potrivit .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Netaza!
La scarbiciu, iar a cazut curentul, asa ca scriu cat mai ma tine bateria la laptop.

Va ofer o cafelutza calda!
daca nu vine curentul in juma' de ora, iar o sa fie toti angajatii catarati pe scara exterioara!

O zi frumoasa!


Mergi la inceput