Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata din nou!

Va poftesc la un ceai la umbra.Eu cafea nu am mai baut inainte sa raman gravida, dar nici nu imi este pofta.
O am pe Ioana afara de la 8.00, doarme asa de frumos...

simonacipmamica curajoasa ptr bb 4Asa este, Dumnzeu le aranjeaza pe toate... Si mie sotul imi spunea astazi, ''hai, ce facem, cind mergi la dr ptr bb2'', a uitat ca am o cezariana la activ si nu am cum prea devreme, si mai mult decit atit a uitat ca ne-am chinuit 12 ani ptr micuta Ioana.

Asa de calm a spus-o, de ziceai ca luna urmatoare si raman gravida fuga...fugaAs vrea eu...dar e un vis

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ally ce mai faci draguta?dar bb? zici ca bei cola si te gindesti la mine? Eu nu am mai baut, dar nici nu am poftit.

mai treci pe la noi si ne mai povesteste una alta.


Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

neatza fetelor!

va multumesc tuturor pentru raspunsurile legate de diverisificare...si eu intentionez sa folosesc borcanase pentru cand plecam pe undeva dar in rest, mesele acasa, ca si acum...eu imi stabilesc orice iesire in functie de programul lui bebe..si clar cand incepem cu gatitul/preparatul meselor pentru ei ni se mai duce din timpul liber. o sa fie interesant
yasmi multumim de la multi ani

mada, simo, miki, roxy mamicile!

lalely multa multa sanatate puiului tau si sa depasiti momentul cat mai repede!

miki, mada trece cumplit de repede timpul, parca de abia acum de cand il am pe luca simt chestia asta. ieri ma bucuram ca a facut 3 luni...dar sunt 3 luni care au trecut pe langa mine fara sa ii dau seama. din cauza asta incerc sa ma bucur de fiecare moment, fiecare zgomot cand casca, fiecare gangurit, de mirosul lui de bebe, de gurita stirba...il filmez cat pot de mult. si cand vad ca in primul video cu el in maternitate de abia "scartaia" putin si acum chiuie de a dreptul...parca nu imi vine sa cred...il iubesc enorm de mult...si cu siguranta va urma, sper, o surioara





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Credeam ca v-a fost dor de mine....
Noi suntem cu pregatirile de mare, de plecat acasa in Ro.... Nu prea avem timp....Cu Dodo am avut un stres marti cand am constatat ca nu a luat in greutate de sapt trecuta ,dar am vazut ca si Andra lui Miki a facut la fel... asa or fi ele Andrele la 3 luni....
Si pe mine m-au podidit lacrimile cand ati povestit de bbei... nu puteti sa stiti ce in sufletul meu cand o vad ca rade la san , sau dimineatza cand ma vede....
Va pup pe toate fara deosebire!
vorbim de abia saptamana viitoare ca la mare nu cred ca avem net!


mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

yasmi pup sexy-mamica

miki, ce tare ai fost la faza cu al treilea . eu nu mai am curaj pt al trei-lea si nici sotul

dya, eu zic ca tb sa scazi mai mult, dar cel mai bine il mai cantaresti odata: dezbracat, fara pampers si cacacit

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


mie 3 nu mi se pare mult..ba chiar ideal..
dar nici eu nu ma pot gandi acum, sper peste cativa ani sa am curajul si vointa..n-am dat de 3 ani pe la servici si mi-e jena de cei de acolo..trebuie sa ma reintorc macar 2-3 ani si pe urma voi vedea..
somleac, tare te admir cu cei 5 prichindei..mi-as dori macar pentru o zi sa vad cum estetu mai si lucrezi ? ca parca asa zici pe aici..cand oi avea tu timp pt toate.. ma uimesti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

roxi da ce bolfute are pitica ta. tare mult imi place. si e si o curajoasa felicitari.
aaaaa apropo e posibil sa stie copii de la varsta asta de plimbare?? cand stam prin curte daca ma apropii cu el de poarta incepe sa dea din picioare si sa cchiuie si azi dupa ce l-am imbracat ca sa iesim la plimbare pana m-am imracat eu a tinut-o numai intr-o maraiala si cum l-am pus in marsupiu a tacut pe loc.

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011


vlad era fun wrap si de cum ma vedea ca-l pun pe mine era cu gura pana la urechi si se agita tot..deci stiu ei ceva..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Neata din nou!

Va poftesc la un ceai la umbra.Eu cafea nu am mai baut inainte sa raman gravida, dar nici nu imi este pofta.
O am pe Ioana afara de la 8.00, doarme asa de frumos...

simonacipmamica curajoasa ptr bb 4Asa este, Dumnzeu le aranjeaza pe toate... Si mie sotul imi spunea astazi, ''hai, ce facem, cind mergi la dr ptr bb2'', a uitat ca am o cezariana la activ si nu am cum prea devreme, si mai mult decit atit a uitat ca ne-am chinuit 12 ani ptr micuta Ioana.

Asa de calm a spus-o, de ziceai ca luna urmatoare si raman gravida fuga...fugaAs vrea eu...dar e un vis

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA







sa stii ca a doua oara se intampla mult mai usor..asa se spune..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Credeam ca v-a fost dor de mine....
Noi suntem cu pregatirile de mare, de plecat acasa in Ro.... Nu prea avem timp....Cu Dodo am avut un stres marti cand am constatat ca nu a luat in greutate de sapt trecuta ,dar am vazut ca si Andra lui Miki a facut la fel... asa or fi ele Andrele la 3 luni....
Si pe mine m-au podidit lacrimile cand ati povestit de bbei... nu puteti sa stiti ce in sufletul meu cand o vad ca rade la san , sau dimineatza cand ma vede....
Va pup pe toate fara deosebire!
vorbim de abia saptamana viitoare ca la mare nu cred ca avem net!


mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




distractie placuta pe unde mergeti, sa aveti parte de vreme buna
mai urmareste-o o saptamana doua, oricum concluzia se trage cand se implineste o luna, noi saptamana viitoare vom vedea cum stau lucrurile..ma astept sa ia totusi per total vreo 500 gr..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

happiness Maria pana la urma a facut singura? daca zici ca cu termometrul n-a mers... si dupa cate zile? Anastasia se si screme cateodata si da parturi. si la parturi se screme asa tare, deci este clar ca are un disconfort, mai si scanceste, cred ca o si doare.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




DA da, a facut singura, relaxata, fara sa se screme si a facut o gramada, chiar m-am oripilat. De atunci am zis ca nu o sa o mai zoresc eu cu termometrul. Si a facut parca dupa 4 zile.


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Madutza, eu cred ca fiecare copil cu ritmul lui si mai cred foarte tare si ca daca e stimulat va face totul mai repede. Noi ptr ca avem sechele de la Andrei cu retardul psiho-motor, acum suntem numai cu ochii pe Maria daca face ce trebuie. SI trebuie sa spun ca face urmatoarele, si asta de ceva timp:
- isi tine capul singurica iar cand o tin in brate cu fatza la mine, se tine de umarul meu cu manutza
- il intoarce de la stanga la dreapta si cand e tinuta vertical si cand sta pe burtica
- isi studiaza manutzele, le ridica deasupra corpului si trage de ele,le duce la gurita vorbeste cu ele
- pe salteluta de activitati da cu manutza in jucariile atarnate deasupra
- de pe spate se intoarce cand pe o parte cand pe cealalta
- de pe burtica, intinde mana la carticica, asta am pus nu jucarii, sa o prinda ea in manute si implicit din pozitia asta se rostogoleste pe spate si rade de bucurie
- duce totul la gurita
- daca o tin vertical sustinuta de subrat se impinge in picioruse, la fel si daca vreau sa o pun jos in leagan si ea nu vrea, isi incordeaza picioarele si nu e chip sa o asezi
- deja nu mai tine manutele inchise in pumnisori, majoritatea timpului le tine deschise plus se tzine de suzi sa nu i-o ia cineva si o scoate din gurita, inconstient deocamdata
- pe masuta de infasat cand o dezbrac, imediat se ia cu manutzele de genunchi si ridica picioarele si se uita la ele
Nu stiu daca imi scapa ceva, dar eu zic ca face o gramada de lucururi, sigur face si Cata, insa nu ai luat tu in seama, poate si ptr ca sunt firesti. Ti-am zis, noi avem sechele de-aia ne sare in ochi orice lucru mic.


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput