Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura_Luiza

Salut fetelor!

Va citesc si "ma rad". Sunteti asa de haioase.
Noi sunte cum ne stiti, tot tzatzi, tot de 100 de ori pe zi dar sunt impacata si deja m-am abisnuit. Ca tot vorbeati de mers la mare, noi stam f aproape de plaja, si mersul la plaja rulzzz! Este o fericire pe capul copilului cand mergem, poate sa stea si sa se uite la valuri ore in sir fara sa se plictiseasca. In apa intentionez sa-l bag vara asta, cand o sa fie apa calda.

Ca tot vorbiti de parasit Romanica, postez ceva sa va inveseleasca. Este copiat de la mamici de Italia. Enjoy

Jurnalul unui emigrant: prima iarna in Canada!
.


12. Aug.

Ne-am cumparat o casa noua in Canada. Sunt foarte emotionat.

Aici e atat de frumos. Muntii sunt de o splendoare nedescrisa. Abia astept sa ii vad acoperiti de zapada.



14. Oct.

Canada. E cea mai frumoasa tara de pe Pamant.

Frunzele au primit toate acele minunate nuante de culoare galbena si portocalie. M-am plimbat cu masina prin natura si am vazut cativa cerbi.

Sunt atat de gratiosi. Cerbi sunt cele mai frumoase animale.

Cred ca am ajuns in paradis. Iubesc Canada.



11. Nov.

Ziua sarbatorii nationale. In curand incepe vanatoarea cerbilor. Nu imi vine sa cred ca cineva poate sa ucida un animal atat de frumos.

Sper ca va ninge in curand. E atat de frumos aici.



2. Dec.

Azi noapte a nins pentru prima oara. M-am sculat si am vazut ca este alb peste tot ca in cele mai frumoase vederi. Am iesit afara, am curatat in fata casei si apoi ne-am batut cu bulgari de zapada (eu am castigat).

Cand a trecut masina de curatat zapada am curatat din nou in fata curtii. Tara deosebita. Iubesc Canada.



12. Dec.

Azi noapte a nins iarasi. Masina a curatat zapada din nou. Ne-a blocat intrarea in curte. Aici e splendid.



19. Dec.

Azi noapte a nins iarasi. N-am putut sa scot masina sa merg la lucru. Aici e intr-adevar foarte frumos numai ca sunt obosit de curatat zapada(lopatarie). Din nou masina aia blestemata.



22.Dec.

Cacatul asta alb nu s-a oprit toata noaptea. Am bataturi la maini de la lopata si ma doare spatele. Aceasta maimuta cu masina parca se ascunde dupa colt si numai asteapta sa termin de curatat in fata curtii. La naiba.



25. Dec.

Craciun Fericit pe naiba. A nins din nou zapada asta nenorocita. Daca il prind pe homosexualul ala cu masina il omor. Fu.. le ...... ca nu arunca mai multa sare (pt. topit zapada) pe sosele.



27. Dec.

Azi noapte iarasi zapada. Nu ies de trei zile din casa doar ca dau cu lopata intr-una dupa ce trece masina. Nu pot pleca nicaieri, auto este blocat sub un deal de zapada si mai e si foarte frig pe deasupra. Au spus ca la noapte v a mai cadea inca 30 cm de cacatul asta de zapada.



28. Dec.

Prognoza a fost proasta. S-au mai depus 50 cm nu 30 cm. Daca se continua asa nu se va topi pana la vara. Masina de curatat a ramas blocata si maimutoiul a venit la mine sa imi ceara lopata. I-am spus ca am rupt deja 6 curatand rahatul ce mi l-a aruncat in fata curtii. Era cat pe ce sa ii dau in cap cu lopata.



4. Jan.

Am iesit din casa in sfarsit. M-am dus pana la alimentara sa cumpar de mancare si la intoarcere am lovit un cerb. Auto avariat in valoare de $3000. Bestiile de cerbi trebuie omorate. Sunt peste tot. De ce oare nu i-au omorat vanatorii toamna trecuta?



3. Mai

Am dus masina la mecanic. Incredibil cat de mult a ruginit de la sarea aia nenorocita care se arunca peste tot, tot timpul iernii ca sa topeasca zapada si tot degeaba.



10. Mai

Ma mut in Florida. Nu imi pot imagina cum cineva normal poate trai in Canada asta !!!


Pupici cu sclipici


vaaai !!!! cu lacrimi.. cu lacrimi si in hohote am ras ..

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Hehe, bubu are o tanti favorita la cresa.
O tine tandru de gat, intinde manutele dupa ea, isi pune capul in decolteul ei. Rade si chiuie cand o vede.
E blonda cu tzatze mari. Si lu tati ii place.
Aproape ca si lu mami i-ar place daca madama nu l-ar culca pe bubu non-stop, motiv pt. care nu mai doarme noaptea. Pe ea bubu n-o refuza, tu-i pletele ei blonde...de treaba.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Deci vi s-au indragostit baietii! Hi, hi... prima dragoste! De acum urmeaza distractia. Al meu inca nu da semne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Hello fetele!
Lori, faine poze! Cred ca e tare fain sa ai copil la gradi, sa participi la serbare...
Anka...cum sta bubu in colac..ca un sef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Shine ohooo..Corina caragea fu si prima dragoste a lui Robertzone...

Gabriela noi ne cazam pe 20 iulie. Sa facem schimb d etelefone daca mergeti acolo, sa-ti povestesc cum si ce fel; oricum imi palce de ei ca au camere mari cu patut bebe, patut copil + pat matrimpnoal, au piscina....restul bazdaganilor din Delta nu ma intereseaza...eu vreau sa-mi beau cafeaua mea de duamna pe canapelele alea umbrite.

Anka deci cu tzatze mari..offf...Bubu is ..such a man!!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Andri doar si
Eu profit de planul facut mai demult, sa duc copii la tara, la cirese, capsuni, aer, catei noi, tot ce am avut eu in copilaria mea si-mi extind si-o saptamana la Galari, la mama...poate cand voi reveni, vom privi viata cu alti ochi (noi, dl. si dna B), ne vom respecta mai mult, poate voi simti vreun dram de apreciere.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Ia uitati ce stire tare aici: http://en.rian.ru/strange/20110615/164634053.html


_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ANDRI, si io vroiam sa-ti propun acelasi lucru - nu poti tu sa-ti iei catrafusele si sa pleci 1-2 sapt la mama ta sau la o prietena, la o ruda mai apropiata? Un respiro va va face bine amandurora si veti privi cu alti ochi toata treaba asta. Intr-adevar, un copil e o mare schimbare intr-o relatie si poate subrezi si mai tare un cuplu care daja se clatina. Sa chiar un cuplu care era cat de cat solid, pentru ca relatia el-ea are de duferit un pic, nu mai sunt doar ei doi, nu mai au timp doar pentru ei, bebe cere multa atentie si schimbari semnificative de program si stil de viata. As vrea sa-ti pun o mie de intrebari, dar cum nu e treaba mea si nici nu ma cred psihologul de serviciu...te las pe tine sa te mai descarci cum si cand vrei.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Helau!!!!
Andri hai afara din butoi draguto! Nu de alta da nu mai este loc! Io deja is pe fundu lui da nu mai vreau sa va vad pe aci pe nici una
Io zic ca nu-i momentu de pasi decisivi ca nu cred ca s-au asezat inca toate cum trebuie, dar tu sti cel mai bine.Ti
Musai tre sa fac ceva sa imi revin ca deja mi urat mie de mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Roxx..eu chiar cred altfel.

o separare intr-un cuplu nu ajuta cu nimic. o data ce relatia a juns in stadiul in care ti-ai luat lucrurile si ai plecat...niciodata nu va mai fi la fel.
o data ce el va vedea ca ai plecat..dar oricum stie ca te intorci,nu il ajuta cu nimic. va stii pe viitor ca asta vei face..si te vei intoarce de fiecare data.
nu asta e solutia ..zic strict din pct-ul meu de vedere.

prima data incerci tot ce este posibil,pentru ca mai tarziu nimeni sa nu iti reproseze ca nu ai incercat..nici macar tu in sufletul tau sa nu te indoiesti de asta.

e dificil sa imparti atentia..dar e usor sa imparti la fel de multa dragoste pentru fiecare,tandrete,sprijin.

v-am mai ''povestit'' eu asta ..incercati sa aveti grija de voi dar si sufletul vostru.
nimeni nu spune sa neglijati copii..dar nu va neglijati nici pe voi.
luati o pauza..dar pauza la certuri,scoateri de ochi,incercati sa va aduceti aminte de ce sunteti impreuna,de ce v-ati casatorit..care au fost momentele frumoase.
un copil nu va impiedica sa faceti asta..si chiar pentru un copil o faceti. daca voi sunteti calmi,iubitori..si copilul va fi ok.

chiar daca il lasati 2 zile cu cineva apropiat si plecati IMPREUNA in ''lume'' ..nimeni nu va suferi. sa aveti timp doar pt voi,pentru viata voatra de cuplu. cu multa comunicare si mult timp acordat relatiei se poate face ceva.

DAR..dupa toate astea,daca nu se poate..nu se poate. si atunci decizia trebuie mult gandita.
ideea cu ''stau cu el sa aibe copilul tata'' e fumata de mult si nu mai are valoare. copilul are nevoie de doi parinti calmi,care se iubesc,sa creasca in liniste si in siguranta.

Parerea mea



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput