Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(49)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

sunt si eu p aci..dar imi pica ochii in gura de somn si nu pot dormi ca astept sa vina socrelade la munci si stau langa asta mica sa nu o trezeasca potaia

Carmen ai pm. k pe mess am vazut k nu esti




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)


www.aliapop.ro/index.html" target="_blank">Sa o ajutam pe ALIA sa traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

Gabiv si Doloress, ca tot aveti pe cineva in familie care s elupta cu alergiile, va scriu cateva remedii care la mine au mai ameliorat din simptome; la mine alergia a evoluat inspre astm alergic, dar de 3 ani il tin sub control fara medicam, numai cu terapii alternative;

nu stiu in cazul vostru cum au evoluat alergiile, dar eu am capatat-o in urma unei gripe, care apoi s-a transformat in penumonie; vreo 4 luni am luat antibiotice pt bronsita hemoragica, pt a se dovedi in final ca era alergie; eu reactionez la: praf, polen, caini, pisici, pasari, mucegai, hrana uscata de peste de acvariu, unii detergenti

-am scris ca folosesc salinul, mai ales in noptile de primavara il pun in priza, pe noptiera lg capul meu; si ma ajuta sa dorm, pt ca in crizele alergice ma trezesc mereu noaptea sa ma mucesc, stranut, tusesc....

-dupa ce vin de afara, mai ales daca am fost prin zone cu mult polen, folosesc neti pot (spalaturi nazale cu apa salina)
http://www.waterpik.com/sinus-health/products/neti-pot

asta curata urmele de alergeni din sinusuri;
aici neti pot asta se gasesti la toate farmaciile, ca e bun si la sinuzite, nu stiu daca e si in romania

-dar remediul cel mai spectaculos la mine a fost acupunctura; e si cel mai scump, insa; ma duc in plina criza alergica si ies de acolo fara sa mai am probleme vreo1-2 sapt dupa tratam;

-sapt trecuta, la recomandarea unei prietene, am fost la o chinezoiaca ce face si acupunctura, si osteo si cupping;
mi-a facut o sedinta de cupping pt alergii; si desi acum sunt vanata pe tot spatele (tratam in sine nu doare, doar lasa urme:), nu am mai stranutat deloc, nu am mai fost congestionata de cand l-am facut;
astept sa vad cat ma tine
http://www.cuppingtherapy.net/

ce e nasol cu alergiile astea, ca la multe alte boli ale sist imunitar, efectul de acutumanta se instaleaza destul de rapid; trebuie sa incerci mereu altceva, pt ca se obisnuieste organismul cu efectele unei terapii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Fetelor e de bine cand sunteti cea mai buna jucarie pentru copii, o sa vreti copii sociabili, care sa interactioneze cu altii, asta se invata de pe acum. Patrickul meu nu se joaca singur deloc si tare ma mai enervam pe tema asta. Nici la desene nu se uita singur pana m-a scuturat prietena mea cu fetita autista si mi-a zis ca ar da orice sa-si vada fetita interactionand oricum cu alti copii. Din pacate e in lumea ei. Acum, dupa 4 ani, multa terapie si eforturi peste eforturi au reusit cel mult sa o faca sa imite macar alti copii.

Dar e drept ca tare mai visez si eu cand o sa se joace macar o jumate de ora singurei in camera lor. De aia i-am facut fratior, hihihihi, glumesc...

V-am promis film cu Kevinul vorbaret. De obicei rade cu gura pana la urechi insa aici vazuse aparatul si si-a luat aerul serios. Asa vorbim noi dimineata cand ne trezim, povestim ce-am visat si pune ziua la cale:
http://family.webshots.com/video/3003090990102927551zlSJty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

cupping asta e clasicul "ventuze"? Mereu m-am intrebat daca jutau oare feliile alea de salam prajit de pe spatele lui tataia...

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Foxy-le

fetelor, eu ma apuc de regimul disociat. cred ca e f bun. am citit pe net si aud doar comentarii pozitive. deci, spor la treaba!
chiar nu a mai scris nimeni??

mami fericita de KRISTIAN
04,01,2011


care dintre ele? eu m-am apucat de unul sapt trecuta si am slabit 3k.. mai am pana la 25 dar inceputul e promitator.. dupa 10 kg ma apuc si de sport.... daca te tii de el e suuper.. secretul e ca dupa ce-l termini sa o iei usurel cu mancatul in combinatie.. adica eu il tin 3 luni dupa care urmatoarele 2 am MARE grija cum mananc.. timp in care oricum mai slabesc... apoi inca 1-2 luni pt mentinerea greutatii dupa care poti reveni usor la normal.. incarmeaza-te cu rabdare .. cel putin la mine pt urmatoarele 6 luni e treaba...

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Ce e aia salin? (iarta-mi ignoranta...) Al meu sot nici la un banal doctor nu vrea sa mearga, nu stiu cum il conving pentru acupunctura. Cupping e facut tot de acupuncturista?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

creca-i tot aia, lori; da' nu sunt sigura; dar cam asta fac, iti pun niste ventuze pe spate

doloress- salinul e unpurificator de aer cu filtru salin, ce l-am cumparat din romania; e brevetat de un roman; i l-am recomandat cu ceva vreme in urma lui gabiv, pt ioana;
http://www.salin.ro/salin-ro/

nu cred ca toti acupuncturistii fac si cupping; eu stiu doua care nu fac, se limiteaza la ace;

si sa stii ca si marius avea oroare de acupunctura, pana a facut o entorsa musculara de nu se mai putea misca; l-am convins sa se duca si acum se programeaza singur, cum are o "buba".
avea o frica in el cand s-a dus prima oara, mai ales ca intrase o data cand eram eu in tratam si ma vazuse acoperita toata cu ace, a zis ca pe el nu-i da voie lu' tanti sa-l ciuruiasca asa;
dar uite ca de doi ani e abonat fidel la tanti ciuruitoarea;
noroc e ca ne deconteaza asigurarile tratam astea, ca pe ne-ar usca daca le-am face pe banii nostri;

oricum, eu sunt mare fan acupunctura; ma batea gandul sa fac un certificat in asta, dar am vazut ca e colegiu de 3 ani si m-am linistit;
depinde mult si de acupuncturist; eu am fost la 6 pana acum, dar am ramas fidela a doua doua dintre ele;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Merci FRAGRANT, o sa vorbesc cu colegul. El ia antibiotic de-aiurea, cum vede ca nu se mai poate. El a fost copil din ala, indopat cu antibiotice. Si-acum la orice buba, ia antibiotic. Si-a adus din Romania, ca doar aici nu i-ar da nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Wudy, crud morcovul. Dai pe razatoare, pui putin in tifon steril si strangi pana iese zeama. Azi o lingurita pana-n ora 12, maine 2 si tot asa. Succes!

AMR:6 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Mai de poftit asa ziceam si eu la Alex ca nu exista sa pofteasca copilul ca n-are de unde sa stie. DAR Ana e cu noi la masa in fiecare seara ( ca asa am eu pitic sa mancam seara toti impreuna la masa, ma rog ana doar sta in carucior si se holbeaza la noi cum bagam pe sub nas) si de obicei eu nu o bag pe ea in seama la masa, vorbesc cu Alex, cu tati, sunt ocupata. Ei, azi pentru ca mi-era rau mi-am pus o cana cu supa si am venit sa mananc langa ea pe covoras sa nu stea singura. Asa s-a agitat si se chinuia sa se ridice, si numai cu ochii pe cana si pe lingura, cu niste ochi maaaari de ziceam ca ma inghite. M-a bufnit si rasul. Am desfacut o banana si i-am dat 2-3 firmituri (eu care ziceam ca nu o diversific pana la 6 luni parca vad ca imi pica planul). Asa de incantata a fost. Prima firmitura i-a iesit din gura. Urmatoarele doua le-a inghitit frumos de m-am topit toata. Dupa aia am lasat-o sa roada la babetica si am plecat cu supa din fata fetii.



Maria
Alex (6 mai 2004), Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag ) si Ana (10 februarie 2011)
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput