Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(49)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Andri si Foxy alaptati??
Stiu ca da rezultate dieta asta dar nu ma bag cat alaptez. Mai am de dat jos vreo 5,5 kg.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

L-am lasat sa molfaie o piersica. A fost suuuper incantat!!!

Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Hehe, tentatia e mare, stiu. Si eu i-am dat o molecula de avocado, a ros la ea si i-a placut. Si nici n-avea macar 4 luni, abia azi la face. Eu am sa incep la 5 luni, conform planului. Oricum am sa intreb si doctorul, dar asta sigur imi zice sa incep mai devreme din cauza refluxului. Probabil ca in jur de 1 iulie, sa aiba totusi cam o luna jumate inainte de a pleca in Romania sa eperimenteze gusturile de aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

ce-mi place cand va aud vb de diversificare; eu tot citesc de diversificarea bebelusilor alergici, si s-ar parea ca e un pic diferit; musai 5 zile intre alimente nou introduse, iar alimentele cu potential alergen (banana, kiwi, capsuni), introduse mult mai tz (unii zic la 18 luni, altii la 24..)
cam cu teama astept eu momentul diversificarii...

am forumit azi cat pt tot restul anului; maine pleaca buni; si-a facut bagajelu'
nu stiu cand o sa mai am eu tp de palavre cu voi de sapt viitoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Flagrant, multam de raspuns! Ilinca nu vomita (mai sccoate guri de lapte, darr nu mereu si nu in jet) si nu e ragusita. Si daca doarme cit trebuie (ma rog, cu trezelile ei, cu mine dinndu-i suzi etc), nu miriie si nu plinge deloc ziua. Ride, se joaca singura etc. In rest asre TOT ce scrii tu. In plus, kk la ea are si firisoare de singe cam o data la 14 zile, pe linga mucus...
Eu evit laptele, vita, oaia, porcul...si majoritatea legumelor si a fructelor...pt ca am facut clar legatura intre ele si starea Ilincutei. Chestia ca nu mai stiu deloc ce sa maninc, mai ma chinui si sa slabesc. Voi aveti alternative...p-acilea, nu prea!

Am cumparat Salin plus, multam!!!!
Restul tratamentelor suna f bine, dar din pacate nu le gasesti in Pitesti. Ioana a fost deja de 3 ani diagnosticata cu astm alergic...darr eu nu-i dau nimic in afara de clarritine/aerius si cva prin nas. Urasc pufii aceia cu hidrocortizon si ma incapatinez sa nu ii dau! Dar nu stiu daca mai rezistam. D-aia si sunt la mare... Aici e mai putin polen.

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

FRAGRANT - drum bun lui buni!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Hola gagici!!!

Am revennit la sentimente mai bune, ..... am citit putin , dar vad ca se vb de difersificare. Recunosc ca si eu am inceput timid, dar am inceput. Putin morcov, pastarnac, mar, cirese, castraveti murati (suge la ei de mori)- ultimele doua nu in exces, iar azi pirsica -suc si pireu.... e asa dragalasa cum se stramba si face bleah, dar tot deschide gurita.
Stiu-stiu, nu aruncati cu pietre, dar asa am simtit eu, ca este timpul si pentru altceva.... dar in portii mici, nu exagerat.

Poate reusesc sa pun o filmare de azi-dimineata cu soricelul nervos ca nu se poate ridica(nu este o filmare profi si nici lumina nu prea ajuta).

VA tuc si promit ca voi fi ZEN de azi, doar o mik problema mai am de rezolvat "balena esuata" adik surplus de kile.

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011)

povestea printesei de zapada
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

am reusit

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011)

povestea printesei de zapada
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ce scumpica e Raysa
ma bucur mult ca mami se simte mai bine!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinushali

am reusit

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011)

povestea printesei de zapada
poze


vaaaaaai
SUPER !!!

cat de in urma sunt cu fata. ... deja ma gandesc la toate nebuniile .... sper sa fie in regula ... uitandu-ma la fata ta a mea mi se pare mult prea linistita si ... in urma !

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput