Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(49)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui missmj

... eeee si ce poate sa imi faca ? posibil sa imi umple frigiderul, ceea ce nu e rau pe criza asta




deci mor de la expresia asta.... invatata tot de la Dl.B (vezi zice si buruieni haioase)....

cu ocazia asta iti declar , imi esti oficial draga de mor!!!

Doloress ce bine ar fi sa mearga si la noi cu mailul politicos....asta imi umple frigiderul, vb lui Missmj

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

La multi ani sarbatoritilor!

Andri, ajut o sa se intoarca, pana invata miscarea, eu tot asa l am invatat. Si acu e pe toate partile, de vreo saptamana sau doua. Vad ca data nasterii e apropiata.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

doloress , fragrant


Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

IRINUKA, ia zi mami ce mai papa Patrick?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

fetele ia spuneti: bebelusii vosatri "vorbesc" sau in fine , "canta".. ca nu-mi dau seama.... de ca si cum este trasa o pisica de coada si intinsa toata pe gard ?

asta mica a mea imi "canta" de zor asa de vreo 2 zile. ma termina

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

aaaaaa deci Dl. B e si haios...e bine asa . oricum oricat de B ar fi , ne e drag si el, ca daca nu era el nu ne incantam ochii cu asa copii minunati.
aaaaaa si too.

ma tot apuc sa scriu despre viata la curte...si ma intrerupe bebe mic. mai dar cum il iau in brate cum rade si incepe sa zica : aide , aghe, dedi ... dedi cred ca se scrie "daddy" ... sau mai bine asa vrea tacsu sa creada.


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

N-am mai reusit sa intru ca mi-a picat netul.
Noi plecam acum la munte. Ne intoarcem luni. Pupici! W-e placut!

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

FRAGRANT- regurgiteaza cam tot ca inainte, tocmai a dat un ditamai jetul. Noaptea si cand doarme insa niciodata. Cam jumate din simptomele alea le are si el. Se frichineste cand mananca, da din picioare, ia sanul, il lasa, iar il ia, plange, etc. Dar am observat ca numai cu sanul drept, cu stangul n-are problema asta, decat ca da in continuare din picioare.
Vomita, nu suporta la orizontala deloc, tuseste dimineata rau si pufneste asa. Dar si noi dormim mereu cu geamurile deschise.
Dar - doarme destul de linistit, se trezeste la 2-3 ore dar vesel si zambitor. Nu plange decat rar, si atunci de oboseala, nu face kk cu mucus, nuse albastreste, nu are eczeme. Deci eu cred ca are numai un reflux si nu alergie, sa dea Dumnezeu sa fie asa. Am tinut putin regim, vreo 2 saptamani si nu am observat ameliorare, deci pur si simplu cred ca e un reflux simplu, e numai problema de la stomacel. De aceea m-ar interesa daca merge osteopatia.

ANDRI- al meu tine adevarate concerte, poate pun un filmulet azi, sa vezi cum ma trezeste : Aguuuuuuuu, maaaaa (mai si repeta ma-m ca Patrick imi zice Mama, te striga Kevin!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Salutare. si eu, prin umbra, mai citesc. nu apuc prea mult pt ca to'arsu' are treaba intr-una si-i trebe asistenta.
Cineva intreba care-i jucaria preferata si i s-a raspuns ca mami. exact asa si la noi. nu pot sa stau 5 min cu spatele la el. (maraie)
Roxx (pe tine te-am citit. daca mai e cineva) - multumesc pt incurajare. sunt mai ok acum. Poate pan' la urmatoarea criza existentiala..
Dar am vazut ca se poarta printre mamici, asa ca eu de ce as fi altfel. (cred ca ne-a ajuns oboseala fetelor))
Intreba cineva daca dorma mai mutl de la LP??? . de unde? parca are energizant. lasa, nu te speria , e vorba de tipul copilului. Al meu se scoala si acum la 1-2. papa. apoi chiar si la 3 la el s-a terminat noaptea! atunci intru in fibrilatii.( Chiar asa ma chinui tu???)poate la 4-5. daca il ia buni in pat mai doarme. dar sa-l tina buni, pt ca la noi in pat nu pupa.
Bebelu' sunt in asentiment. la fiecare biberon ma trece un cutit prin inima . Incerc sa nu ma mai gandesc si-mi zic ca trebuie sa manance si el ceva.bine ca-i dau si papa de acum.
Fetele - cum se foloseste corect ,,relax&tone'' asta? eu n-am instructiuni la el.
bravo fetele, plecati toate! sa nu mai aiba cine sa le cotizeze burtosilor de politicieni. sa vedem, atunci ce or sa faca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

fetelor, eu ma apuc de regimul disociat. cred ca e f bun. am citit pe net si aud doar comentarii pozitive. deci, spor la treaba!
chiar nu a mai scris nimeni??

Mergi la inceput