Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

servus!

Multu de cafa

Am fost cu fifi la dr..rosu in gat..nu tare.Mi-a scris pt we.end reteta ospamox..nu-i dau.I-am si spus.
Mergem mai departe cu oscilo si paracetamol..un pic de tantum si gata.Am f si azi noapte 38,5.
Oare nu pot incerca proplis tinctura pe bat de ureche si sa-l mazgalesc in gat?

Zumzu;Eu sunt maghiara,am nume unguresc ,Tunde se sarbatoreste pe 1 inuie.Lori a descoperit si ea pe Wikipedia..de unde si pana unde.Asa ca n-ai ratat nimik ..stai linistita


Simo;am ulei de ricin ramas inca de anul trecut,am vreo 3 sticlute..ia sa ma dau si Eu un pic!..mai puneam galbenus,miere si propolis in maclavais

Mayane;bezele,,n-am mancat de 30 de ani.


Roxx;mare mester mai esti in de-a torturilor..bine ca nu suntem vecine..m-as face de 100 de kile langa tine

Ziki;pup la maxim..felicitari pt noua achizitie..s-0 folosesti sanatoasa.

merg cu tati la cafa..El o singura data a citit o postare de a lui Gabivalceanu..cand imi scria asa:"Tunde mami ..da nu-i mai da sa suga in fiecare juma de ora..iti faci sfarcii pardaf!"..A RAS CAM O ORA DUPA! SI DE ATUNCI NU MAI E CURIOS DE CEEA CE SCRIU EU ACI!

Gabivalceanu;foarrte tare faza...esti haioasa rau



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

am si eu o intrebare (asta ca am vazut-o pe buburuza Catalina in fundulet) bebeii vostri stau deja in fundulet?? si daca da cum ati inceput sa ii puneti si de la cate luni? intreb pentru ca buburuza mea nu da nici un semn ca ar vrea sa stea asa, bine ea nici pe burtica nu sta mai mult de 10 secunde maxim;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

* GABI super-tare!! ff comic. sa mai faci fapte bune altadata, na!

* TUNDE MAMI si io gasii pe wikipedia (repede,io) - de unde dedusei ca de-aia esti zana noastra a tuturor!
multam de pupici! si tie!
saracu tati, s-a speriat cand a vazut sfarci si laptzi, cui i-ar mai arde de citit? dar de-aia presaram noi din astea picante printre randuri sa putem barfi socroseniile si sefoseniile si chiar sotzoseniile in tihna
suntem, ce sa mai!

* OCSANICA EXACT asta ma roade si pe mine mai nou. asta mic se ridica si de cap si de picioare cand e pe burta, in fund sta la mine in brate, si in patul mare, pe perna, sta cumva tolanit, adica asezat pe toata perna si inclinat doar foarte putin (nu stiu cate grade ca nu le am cu trigonometrii de pat)
statul in fund.. nu visez eu inca dar ma interesez ca indata vine

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Multam fetelor
eu asezam fundul patutului prima data,era mai usor pe urma data statea acusi mi-am dat seama..diseara cand vine soata incercam.
desi aseara eu am zis,hai sa il intoarcem sa facem lateralele si pe urma..dar el nuuu..ca asa arata in poza.
sper sa reusim. aseara ne intreceam in injuraturi..nu patutul,ci sistemul.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

SIMO, ti-ai luat din ala de la ABC design? Din ala vreau si eu! Ne faci o recenzie? Ca parca pleci printre primele in vacanta...

Te puteam intreba si pe mess, dar aici, sa vaza toata lumea parerea ta

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Roxx e scumpa foc Catalina. Iar tortul ...

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

asta adica

sper sa nu-l considere publicitate. bine ca lasa toate pop-upurile alea stresante cu banci, credite, si fete snur...
m-am enervat acusi!

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Piciu meu nu are nicio dorinta de a se ridica in fund, nici nu se rostogleste decat rar. Are initiativa dar efundul greu si nu se intoarce. Oricum, inca ma bucur de momentele de liniste. Unde il las acolo il gasesc. Bicieste ca nebunu dar doar pe loc. Are el timp sa o ia si din loc.

Gabi foarte tare! Si eu am patit o chestie din-asta cand eram copil. Am gasit masina unui vecin deschisa si torpedoul rascolit. M-am dus sa il anunt, in prima faza mi-a multumit apoi seara a venit la usa la ai mei sa ii dea ce am furat din masina lui ca avea niste ochelari trimisi din America. Mda, acum sunt cam reticenta in a face chestii din-astea. Daca gasesc ceva prefer sa il las acolo. Poate se intoarce pierzatorul si si-l gaseste singur.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata..da...am mirosit cafea asa cum imi palce mie - MULTA!!

Robert e in excursie - la dr! M-a sunat sa-mi spuna ca are nitelus puroi in gat si ca i s-a dat un mic antibiotic, sa vad ce e, oricum,,daca e puroi in gat, trebuie, nu am ce face, de asta probabil ca am si avut a 3-a noapte de febra.

Si eu am vazut si am plans la reportajul PRO Tv ...atata imi iubesc copiii, sunt viata mea, ma uit la ei ca la soare, si nu pot sa imi imaginez ca alti copii nu stiu ce e aia - sa fie priviti ca un soare, sa fie iubiti, alintati daca-i doare, consolati daca le e rau, sa stie ca in brate la mami sau la tati trece orice buba sau direre. de acum si pana la 50 ani.
Si mi s-au parut MONSTRUASE asa-zisele mame care nici nu-i vor acasa, ii abandoneaza, dar nici nu renunta la drepturile asupra lor, in consecinta copiii sunt chinuiti toata viata de la un asistent la altul care ii abandoneaza inca o data si inca o data, in functe de taieri salariale, de pensii si alte probleme personale. Crunt!! Bine, tot statul roman e de vina, ca trebuia sa fie o olegislatie... ii faci ceva rau copilului..ii zici pa si la revedere, faptul ca ti-o tragi o data si apoi "nasti pui vii" nu-ti da dreptul sa ne ruinezi viata iar si iar si iar...

Ziki uraaaaaa..ma bucur de parca am primit eu laptop!! Ador sa te vad ca scrii!!! Daca nu scrii o sa vin la tine acasa si te pun sa-mi dai hartii pe sub usa.

Gabiiii
eu nu stiu daca v-am povestit, cand am nascut, trimiteam sms-uri ca nebuna si trimit unei prietene (care si-a schimbat nr. cred si a fost alocat altcuiva)"felicitari, dar nu stiu cine sunteti, noi suntem din harghita".

Robert tocmai s-a intors, cica a fost foarte cumine la "dna dotor", acum sa vizionez sarsanaua de medicamente.

Roxx wow, super, super tort!!

Nu mai stiu ce voiam sa zic, revin!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Buna dimineata la amiaza si de la mine!
Asa a patit si musiu cu patutul, l-a cumparat cand eram eu in clinica si a incercat sa-l monteze cu socrii... Doamne, s-au chinuit cateva ore, au crezut ca e stricat si aveau de gand sa il duca inapoi. Cand ne-am mutat din chirie in apartamentul asta, nici nu l-a mai strans la loc, ca i-a fost groaza ca nu-l mai putem desface la loc!
Tunde, eu am ulcer din clasa a 12-a. Cat am fost insarcinata, culmea, nu am avut nicio criza. Dar dupa ce am nascut... de asta mi-am si pierdut laptele, avem dureri nasoale si, fiind si obosita, nu am avut rabdare sa astept sa imi treaca cu ceaiuri sau sa incerc un regim, ca eu abia vedeam o felie de paine (nu pot manca daca sunt obosita, pur si simplu imi piere foamea), asa ca luam ranitidina si amanam alaptatul, foloseam pompa.
Dar poti incerca ceai de galbenele si sunatoare si regim.
Madalina, eu am aplicat pentru 1 an si stiu ca: daca te intorci INAINTE de a implini anul, deci macar la 11 luni, primesti 500 de lei/luna, de la stat, pana se implinesc doi ani. Eu ma intorc in septembrie, deci iti zic atunci cum e, mai exact.
Caderea parului: deci minim 9 luni?? Doloress, 1 an???? God...pai raman cheala. Voi incerca si eu Orzene si Gerovital. Sa vedem. Ca eu am program de scos parul , ca s anu il las prin casa...o data la 2 ore ma duc in baie, deasupra chiuvetei, si ma pieptan pana scot tot ce a cazut pana atunci... Mi-l prind si peste doua oare repet. De fiecare data umplu chiuveta . Si nu trag de el sa il rup, pur si simplu curge. Si eu am mereu parul prins, zi si noapte. Si tot las par peste tot!
Azi sunt deprimata... ceea ce e ciudat, eu mereu gasesc un motiv sa nu fiu, cand ma mai apuca asa, o tristete... Dar azi ma balacesc in tristete si n-am nicio energie sa caut un motiv sa nu fiu asa. Nu ma mai regasesc, nu stiu cum. Inainte eram asa plina de...pasiuni, de hobbyuri, invatam portugheza de placere, citeam ca nebuna, eram atenta la oameni, nu stiu, eram deschisa catre oameni, catre exterior, ma interesa fiecare fir de iarba, fiecare suflet, empatizam foarte mult. Acum parca toata atentia mea e concentrata doar inspre interior, doar asupra Mirunei, si mi-e teama sa nu devin egoista si banala. Nu stiu daca intelegeti ce debitez eu aici, da' ma ajuta sa scriu.
Pup, o zi splendida!


Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput