Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99


fetele la sf anului facem podium la manechine da?
avem in cursa Anna, Dodo, Petra si lista ramane deschisa....baieteii in juriu...cu presedinte Lucas ca nah el e cel mai bine crescut



------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)






mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

buna fete
Am patit-o azi..in parculet...cu soramea si copilasii ei...Uitandu-ma intr-un topogan dintr-ala rotund dupa fiul sora-mii...m-a lovit david cand a coborat..cred ca cu cozorocul de la sapca..Sunt terminata, am ochiul cat ceapa si acum incepe sa se invineteasca, inverzeasca Vai de mine la botez cum voi arata...Dupa ce ca-s grasa...ma bazam si eu pe un machiaj mai acatarii, coafura, etc...acum mi-e si rusine sa ies in lume..am pus cateva poze, desi in realitate e muuult mai umflat...

Deea, tot pt abdomenul plat am mancat si eu ieri o tava de tarte cu cireseSUnt ingrozitoare.
Lavi, sper sa vina miercuri canapelele sa fac poze si cu ele...sa fie mai conturat livingul..pun atunci pozicile...deocamdata vezi-ma vanata
miki, sa porti sanatoasa rochitza si cu placere pt carticele...cea intitulata carte bebe este despre diversificare...pt fetele interesate..
Ailed, cuscra, sa ne arati si noua rochitza turcoaz..super culoare!dupa botez imi iau si eu relax &tone..
Mada, felicitari pentru olitza!!..ma rog reductor...nici ai mei nu s-au complicat cu olitza..direct la reductor..
Mada, Stefy, sa vad cum imi e ochiul pana miercuri, joi...sper sa nu se faca negru dintr-ala urit...oooof...Mi-ar placea parcul Moghioros...doar dc e si Mada de acord...plus ca poate vine si Mandreea, si deea, alexina, ana..ce ziceti fetele???E doar o propunere...nu vreau sa-i fie prea greu lui Mada...Acum spuneti si voi...
Strumpfi, Raluk, si exultonul se pot lua la alaptat, nu e necesar ciclul intr-adevar...eu insa n-am luat deloc...AM zis mai bine nu...Unghiutzele i le tai- ca si Pisuc.- atunci cand incepe sa se zgarie cu ele..si lui ii cresc f repede
Scrish...mi-ar placea sa veniti si voi la intalnire..si eu am multe pe cap sapt asta cu pregatirile de botez, dar incerc sa ajung..numai ochiul sa-mi fie cat de cat...
Roxy, depinde de greutatea lui bb la nastere...ai mei au avut in jur de 4 si pe la 3 luni aveau cam 8 kg...am sa caut sa va arat poze cu ei...erau si lungutzi, dar oricum am avut copilasi mari..chiar ma ingrijora uneori ca-s asa implinitzi
Madu, bea linistita cafea, ai mei n-au avut nimic cand beam...acum insa nu mai imi iau decat capuccino dintr-ala de la aparat...si nu are nici o reactie la pui.
Cami, a luat bine fata in greutate...Esti de admirat...ca-i dai doar un san si te lupti pt laptic...
Lalely, cum mai esti, ai renuntzat la regim, asa-i???Nici eu n-am mai reusit sa tin..sunt haotica si cu mancare si cu tot...

Fetele, mor de ochi parca tot se umfla si ma doare si capul...Am luat un paracetamol, tin compresa rece, am pus un gel cu arnica...ce sa mai fac...aveti idei?? Am pus si carne de vita rece, si vin in colt de paine, dar deja incepe sa se coloreze tare urat...si sunt si ametita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

simona ooofff, ce rau s-a nimerit cu vanataia si botezul... se vede destul de umflat ochiul. in afara de ce-ai zis tu ca ai pus la ochi, nu mai stiu ce sa-ti zic, fetele sigur stiu mai multe remedii pentru asta.
acum sambata ai botezul, nu? oooo, trebuie zilnic sa pui ceva la ochi si se trage. si sa-ti faci un machiaj mai tare sa acoperi.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Good morning sexy ladies

Azi nu mai imi trebuie cafea intravenos dar cafea tot imi trebuie am dormit aseara ca valiza de la 8 si pana la aproape 1 noaptea? piscoata dormea de la 7 si mancase pe la 6 , deci nu stiu cum de a dormit asa mult cu o masa asa nu rea copioasa am sarit peste baitza ca tati nu a vrut sa vina sa ne trezeasca si daca a vazut ca dormim, ne-a lasat, mai ales pe mine ca stia ca-s rupta moarta de oboseala. Cand m-am trezit si m-am uitat la ceas si am vazut ca era aproape ora 1, am cascat ochii mari si ma panicasem, piscoata era langa mine in pat si dormea asa linistita, cu manutele pe langa ea si cu fata in sus, nu scotea un sunet .... am pus urechea langa fata ei sa vad daca respira stiu sunt paranoica dar nu stiam de ce nu s-a trezit ca dormea de la 7 si mancase ultima data pe la 6 si un pic si ea care e o fomista nu ceruse de papa de vreo 6 ore si ceva, deci ma gandeam ca ceva nu e in regula Eu cand m-am pus in pat sa dorm pe la 8 ma gandeam ca maxim o ora sau cel mult 2, trag si eu un somn langa ea ca imi pica capu-n barba de oboseala, ca la betivi si nici nu ma gandeam eu ca nu se trezeste fata sa ceara de mancare si uite ca am dormit amandoua ca valizele si am sarit peste baita

Madu81, o sa completez in listuta mai tarziu cu data ce mi-ai spus-o, dupa ce termin mesajul asta. Sa stii ca si eu mi-s botosaneanca de loc , am studiat la iasi si acum sunt aici far away from home Eu am facut liceul economic, tu ? poate ne stim ? am copilarit in cartierul primaverii si am mers la scoala gen. nr 12 mi-e dor de locurile alea

Roxy, se vede ca ti-ai reparat aparatul foto frumoase pozele , dar si personajele Anastasia e o scumpa si vad ca isi pastreaza falcutele tu cu silueta ta ma bagi in boale mereu cand te vad ar trebui sa ai interzis la noi astea cu mai multe kile glumesc sa stii dar de acum , aproape anul ma stii tu cum vorbesc eu nu ?

Cami, La multi ani Petrei !! sa fie sanatoasa si sa creasca mare sa isi bucure parintii si surioara

Alexina, eu ma gandeam ca ieri ai avut botezul dar vad ca nu te-ai bronzat si tu cum m-am bronzat si eu acum 2 zile, m-a luat soarele din zbor asa, ca tractoristu sunt dar bine ca macar eu nu am botezul curand Te intrebasem intr-un mesaj ieri , cand ne pui poze cu noua coafura ?

Ma duc sa imi fac o cafea si apoi sa dau papa la piscoata ca se agita in patut la ea acum, nu mai stie de ce nu se mai invarte caruselul daca ma-sa sta pe forum sigur ca nu se mai invarte, nu i-am mai sucit cheita sa ma duc sa ii sucesc cheita cat sa stea uminte cat fac eu cafeaua

Ne auzim mai tarziu, o zi buna si frumoasa cu soare va doresc



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


poze in ziua cand am fost la coafor nu am facut iar daca fac azi poze te sperii cu caldura asta nu pot tine parul decat strans...nu prea imi place mie caldura asta excesiva...sunt ca tine! or sa fie poze de la botez si ma admiri acolo

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

vai simo, ce nasol cu ochiul, off. sper macar sa nu se umfle ca de culoare, il poti masca. offf

de intalnire, daca sunteti asa multe in zona aia, vin eu la voi, ce sa fac?
dar hai sa stabilim de acum ca sa stiu cum fac cu cristi, ca vreau sa-l dsuc la mama. O lasam pe joi? daca da, hai sa stabilim si ora.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Intru in stare de urgenta.

Miki a plecat caruciorul, maine trebuie sa-l primesti. Imi cer un milion de scuze pentru ca este groaznic de murdar. L-am tinut in sac dar degeaba a intrat murdaria si acolo. Daca nu aveam botezul il spalam eu dar asa n-am apucat.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

neatza!!!!
Alexina azi nu vin in parc
am in program carrefour care imi propusesem ca pana la ora asta sa fim plecati
dar mandra mea minunata iar mi-a tras laptele intr-o ora.off asa imi vine sa fac cand ii dau sa pape....ea rade si cioflaie tetina aia si eu mor de nervi...da bine ca l-a baut pe tot 130ml
tu nu te stresa cu joaca asta cu bibe..te inteleg perfect si imi si amintesc acele momente ..cand la fel..40 ml si apoi urlat si iar cautat sa pape..sigur e burtica si chiar daca ia asa putin las-o-n pace ..isi revinesigur...
a mea acum iar as cazut de la 750ml...cat lua....dar asta e...bine ca nu mai plange ....parca are asa un program..primele 3s din luna sa pape bine si in ultima parca oboseste ca asa greu manca...

saptamana ce vine sigur o sa ne gasim prin parc , ca sta sotul mai mult pe la parinti pe v. oltului si vin si eu cu el si bantui pe la bucla ,pietisoara si parc...ca ce dor imi e de parc....

Cami la muti ani pt petra !!!! si eu astept cantarul eisunt sigura ca nu a luat putin...si cu papa putina era completare dupa san??//
stii ca se calculeaza intr-un anume fel cat trebuie sa pape un bb..nu cat scrie pe cutie....
eu am gasit formula asta ..primele 3 cifre din greutatea in grame a copilului +250=ml/24h
dr. cristoveanu la care am fost calcula altfel..sincer nu prea am inteles de emotie dar lui ii daduse si mai putin decat mie cu formula asta si tot a zis ca e ok pt greutatea lui fimea....ceva cu ml pe gram
eu totusi iti doresc sa mai produci ceva laptic....

La multi ani, Raducu!!!! de danaMi

fetele a disparut listutza cu aprilie....am vrut sa vad cine mai e nascut azi si nu am gasit-o

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



poate s-or regla si fetisoarele astea ale noastre pana le dau dintii
trebuie neaparat sa le facem cunostinta :) sapt asta sunt numai prin parc si bucla numai ca nu pe caldura de foc ca innebunesc....nu mai zic ca nu vreau sa ma bronzez iar in dungi!!!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

roxy, duminica e botezul..incerc sa stau cu rece, dar stii cum e cu 3 copilasi..nu prea am miinile libere mereu...problema e ca mi se pare ca se tot umfla..imi cade pleoapa peste ochi...nici nu am varza ca as fi pus o frunza zdrobita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

simona, pune-ti comprese cu gheata si ia-ti visine si vezi daca -ti recomanda ceva la farm , niste gel pt vase de sange...
eu am patit-o acum 5 ani in dimineatza de revelion , m-am dus la servici si cand sa plec, iubi mi-a zis cevasi am deschis usa de la masina in ochi si facea misto seful meu ca ma duc la bal mascat si nu am vrut sa dau banii pe masca
deci revin cu intrebarea de dimi.. DoDo a luat doar 80 de grame saptamana asta si 480 de grame de pe 9 mai , nu e cam putin?
si apropo de tratament pt burta plata eu ma incercat sambata tiramisu si placinta de branza cu stafide

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madu81

Strumphitza, ce surpriza, tot din Botosani esti deci... Vad ca suntem nacute in acelasi an, insa eu am fost la Scoala nr. 6 si la A.T. Laurian. Facultatea tot la Iasi am facut-o, am fost la Drept la U.A.I. Cuza. Si pe mine ma apuca nostalgia si un dor de toate locurile astea, asa ma bucur cind revin acasa !!! Acum nu am avut timp de vizitat si de plimbat din cauza lui Adam, ca am pe unde sa il scot afara in fata casei la ai mei, in oras propriu-zis am fost doar la cumparaturi, in trecere...

Mami de bebe Adam


bine ai venit
eu tot moldoveanca sunt...din Suceava deci de aproape. din iulie acolo ma instalez la ai mei la curte , la aer proaspat! de abia astept!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput