Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

vai simo, ce nasol cu ochiul, off. sper macar sa nu se umfle ca de culoare, il poti masca. offf

de intalnire, daca sunteti asa multe in zona aia, vin eu la voi, ce sa fac?
dar hai sa stabilim de acum ca sa stiu cum fac cu cristi, ca vreau sa-l dsuc la mama. O lasam pe joi? daca da, hai sa stabilim si ora.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Mada, esti minunata! Ora.. mai fain ar fi dimineata..mai pe racoare..dar spune tu..sau celelalte fete..macar ora s-o stabilitzi voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

da strumphule
e asa de minunat sa ii imortalizezi
stii cat de repede uiti perioada asta?
eu cand am nascut-o pe petra mi se parea super mica
desi avea 3600gr
era deci marisoara
ei nu pot sa zic ca nu a luat
in lungime deja am o cutie de haine ramase mici
nu am masurat-o
ca nu am ajuns la pediatru
da voi incerca eu
desi cred ca in jur de 56 avem
nu mai mult
desi ne-am nascut cu 52cm
deci lunguta
offfffff
tu zici de a ta ca nu doarme
si a mea
dpoarme
de la ora 11 jumate
cred ca merg sa ii dau san
ca nu inteleg de ce doarme atat de mult
ieri am stat cam mult afara cu es
sper sa nu o fi luat ceva
ca vad ca nu se trezeste
ea asa doarme noaptea
cate 5-6 ore legate
dar f rar ziua
cat era mica dormea si ziua
da azi deja a depasit orice masura
eu ma bucur da sa stiu ca e bine
offffffffffffffff

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




cami nu tb sa te ingrijorezi ca si a mea mai are zile de somn:) eu ma bucur de ele...zic ca atunci creste si ea. chiar daca doarme ziua toata doarme apoi si noaptea!
a mea tot 3600 a avut la nastere si acum la 2 luni si 3 sapt avea 4810 deci stai linistita ca sunt alte manechine :)
la multi ani ptr ieri, scuze ca nu am putut intra sa te urez!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Ailed..visine zici? o rog pe sis sa-mi ia... chiar nu ma simt in stare acum sa merg cu toti 3 dupa mine..apropos de glume...mi-ar plange lumea de mila..ia uite-o cu 3 copii si o mai bate si barbatu'

Cu greutatea fetei...parca e cam putintel...dar e vara si-s caldurile astea...poate nu are chef de papa prea mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Va multumesc pentru ponturi si raspunsuri Deea99 si Simonacip.

Simonacip - pentru orice vinataie se pun comprese cu gheata (cuburi de gheata intr-un prosopel subtire) pe zona afectata, le tii 15 minute, dupa aia stai 15 minute fara, apoi iar pui gheata 15 minute. Incearca sa faci asta de citeva ori pe zi, timp de doua zile din momentul in care te-ai ranit, pentru ca se vor contracta capilarele si ajuta intr-adevar. Am vazut la MythBusters pe Discovery ca faza cu carnea cruda e o poveste din batrini care nu prea functioneaza, au spus ca gheata e mult mai eficienta. La 48 de ore calculate din momentul in care te-ai lovit trebuie sa treci pe comprese calde; din moment ce capilarele au fost deja 'reparate' de compresele cu gheata, acum este important sa ajuti fluxul sangvin sa curete zona de resturile de singe care dau culoarea aia specifica vinatailor. Sper sa iti fie de folos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Cami, la multi ani si de la mine cu intarziere....ooof, mereu pe fuga uit lucruri importante..sa fii fericita si implinita alaturi de fetele tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Seara buna!!!

Strumfule chiar ne-ai certat......Ai dreptate cu citirea subiectului si recunosc ca si eu mai fac asa ,citesc si nu apuc sa scriu,dar de obicei incerc macar zilnic sa fac o postare..Cred ca in weekend nu intram prea mult caci stam cu sotii,iesim la plimbare...cel putin la mine asa este..

Eu am avut un weekend agitat,aseara am fost la un botez si am venit de urgenta acasa la 02.00 caci aveam sanii full,ieseau prin rochie si ma dureau groaznic...Azi nu am dormit deloc deci sunt zombi..si acum in loc sa dorm stau pe net...

Incercam si noi sa ne pregatim de botez,facem ultimele adaugiri la lista de invitati si la necesarul de cumparaturi...Sper sa iasa ok..Deja am niste emotii de numai pot,cred ca sigur voi plange atunci,am eu asa un feeling...

Va multumesc tuturor celor care mi-ati raspuns legat de sughit.La mine bebe incepe sa urle daca nu ii trece si ma enerveaza...ca nu stiu cum sa-l calmez...

Vreau sa va mai zic ca zille astea bebe a baut si 200 ml de ceai Baby Calm.Este prea mult???Pt ca l-am mai lasat si cu bunicile si ele i-au dat,dar recunoasc si ca a fost mult mai linistit decat este cu mine...Chiar imi pun semne de intrebare :ce naiba eu nu stiu sa am grija ca lumea de el???

Ma bag la nani..va pup si pe maine!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




200ml in cate zile? una? daca e intr-o singura zi e cam multicel. eu ii dau cam 100 pe zi acum ca e fff cald intre mese si niciodata cu o ora inainte de masa. e bine daca l-a acceptat. Teei nu-i place, eu ii dau alinan.


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Madu, sarumana de pont..nu reusesc eu la 15 minute, dar incerc cat mai des sa pun rece...si de maine calde...sau las asa ca e destul de cald afara sa mai fie nevoie de comprese zic eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Intru in stare de urgenta.

Miki a plecat caruciorul, maine trebuie sa-l primesti. Imi cer un milion de scuze pentru ca este groaznic de murdar. L-am tinut in sac dar degeaba a intrat murdaria si acolo. Daca nu aveam botezul il spalam eu dar asa n-am apucat.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


esti o draguta nu ai de ce sa-ti ceri scuze..
iti multumim mult si eu si vlad..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

stefy la h&m la baieti, au seturi de 2 tricorui: unul verde cu o broscuta caterinca si unul alb simplu costa 40 de lei amandoua si cel verde zic eu ca merge si pentru fetite cel cu broscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

off, sunt invidioasa pe voi cu intalnirea..eu n-am nici o sansa sa ajung..

cine imi poate trimite si mie parola la mailul comun ? si pe ce era, pe gmail ?

madutza, avem 2 olite si un reductor si se incapataneaza sa nu faca la oala..cred ca cedez...azi mi-a facut de 3 ori in pantaloni..si ultima oara am vrut sa-l pun, a zis nu oala - adica nu face, si s-a dus la 1 m mai incolo si i-a dat drumul..pai sa nu inebunesti ?
oare dupa cat timp ar trebui sa vad o evolutie ? adica sa ceara si el ? nici nu stiu daca sa-l mai fortez acum, ca o reneaga total...mi-e sa nu rtec in alta extrema..off ce greu e..

simona, imi pare rau de patania ta..paoet se rezolva cu un fond de ten..desi pe caldurile astea cam greu sa-l suporti..

Mergi la inceput