Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

am cantarit fata
are 5350gr
fara caca facut
de 2 zile
si la o ora dupa masa
deci sa zicem ca minimul l-a luat cam 700-750gr
de la 4600gr
sunt relativ multumita
avand in vede ca o alaptez doar de la un san
ii dau completare cand cere
aleatoriu
sau dupa ce papa sanul meu
dar deocamdata doar o data pe zi
sau de 2 ori
nu a fost nevoie de mai mult momentan
offffffffffff
sa vedem luna urmatoare cum mai stam
sanatosi sa fim

si multumim de urari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

deea eu stiu ca relax@tone isi merita banii
are nasica fetelor de la bucurestiu
si toata sarcina numa cu el se facea
ca era intepenita
si tare bine i-a fost


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Strumphitza, ce surpriza, tot din Botosani esti deci... Vad ca suntem nacute in acelasi an, insa eu am fost la Scoala nr. 6 si la A.T. Laurian. Facultatea tot la Iasi am facut-o, am fost la Drept la U.A.I. Cuza. Si pe mine ma apuca nostalgia si un dor de toate locurile astea, asa ma bucur cind revin acasa !!! Acum nu am avut timp de vizitat si de plimbat din cauza lui Adam, ca am pe unde sa il scot afara in fata casei la ai mei, in oras propriu-zis am fost doar la cumparaturi, in trecere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

iar sunteti plecate toate?????????
plimbari placute sau odihna placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

madu eu te astept la cta sa ne cunoastem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



liniste mare pe aici, iar sunteti plecate toate ?

madu, scoala nr 6 era cea mai faimoasa cred pe vremea noastra , plus Laurianul ... eu am dat la economic ca asa a vrut mama si apoi la facultate tot economie am facut, ISE la Cuza mai bine spus , profilul a fost de Relatii economice internationale si acum sunt la profilul "tired mummy" curand aspir sa trec la profilul "rested mummy" dar nu stiu cand ca piscoata mea vad ca nu vrea sa doarma , de dimineata o chinuie somnul si numai nu adoarme, suge tzatza prin somn si dupa ce ma ridic de langa ea, in urmatoarele 2 minute e cu ochii in tavan las ca poate o pacales sa doarma la urmatoarea tura de Voiam sa iesim in parc dar cam e gri si sta sa ploua si am spus mai bine stam in casa poate iese soarele mai tarziu si iesim , daca nu alta data ...da` numa` de-ar dormi si ea un pic sa inchis si eu ochii o ora si sa strang perna tare in brate ca ma chinuie si pe mine un somn, aoleooo... mai ceva ca pe ea , dar eu una daca as pune nasu in perna as dormi , nu as face ca ea, adica stat cu ochii pe pereti

Cami tu ce faci, iar esti singura acasa cu fetele ? Petra ta a luat cam cat a luat si piscoata mea in greutate in 2 luni, a mea la 2 luni avea 5 kile cu tot cu body si pijama pe ea , deci mai scad 200 gr din asta, nici 5 kile nu are, dar nu ma stresez tare, are ea timp sa creasca ... bine ca are falcute si bulanase as smotoci-o toata ziua , ii place tare cand ma joc cu ea, imi vorbeste pe limba ei... nghe...oouuu eee cheche.. de astea , e o scumpa, am si filmat-o sa am amintire peste ani sa imi aduc aminte


_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

da strumphule
e asa de minunat sa ii imortalizezi
stii cat de repede uiti perioada asta?
eu cand am nascut-o pe petra mi se parea super mica
desi avea 3600gr
era deci marisoara
ei nu pot sa zic ca nu a luat
in lungime deja am o cutie de haine ramase mici
nu am masurat-o
ca nu am ajuns la pediatru
da voi incerca eu
desi cred ca in jur de 56 avem
nu mai mult
desi ne-am nascut cu 52cm
deci lunguta
offfffff
tu zici de a ta ca nu doarme
si a mea
dpoarme
de la ora 11 jumate
cred ca merg sa ii dau san
ca nu inteleg de ce doarme atat de mult
ieri am stat cam mult afara cu es
sper sa nu o fi luat ceva
ca vad ca nu se trezeste
ea asa doarme noaptea
cate 5-6 ore legate
dar f rar ziua
cat era mica dormea si ziua
da azi deja a depasit orice masura
eu ma bucur da sa stiu ca e bine
offffffffffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

madutza, in seara asta am procedat ca tine, i-am dat 90 lp inainte si ce crezi - dupa mi-a refuzat sanul.. si laptic era.. nu stiu ce sa-i mai fac, seara nu vrea san si pace..asta e concluzia care am tras-o..si cum faceam eu , san inainte si lp dupa, cat sugea la san era un scandal monstru..tipete, aruncat sanul din gurita,..daca ne-ar vedea cineva ar zice ca eu chinui si oblig copilul
cred ca singura solutie e sa ma mulg, dar nu vroiam sa depind iar de pompa..parca vad ca treptat o sa se intample la fel cu toate mesele..

mami de 2 prichindei


miki, eu de 2 seri am renuntat la varianta asta pt ca ramaneam cu prea mult lpate in san, asa ca mai intai o pun la san apoi lapte la biberon dar asa mai mananca 20-30 ml. Cred ca renunt la LP. In astea 2 nopti a dormit de la 10 pana dimineata la 8.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



Iar ati disparut toate?

Pai ce faceti fetele? Mai bine inchidem odiseea asta daca tot nu mai scrie nimeni nimic si cand se srie doar tras de limba cred ca va place sa fiti strigate la catalog eh ? Pai eu vad ca degeaba imi bat gura aici inteleg ca e weekend si sunteti care pe unde plecate, mai un botez mai o plimbare, dar acolo un rand doua de salut macar eu cred ca se poate ... ori sunt eu prea exagerata ? nu cred si nu cred in scuze ca sunt prea prinsa cu bebe sau obosita , stiu eu cat sunt de obosita si tot apuca de macra 2-3 ori sa citesc forumul pe zi, admit ca eu sunt dependenta dar ma gandesc ca daca tot sunteti inscrise aici la odiseea asta, mai dati si voi un semn de viata, nu stiu de ce trebuie sa strig eu tare tare de fiecare data ?

Nah ca m-am suparat dar zau ca nu va inteleg pe multe dintre voi, si sa o spunem pe cea dreapta sunteti multe care veniti numai atunci cand aveti nevoie de un raspuns si de cum il primiti cum si dispareti si veniti iar cand aveti o alta intrebare sau de sarbatorit ceva , ca s-o spunem pe cea dreapta acum...

Sunteti multe care numai cititi si nu spuneti nimic, am mai spus-o si ieri se vede la numarul de vizualizari al subiectului, deci nu mai stati ascunse, iesiti in fata si luati cuvantul... ce atata stat dupa perdea?? va retine ce anume sa veniti si sa vorbiti aici ? Va e rusine? de cine ? de ce ??? hai ca nu am luat parul pentru nimeni pana acum, deci curaj!!!

Nah ca plec eu acum , sa ma strigati si pe mine la catalog ca sa imi vad si eu numele strigat, ca-mi place si oi veni sa semnez si eu condica la ziua mea, ca sa imi iau urarile si felicitarile , pai ce numa` voi ??? eu de ce nu as putea???



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

seara buna fetelor

Am trimis pe contul comun carticelele utile.
Miki, nu mai am gasit adresa ta de email, dar sunt puse toate pe contul comun...inclusiv Dolto F.

ALtceva..nici nu stiu ce sa mai zic ca n-am mai reusit sa intru la palavre cu fetele..insa v-am citit

Deea, acum esti tu pprin Moghioros..si eu pe aici...
Voiam sa vad care-i treaba cu Stefy, cu intilnirea..d.ar vad ca stam deocamdata...


Va pup si fug sa-i pun suzi in gura...(adica eu)ooof

Mergi la inceput