Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
vedeti ce matinala sunt? bebelina imi da trezirea in fiecare dimineata la 6-6.30. dar dormim de la 21-22 asa ca-i bine, dorm ca valiza toata noaptea

ieri am fost toata ziua in oras si in parc, asa cald a fost, chiar zapuseala.

am pus si cateva poze de ieri.

scrish,mii hai ma....unde aveti voi sunci? poate in frigider..vreo sunca de porc ceva...
scrish poti lua linistita rochie crem, beige...de ce sa nu mearga? doar nu-i nunta. dar si la nunta ar fi mers la urma urmei. este una din culorile care imi plac pentru rochii. mai imi place si auriu, ciocolata...


pisuc,cami La multi ani! sa fiti sanatoase si sa va bucurati de comorile vostre scumpe

madu81 bine ai venit la noi. te asteptam sa scrii mai des si bineinteles ca o sa te integrezi

strumphitza exact la fel ca tine si eu dupa vaccin...am scos-o afara, i-am facut baie si nici nu i-am dat paracetamol pentru ca n-a fost nevoie. nici nu se da preventiv ci numai daca face febra, mie asa mi-a zis.

toate fetele.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina06 ma mir ca bebe al tau nu doarme plimbat. cam nasol ca trebuie sa stai pe loc mai mult. daca este sa pleci undeva, la cumparaturi, cum este? plange? trebuie sa se obisnuiasca el pana la urma.

strumphitza si eu am o pofta de mancare si de dulce..... ieri in oras as fi mancat vreo 5 inghe dar n-am mancat nici una ca si asa ma ustura in gat. astept sa-mi treaca de tot si apoi dau iama in schimb am baut o caffe latte bunaaa si a fost cam agitata bebelina aseara, o fi fost de la aia?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

pisuc cu tantarii nici eu nu stiu cum o sa fac. as vrea sa-mi pun si la geamuri plasa cu toate ca nu-mi place...
dar la carucior?
astept si eu pareri.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neata

Chiar ca liniste pe forum#536;) e frumos afara ce mai...
si noi ieri am fost mai toata ziua prin herastrau si m-am ales cu un bronz dungat ...ardea rau soarele.
Deea- ieri nu am fost prin moghioros, ce rau imi pare ca te-am ratat! nu vii azi? in wkd incercam sa schimbam atmosfera prin alte parcuri

noi trecem din noi prin greva biberonului..parca nu-i mai convine nimic, cred ca acum asociaza laptele cu durerile de burtica de la gaze si dupa ce mananca cu pofta 40ml gata....apoi urmeaza lupta. imi impinge bibe cu limba, se stramba...apoi dupa ce o tin la ragait vreo 5-10 min iar vrea sa manance si tot asa pana ajungem la 100ml :)

intreba cred ca Alina cat mananca un bebe la varsta de aproape 2 luni..cica ar trebui sa ia intre 90-110 ml la masa daca are 7 mese. in 24 ore tb sa ia intre 650-800ml. Teea mananca cateodata 60 si alta data ia si 130..deci difera la fiecare masa in functie de nevoi.

ne pregatim sa plecam iar in parc acum, deci va las si ne auzim mai pe seara


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata fetele

multam inca o data pt urari
ne-am distrat frumos spre seara
cu finii de aici ski niste prieteni
cu copii care s-au alerat in curte
antonia era plina de pamant din cap pana in picioare
ahahahhah
ca doar ea era de-a casei
ahahahahha

azi fluturasul meu mic face 2 luniiiiiiiiiiiii
la multi ani petra adriana
sa fii sanatoasa .... mami, tati si surioara ta te iubesc ffffff mult

astept sa se trezeasca sa o cantaresc ca stiti ca am acest stres
sa vedem cat am luat pana la urma luna aceasta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Buna dimineata, fetelor! Si mie imi da Adam desteptarea in zorii zilei, pe la 5-6 de obicei, iar pe la 8-9 adoarme din nou puiutul mic!

Multumesc pentru primire si incurajari, Roxy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami La multi ani! bebelinei Petra, sa creasca mare si sanatoasa si sa va umple viata de bucurii.
hai nu te mai stresa cu greutatea, nu cred ca este cazul. sa ia acolo minim 700 gr si este perfect.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Good morning sexy ladies

Azi nu mai imi trebuie cafea intravenos dar cafea tot imi trebuie am dormit aseara ca valiza de la 8 si pana la aproape 1 noaptea? piscoata dormea de la 7 si mancase pe la 6 , deci nu stiu cum de a dormit asa mult cu o masa asa nu rea copioasa am sarit peste baitza ca tati nu a vrut sa vina sa ne trezeasca si daca a vazut ca dormim, ne-a lasat, mai ales pe mine ca stia ca-s rupta moarta de oboseala. Cand m-am trezit si m-am uitat la ceas si am vazut ca era aproape ora 1, am cascat ochii mari si ma panicasem, piscoata era langa mine in pat si dormea asa linistita, cu manutele pe langa ea si cu fata in sus, nu scotea un sunet .... am pus urechea langa fata ei sa vad daca respira stiu sunt paranoica dar nu stiam de ce nu s-a trezit ca dormea de la 7 si mancase ultima data pe la 6 si un pic si ea care e o fomista nu ceruse de papa de vreo 6 ore si ceva, deci ma gandeam ca ceva nu e in regula Eu cand m-am pus in pat sa dorm pe la 8 ma gandeam ca maxim o ora sau cel mult 2, trag si eu un somn langa ea ca imi pica capu-n barba de oboseala, ca la betivi si nici nu ma gandeam eu ca nu se trezeste fata sa ceara de mancare si uite ca am dormit amandoua ca valizele si am sarit peste baita

Madu81, o sa completez in listuta mai tarziu cu data ce mi-ai spus-o, dupa ce termin mesajul asta. Sa stii ca si eu mi-s botosaneanca de loc , am studiat la iasi si acum sunt aici far away from home Eu am facut liceul economic, tu ? poate ne stim ? am copilarit in cartierul primaverii si am mers la scoala gen. nr 12 mi-e dor de locurile alea

Roxy, se vede ca ti-ai reparat aparatul foto frumoase pozele , dar si personajele Anastasia e o scumpa si vad ca isi pastreaza falcutele tu cu silueta ta ma bagi in boale mereu cand te vad ar trebui sa ai interzis la noi astea cu mai multe kile glumesc sa stii dar de acum , aproape anul ma stii tu cum vorbesc eu nu ?

Cami, La multi ani Petrei !! sa fie sanatoasa si sa creasca mare sa isi bucure parintii si surioara

Alexina, eu ma gandeam ca ieri ai avut botezul dar vad ca nu te-ai bronzat si tu cum m-am bronzat si eu acum 2 zile, m-a luat soarele din zbor asa, ca tractoristu sunt dar bine ca macar eu nu am botezul curand Te intrebasem intr-un mesaj ieri , cand ne pui poze cu noua coafura ?

Ma duc sa imi fac o cafea si apoi sa dau papa la piscoata ca se agita in patut la ea acum, nu mai stie de ce nu se mai invarte caruselul daca ma-sa sta pe forum sigur ca nu se mai invarte, nu i-am mai sucit cheita sa ma duc sa ii sucesc cheita cat sa stea uminte cat fac eu cafeaua

Ne auzim mai tarziu, o zi buna si frumoasa cu soare va doresc



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza!!!!
Alexina azi nu vin in parc
am in program carrefour care imi propusesem ca pana la ora asta sa fim plecati
dar mandra mea minunata iar mi-a tras laptele intr-o ora.off asa imi vine sa fac cand ii dau sa pape....ea rade si cioflaie tetina aia si eu mor de nervi...da bine ca l-a baut pe tot 130ml
tu nu te stresa cu joaca asta cu bibe..te inteleg perfect si imi si amintesc acele momente ..cand la fel..40 ml si apoi urlat si iar cautat sa pape..sigur e burtica si chiar daca ia asa putin las-o-n pace ..isi revinesigur...
a mea acum iar as cazut de la 750ml...cat lua....dar asta e...bine ca nu mai plange ....parca are asa un program..primele 3s din luna sa pape bine si in ultima parca oboseste ca asa greu manca...

saptamana ce vine sigur o sa ne gasim prin parc , ca sta sotul mai mult pe la parinti pe v. oltului si vin si eu cu el si bantui pe la bucla ,pietisoara si parc...ca ce dor imi e de parc....

Cami la muti ani pt petra !!!! si eu astept cantarul eisunt sigura ca nu a luat putin...si cu papa putina era completare dupa san??//
stii ca se calculeaza intr-un anume fel cat trebuie sa pape un bb..nu cat scrie pe cutie....
eu am gasit formula asta ..primele 3 cifre din greutatea in grame a copilului +250=ml/24h
dr. cristoveanu la care am fost calcula altfel..sincer nu prea am inteles de emotie dar lui ii daduse si mai putin decat mie cu formula asta si tot a zis ca e ok pt greutatea lui fimea....ceva cu ml pe gram
eu totusi iti doresc sa mai produci ceva laptic....

La multi ani, Raducu!!!! de danaMi

fetele a disparut listutza cu aprilie....am vrut sa vad cine mai e nascut azi si nu am gasit-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Roxy eu sigur nu am suncile in frigider..ci pe burta..am o burta mai mare de 3l de sarcina....daca dupa ce am nascut era fleasca si ca un sortz cazuta pe op. acum s-a revigoratsi eram sigura ca asa o sa se intample sa acumulez grasime pe ea
mor de ciuda
vad ca abdomene nu pot face multe..ma doare undeva in zona rinichilor
nu imi explic ce sau de ce
Ailed, cum e relax&tone..?????

Mergi la inceput