MONTIGNAC (159)..STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns child spune:

BRINDUSIK eu mai sunt pe aici...dar cum e vreme frumoasa, mai mult pe afara stam, mai intru cand doarme inimioara

Foarte bine faci ca mergi la sala...si eu as merge daca as avea timp, dar cum nu prea am, fac acasa pilates, tot asa, cand doarme Albert.

Meniul de azi:
- cirese, iaurt 0% cu tarate de ovaz, expresso
- ananas
- salata cu legume si ton
- ceai verde
- brocoli la cuptor cu mujdei de usturoi si cascaval ras
- ceai fructe

Daca o sa mi se faca foame, pe la 16-17, o sa mananc putina telemea cu rosii.




Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Brandusa, eu sunt bine, va urmaresc din umbra
Nu prea m-am apropia de forum in ultimul timp.
Si nici n-am avut ce sa scriu, am fost racita vreo 2 sapt., m-am indopat cu miere si supa de pui, nici putere sa fac meniuri sau sa gatesc sofisticat n-am avut.

Nici azi nu ma mandresc cu un meniu prea Monti, dar de maine o sa fiu "conforma".

TLaura, vacanta placuta !!

Diana/Child, care e secretul de poti manca la masa de seara numai brocoli ?

Ani, o sa incerc si eu pastele cu dovlecei.

O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Am intrat doar sa va spun ce happy sunt .Mi-am cumparat doua rochite de vara superbe,una lunga si una scurta, colorate( ca tot m-am uitat azi pe net la haine Desigual ) la pretul uimitor de 50 de lei bucata. Mi-ar placea sa stau in Spania numai ca sa prind reducerile de la Desigual

Tocmai ce-am mancat un castron de capsuni pe post de gustare

Revin cu feedbackul la pastele cu dovlecei.


Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

io abea m-am intors de la Aqua aerobi..ma dor muschii...ce fitness ce prostii...this aqua rules si nici nu ma simt obosita cum ma simt dupa fitness sa te doara toate celea...
o sa incerc sa ma duc cel putin de 2 ori pe sapt...daca ma tin muschii ca momentan cred ca o sa stau planta azi si maine de la febra musculara

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

CGE mananc destul brocoli si pun cascaval ras mai consistent.
De cele mai multe ori nu-mi mai trebuie nimic dupa aia.

Azi mi-am mai facut branza de vaci 0% cu capsuni...ca mi-a luat sotul o cutie de 500g ce trebuie sa o consum pana duminica ...asa ca zilele astea numai branza 0% o sa mananc


Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

vai vai ce-mi faceti voi mie cu capsuni(nu ma dau tare in vant dupa ele) si cirese...maine ma duc in piata in aer liber sa vad ce gasesc

azi gustarea de dupa supa de la cina o fost un paharel de piure pentru bebe si o banana verde

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Nici eu nu ma omor dupa capsuni, Brindusikule, in schimb imi plac mult fructele de padure.

Diana imi plac tare mult meniurile tale. Simple si bune. Cred ca imi voi face si eu maine brocoli. Sigur va fi bataie pe el, pt ca baietelul meu cel mic adora brocoli, sub orice forma .

Super pret Puisorule. Le-ai comandat pe site-ul lor ?

Meniul meu de astazi:
D: wassa_ iaurt 0%
P: Pui cu salata de varza rosie
S: o salata mare cu multe legume + wassa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

diana ce fel de brinza pui deasupra?

mel si mie...mai nou is fana afine si ador zmeura...maine cred ca imi fac o praji cu jeleu cu fructe de padure si brinza ..de data asta o sa pun frisca nu iaurt..ca am avut senzatia ca data trecuta m-o cam usturat stomacu

nu am nici cea mai mica idee ce sa fac de mancare pentru sapt viitoare la munca. acasa cred ca imi fac o alta ciorba de afumatura da la munca?...puisoaro ceva sugestii?

maya iar ai disparut?
ninha, julie, ralu, valentina nu mai spuneti nik?(si mai sunt cateva fete dar le uit mereu numele)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Am intrat doar sa va spun ce happy sunt .Mi-am cumparat doua rochite de vara superbe,una lunga si una scurta, colorate( ca tot m-am uitat azi pe net la haine Desigual ) la pretul uimitor de 50 de lei bucata. Mi-ar placea sa stau in Spania numai ca sa prind reducerile de la Desigual


Puisorule, si eu sunt pasionata de Desigual!!! wow, nu-mi vine sa cred! am inteles eu gresit, sau chiar ti-ai cumparat rochii desigual la 50 de lei bucata?
lamureste-ma, te rog, ca lesin pe aici!

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Of Ninha, as vreau eu .Sunt doar niste rochii dragute si foarte colorate, aducand vag de tot cu designul Desigual. Dar nu m-am lasat si ieri mi-am cumparat topul asta de pe ebay http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120731046491&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

De gatit am in plan asa:
- piept de curcan( marinat in iaurt si mai nu stiu ce), cine a scris reteta aici poate are mila de mine si o mai scrie o data .
- legume( morcovi,mazare,conopida)
- http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/27650/Reteta-Montignac-Chiftelute-de-ceapa/
- http://artaculinara.com/forums/topic/2716-panissa-genoveza/ dar vreau sa le pun la cuptor, nu sa le prajesc
- http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-vegetariene/27390/chiftelute-de-brocoli/
- lipii
- tort de zahar ars pt hazband

Azi sunt chitita pe retete cu faina de naut( pe care by the way inca nu o am, astept sa cumpere sotul)
Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput