Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna mamicute ! La multi ani pentru toate mamicutele gemanute sau fratiori din zodia gemenilor si eu sunt o geamana . Data nasterii este 09.06.1983, iar apgarul lui Miriam este 10. Va rog sa complectati la listuta. Madutza mi-a cerut o data datele,le-am mai scris, dar cred ca nu s-au observat.
Madutza sper din tot sufletul matusa sa fie bine, sa-i reuseasca operatia.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Noi suntem bine, crestem. La 2 luni si 23 de zile aveam 6 kg si 62 cm.
Asteptam 1 iunie sa sarbatorim ziua copilasilor si 3 lunite.
Suntem cuminti, dormim bine si papam laptic de la mami si lp, in rest gangaureala la maxim si zambete.
Intru si pe picasa sa vad cum au mai crescut minunile.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

somleac, ti-am trimis un pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

ma bucur ca au intrat mamici care n-au mai dat de mult un semn de viata

noi nu prea suntem bine

bebelina s-a ales cu niste afte in gurita pe care incercam de o saptamana deja sa le tratam cu glicerina cu nistatin si degeaba..si a facut in acelasi timp o iritatie urata la pasa care eu am zis ca e doar un eritem fesier si am incercat s-a tratez cu ce stiam eu ca-i merge..si nimic..si arata foarte urat, ca o ulceratie si pete rosii..hmm, azi dimi am fost la dr si ne-a trimis sa-i facem o fungigrama, deci mai avem de investigat oricum, m-a linistit ca se pare ca la pasa nu e acelasi lucru cu ciuperca din gurita cum ma batea pe mine gandul..macar cu asta am scapat doar cu triderm, sa vedem cum ii merge..dar maine ma mai duc sa cer o a doua opinie la cmu ca n-am liniste ma gandesc ca o jeneaza ca isi tot freaca piciorusele si mi-e mila de ea de nu mai pot..

iar eu am facut azi noapte o criza urata rau de enterocolita, cel putin asa mi-a scris dr azi pe reteta..dar m-a trimis la o serie de investigatii deci nu era sigur nici el..cert e ca n-am dormit, aveam ba frisoane ba transpiram din cap pana in picioare, stari de voma, dureri initial in spate la rinichi de credeam ca am racit, spre dimineata insa s-au lasat peste tot, tot abdomenul de nu puteam sta dreapta si o burta de ziceai ca explodeaza..ce mai, dureri ca la nastere
mi-e si frica sa mananc, mi-a dat doar debridat si sab simplex pt gaze ca a zis ca daca alaptez nu prea are ce sa-mi dea momentan si o lista de analize de facut si eco.. mi-e frica sa nu pierd laptele.. am bagat azi o supa de ffrica ca nici apa nu bausem, dar deja parca ma iau durerile iar..
nu stiu ce-i cu mine, cred ca m-am neglijat si s-au acumulat multe..oi avea organismul asa slabit..nu siu ce sa mai zic..

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, sper sa fie o reusita operatia matusii
deea, imi pare rau de bunicul fetelor, e tragic sa primesti asa un diagnostic si sa nu poti face nimic te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Micki, multa sanatate si incearca sa te mai menajezi si tu putin. Imi pare rau si pt bebelina ca a facut acele afte in gurita si iritatia la pasa. Mititica, imi este mila de ea...dar, o sa treaca ele.

Deea, ma bucur ca bebelina ta a inceput sa te multumesca prin programul din ultimul timp....este bine ca papa mai mult si ca nu mai regurciteaza ca inainte. Stefy ce mai face?? Asteapta vacanta, asa-i?

Strumpitz, asteptam sa ne sp cum a reactionat printesica la vaccin? Doarme acum? Este agitata? S-a unflat piciorusul? Tu cum esti, te-a mai odihnit?

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetele!
Am aparut si noi, care duminica am fost in deplasare la curte la fratele meu, iar ieri... ne-am recuperat. Mai ales eu. Pe mine m-a obosit mai mult aerul de curte decat pe Luca.

Madutza, sanatate matusii tale!

Al meu copil tot asa se trezeste, dupa program. Noaptea la 2 si la 5, apoi pe la 7, cel mult 7.30. Azi l-am mai pacalit cu o suzeta pana pe la 8, a mancat pana la 8.30 si a mai dormit pana la 9 . La asta seamana cu tati, care si el e tare matinal. M-am obisnuit cu programul si am renuntat sa mai astept sa doarma toata noaptea. E clar ca si organismul lui s-a invatat asa. Poate dupa ce face 4 luni cand om baga niste cereale la masa de seara, doarme si el mai multe ore legat.

Strumphy, bafta la vaccin. Facem si noi peste vreo 2 sapt. Tocmai cand vine si tati. Sa vedem daca intra el cu micutul la intepat, ca pe mine sigur ma apuca plansul.

Ma duc sa citesc si eu din urma la capitolu anterior ca am ratat vreo 10 pagini si cred ca ati vb despre leagane si carusele si tare ma mai intereseaza.
Puup!

Mami fericita!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Luca are 1 luna si 2 sapt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

multumesc pt gandurile bune, fetelor. Operatia matusii a durat 5 ore si jumatate, deocamdata e totul bine, dar a sangerat fff mult. urmatoarele 3 zile sunt critice.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

multumesc pt gandurile bune, fetelor. Operatia matusii a durat 5 ore si jumatate, deocamdata e totul bine, dar a sangerat fff mult. urmatoarele 3 zile sunt critice.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!
Totul o sa fie bine Mada !!! Fruntea sus si fii optimista ca asta face minuni!!!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

yasmi ce baiat mare aiiiiiiiiii
antonia mea la 7 luni avea 7kg
si cred ca si petra va fi tot cam pe acolo
desi am crezut ca va fi mai voinica
am zis ca nu o mai cantaresc pana duminica cand face fix 2 luni

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




cami stii si tu ca fiecare copilas are ritmul sau de crestere. mie nu mi se pare mare, exact atat a avut si I in aceasta perioada, sunt obisnuita cu bebei mai mari.


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput