Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

cami lasa ca tu ai fetite, ele nu cresc asa ca baietii si mai si alaptezi. mie mi se pare foarte bine 7 kg la 7 luni, cate un kg pe luna. de fapt, dupa 3 luni nici nu mai iau 1 kg pe luna, iau mai putin.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




roxy hai ca esti tare :))) cate 1 kg pe luna, 7 kg la 7 luni.....inseamna ca a avut 0 kg la nastere????


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumph cum a fost la vaccin???

anaxena, ce "simtiri" mai ai despre stii tu ce am vb pe mess?? hai intra macar putin seara, mie imi e dor de voi!!!

ally, astept pozicile!!! te poti baza pe parerea mea sincera!!!

ssbrya, bine ai revenit! la multi ani pt joi buburuzei mari!!

felicia la miriam si tie.

alina06 la noi doar tati tine bebele la vaccin..eu nu pot :(

mada, multa sanatate matusii. doamne ajuta sa fie bine!

offf miki,, , imi pare rau de micuta..... sa va faceti bine.


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

astazi i am dat juniorului o lingurita cu suc de mere

deaa, buburuza ta , dupa cum povestesti parca confunda noaptea cu ziua

si al meu junior vad ca deja are programul cat mai bine stabilit..dehhhh e mare deja!!!


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

aseara am fost sa vedem cateva duplexuri si vile (P+M)...offfff ce preturi ne mai trebuie banuti


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

strumph cum a fost la vaccin???

anaxena, ce "simtiri" mai ai despre stii tu ce am vb pe mess?? hai intra macar putin seara, mie imi e dor de voi!!!

ally, astept pozicile!!! te poti baza pe parerea mea sincera!!!

ssbrya, bine ai revenit! la multi ani pt joi buburuzei mari!!

felicia la miriam si tie.

alina06 la noi doar tati tine bebele la vaccin..eu nu pot :(

mada, multa sanatate matusii. doamne ajuta sa fie bine!

offf miki,, , imi pare rau de micuta..... sa va faceti bine.


mamica implinita de fetita si baietel

Daca intrii pe mess ma imbrac repede si iti arat !

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hai rpd 5 min ca mi se trezeste bubu sa pape


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Madutza..mult noroc ii doresc matusii tale si o doza crescuta de optimism pt ca are nevoie!!Stiu cum este sa ai asa ceva,am rude apropiate care au trecut prin asta si ma rog pt voi sa fie bine.Sa dea Domnul sa treaca cu brio peste astea 3 zile..

Strumfy..bravo pt bebelina singura in camera ei..M-am tot tinut sa-ti scriu dar nu am apucat..Asa as vrea si eu ca de la 3 luni sa il las singurel,dar eu stiu daca ma lasa inima..Cred ca stau ca un iepure toata noaptea cu urechile la interfon..

Lavi
..asa as vrea o rochita..vaporoasa de vara..mai ales colorata caci mie nu imi sta bine cu culori fade!!!M-am uitat azi putin prin oras dar nu am gasit nimic...

Deea..si voua va trebuie curaj..este asa greu sa primesti o veste trista..Nu vreau sa ma gandesc cum se simte sotul tau...

Legat de programul lui bebe eu nici nu mai visez ca se va schimba..Este aproape batut in cuie!!Noaptea se culca la 22.00-22.30 si apoi se trezeste la 2 la 4 la 6...la 07.30 maxim.....Nu cred ca va dormi legat 4 ore decat dupa baita..Este drept ca el doarme si ziua..si afara..si dupa-amiaza 2 ore legat..Ce sa mai fac...Ma rog macar sa ramana asta ..sa nu-l apuce trezirea din ora in ora...

Fetele din Bucuresti..in Unirii gasesc rochite dragutze???Ca as trage o fuga pana acolo..am drum prin Bucuresti si ma batea gandul..Sau ce alte magazine recomandati????

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Deci eu sunt bulversata de cei de la HR!!!

Cica trebuie sa completez o cerere de suspendare contract de munca in care trebuie sa specific perioada:incep cu urmatoarea zi celor 126 de zile..dar nu stiu pana cand vreau sa stau acasa...Poate ma intorc la 11 luni si ceva..nu pot sti asta acum.....Voi ce ati completat??V-ati confruntat cu asa ceva???

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Aseara l-am cantarit pe bebe si avea 5.600 kg app.

Deci Lavinia, spune sa imi iau rochita neagra...treb sa fac poze in seara asta sa imi sp si voi .

La 18 am programare la epilat, pensat si dupa sa vin sa ma schimb si sa ies la alergat...abia astept sa scap de burta asta ca din cauza ei ma simt tare mare si volminoasa.

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Deci eu sunt bulversata de cei de la HR!!!

Cica trebuie sa completez o cerere de suspendare contract de munca in care trebuie sa specific perioada:incep cu urmatoarea zi celor 126 de zile..dar nu stiu pana cand vreau sa stau acasa...Poate ma intorc la 11 luni si ceva..nu pot sti asta acum.....Voi ce ati completat??V-ati confruntat cu asa ceva???

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




sa iti spun cum am facut eu.
indemnizatia mea oricum nu se plafona la 12 mil pt ca este de 10, deci nu e problema sa aleg varianta cu 2 ani.
in privinta cealalta sa ma intorc la 11 luni sa primesc cei 5 mil de la stat, am stat si m-am gandit, mi-am facut niste socoteli si am ajuns la concluzia ca nu se merita.

daca dau fata la cresa ma costa la stat cam 3 mil pe luna, mai pun la socoteala faptul ca trebuie sa ma duc la serviciu, cheltuiesc bani pe transport, pe mancare, mai si muncesc si nu sunt langa cea mica.

In concluzie am ales varianta cu 2 ani.

Mai bine stau acasa cu fetele, voi avea timp tot restul vietii sa muncesc.

am produse la Bazar

Mergi la inceput