Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Buna seara mamici,

am ajuns acasa la 22. Ghighi doarme in landou, nici nu stiu daca sa-i mai fac sau nu baie. Am fost la locatia botezului sa definitivam detaliile, piticii s-au zbenguit , nu le-am avut treaba ca au astia o gramada de leagane, tobogane si alte minuni.

Strumph nu te mai agita ca si ai nostri au facut fara exceptie vaccinul asta si uite ca n-au patit nimic.

Eu intrasem sa spun mamicilor stresate ca nu doarme bebe, s-au ca se trezeste prea des si ele nu se mai pot odihni sa-si ia gandul de la nopti dormite si odihnite. Iata bebeloaia mea Daria (12 ani) sambata a plecat la Oradea la concurs de majorete, plecarea la 7,30 intoarcere preconizata undeva in jur de 19,30. Bun, toata ziua nu da un semn de viata, vine 19,30 noi stam pe picior de imediat trebuie sa sune sa mergem dupa ea, trece si 20, trece si 22, ca niciodata adoarme si Ghighi toc -poc, eu cu ta-su lu printesa stresati ce-o fi, ce sa facem. El zice du-te culca-te ca stau eu, da ce credeti ca am putut dormi? A sunat nemernica mica la ora 1. Atunci s-a terminat concursul, nu zic nimic de astia cu organizarea ca nu-s normali, dar ea putea sa dea macar un telefon. A Ajuns acasa la 4 dimineata. Si uite ca bebe dormea si eu nu.Din categoria numai mama sa nu fi

Asa si mi-am amintit ca discutati de carusele. Mie astea mi-au placut din ce am vazut pe net.http://leagane.ro/centru-activitati-start-your-senses-development-bright-starts-p-454.html
http://www.nichiduta.ro/detalii-produs-1638/centru-de-joaca-loveste-si-canta/

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011
Woooowwwwwww cw spaima ati tras !!! Eu sunt foarte panicoasa de fire si nu stiu cum as fii reactionat! Toata admiratia pt voi !

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

yasmi merci frumos uite ca eu nu mai imi dau seama cu cine seamana luca,parerile sunt atat de drastice incat eu sunt complet dezorientata

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011
Te-am debusolat de tot, asa-i? Eu zic ca seamana cu tati dar, are si trasaturi de la tine! La noi este foarte vizibil ca seamana tot cu tati...de la mine a luat doar gropitele cand rade...deci, sa tot rada!!!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

multumesc dulce pt raspunsuri
am luat solutie de la chicco...pana acum nu i-am dat nimic sterilizat cu ea,dar mi-e teama..mi se pare ca are un miros intepator de detergent cu lamaie...ce ma fac??????
tin minte ca anaxena vb despre solutia asta

cea mai fericita de cea mai frumosa si sanatosa printesica Christina Gheorghia



9.03.2011


Parerea mea este ca daca nu vrei sa cumperi un alt sterlizator ca efectiv nu ai ce face dupa cu 2....sa le fierbi dar nu cu apa de la robinet ca este dezastru cea din Bucuresti ,ci cu apa plata.

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cami, matusia mea are o tumoare pe creier. Nici nu stiu cat timp poate dura operatia. Sunt deja de 3 ore in sala...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

neata fetelor

ce faceti? noi ne pregatim sa plecam cu bunicutul la cules de paducel. de fapt, el culege si noi stam la aer.

irinuca eu am depus tot dosarul dupa ce mi s-a terminat concediul.

stefy si eu am sterilizat cu solutie din aia. n-are nimic, stai linistita. le clatesti bine cu apa fierbinte dupa.

bb_yasmi ce matinala esti

azi noapte bebelina mea s-a trezit la 2 nu stiu ce-a avut. apoi la 6.30. de atunci sunt treaza si bineinteles ca si ea, ca doar ce sa mai doarma ea....

toate fetele si bebeii.



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)


Si Eddy s- trezit tot pe la ora aia si ma mir ca el de obicei doarme toata noaptea !!! Plimbarica frumoasa cu bunicul...!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaxena

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

multumesc dulce pt raspunsuri
am luat solutie de la chicco...pana acum nu i-am dat nimic sterilizat cu ea,dar mi-e teama..mi se pare ca are un miros intepator de detergent cu lamaie...ce ma fac??????
tin minte ca anaxena vb despre solutia asta

cea mai fericita de cea mai frumosa si sanatosa printesica Christina Gheorghia



9.03.2011



cum mi-am auzit numele,cum am aparut!!
va era dor de mine?
mie da,dar timpul liber pt mine nu prea exista...ma mai uit pe poze,dar de intrat nu am mai intrat
azi mi s-a facut pofta
sper ca sunteti toate bine,sanatoase si cu bebeii mai mult decat perfecti



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si de Alex 28.02.2011

Maria,povestea nashterii

Maria si Alex in culori
Vorba Madutzei, te-am tot strigat de am ragusit! Te asteptam sa ne mai povestesti de voi!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

neata fetele

mada ce fel de operatie face matusa?
hai doamne ajuta sa fie totul bine!

anaxena pupici multi
ti-am simtit lipsaaaaa

simo nu ai gresit daca ai fost cu bebe in curtea bisericii si e inca nebotezat
e ok
hai ca mai avem si noi 2 saptamani si gata vom fi crestini
ce bineeeeeeeeee

pisuc sambata e ziua noastraaaaaaaaa
tu cati ani faci????????
eu 36
o caruta de aniiiiiiiiii
mi-ar fi placut sa am 26 cu cei doi copilasi mici

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)


Hai ca mai este putin pana sambata! Si eu sunt tot pe 4 dar iulie nu iunie si fac 26 ani.

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

helou helou din nou
zic si eu ca Anaxena ..cum ma aud stigata cum intru
insa ieri nu am reusit deloc sa deschid calculiciul jos si nioci laptopul sus
am facut papa..m-am jucat cu gaza..apoi S de la scoala si la 15 tati din vinena
cu vesti nu tocmai bune....si aseara a primit tel sa plece iar ca il externeaza pe taicasu ca nu au ce sa ii faca...doar ii da tratament pt acasa si 2l de viatza....crunt...acum la 18 pleaca iar
Mada sper ca operatia matusei sa fi reusit mai mult de 50% si sa se refaca

am citit dar cum nu imi sta gandul la asta acum nu mai stiu ce si cum...
dar sa va zic despre noi ca tot vb voi de somn ziua...vai de mine a mea doarme ziua de rupe ..cred ca ieri a dormit de pe la 10 dimi pana la 1 noaptea...doarme cu mici pauze intre mese...uneori doarme legat de la o masa la alta....darsi tot de 3 nopti mi se foieste apoi de la 1 la 6 de ma inebuneste...ieri noapte i-am facut ceai de fenicul cu anason si ce mi-am zic ,..ca-i vin de hac cu asta..i-l bag la 1 si nu se mai trezeste...dar de unde...mi-a luat 40ml..a adormit..apoi la nici 45minute iar ca un delfin fornaia...iar ceai iar juma de ora de somn..pai i-am facut lapte ca nu mai scapam...la 5.30 iar lapte..o fi si puseu de crestere..ori o fi de la somnul asta de ziua...dar si S dormea ziua de rupea si noaptea la fel....
of ca ce ma mai aranja programul de-l aveam inainte...nani 22-22.30 pana la 4 dimi..apoi lp si iar nani fara mancarici in fund ca acum....daca m-a facut int-o noapte sa-i dau jos caruselul ca dadea cu picioarele in el si apoi se punea pe ras si chiuia si eu atipea si tresaream..de ma lua cu transpiratii

Alexina,
cred ca rabdarea si tutunul (tutunul la figurat vb, da??))) e solutia cea mai buna...a mea vad ca s-a reglat..doamne sper sa nu am gura aurita, ca imi e si frica sa vb despre asta, /a ajuns de manca din 6 mese 4 cantitatea normala..adica toata sticlutza...ba aseara a dormit asa mult ca am fost si la tenis cuS si trecusera vreo 5h ca mi-a luat 190ml..m-a scocat nu alta
ainceputa sa faca kk singura...o data pe zi sau la 2 zile...nu mai e burta tare..nu-i mai dau bonisan..nu mai imi regurgiteaza decat normal zic eu
trebuie sa mai ai putina rabdare...eu cu alte feluri de tenine nu amfacut nici o branza ca nu le vrea..iar biberoanele nu le schimb ca sunt de sticla
acum am zis sanatoasda sa fie..ca lp parca-l baga direct in chiloti ca pe bulanoasa nu vad sa se depuna mare lucru
de la 4l am zis ca-i bag cateva cupe de cereale seara in laptic

Vai Somleac, pai cred ca plecam pe jos dupa fata..si eru sunt panicoasa rau...si cat timp am avut-o doar pe eatot felul de scenarii naspaa imi treceau prin cap..imagineaza-ti ca nu o las nici in masina cu sormea sa plece undeva...cand mai merg ei la munte sau prin jurul bucurestiului

nu esti bagacioasa cu cls 4a...voi aveti un an avans fata de noi..chiar daca sunt nascute in '99 si eu am dat-o la 7,9 ani la sc. ca aveam ceva probleme cu niste raceli ..cazusem aproape in extrema de a face astm bronsic...si nu am riscat...
am vrut de mulkte ori sa te intreb de Daria..sa schimbam pareri..ca noi doua suntem cu fete asa mari pe aici..apoi vine Ailed cu Maria
desi ca varsta vad ca sunt leat si cu Cami....si ar trebui sa nu -mi mai fac problema ca am facut-o pe Anna la varsta asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

nu am reusit sa trimit in mesajul anterior
asa ca fetelor va pe toate
si fug sa-mi iau rufele de pe terasa ca vine uraganul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Buna fetelor.
Ce mai faceti? Toate bune?
Imi pare rau ca nu mai intru, dar nu am timp, plus ca am laptop-ul stricat de ceva vreme si abia acum l-am dus kla reparat.
Cand va fi9 gata sigur voi intra mai des.

Am vb cu Anaxena si mi-a zis ca a intrat pe forum, asa ca am zis sa mai dau si eu macar buna ziua.

Noi ne facem mari si frumoasae, normal ca toti copii.

o sa mai pun si poze, dar sa fie gata laptop-ul.

Joi ne petrecem, e ziua Bryannei, face si ea 2 anisori.

Va pup pe toate si voi reveni.

am produse la Bazar

Mergi la inceput