INSEMINARE 78

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

carnen ti-am trimis un PM

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi

in 2011 o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Alexa
preturi la Dacia
-monitorizare 100lei
-inseminare 600lei

Tu nu ai deja un tratament dat de Moisa? Ai putea sa-l urmezi pe ala. Daca vrei sa-ti dea Cezara un tratamanet, atunci trebuie sa-ti faci o programare la ea si sa-i arati analizele tale si ale sotului. Suna azi. Poate ai noroc si te primeste in scurt. Poate a renunat cineva la o progrmare.
Tie iti trebuie tratament sau ovulezi natural? Esti pe Gonal/Puregon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmen_ch_12
Alexa, imi pare rau ca ratezi si luna asta...poate depui si tu dosar de FIV.Eu nu-mi fac sperante ca ma va alege pe mine din multe altele, dar o fac si pe asta, sa nu-mi para rau.


Carmen, am reusit de doua ori prin inseminare asa ca nu cred ca am nici o sansa sa fiu acceptata la FIV.
Pe de alta parte tu, cu mai multe IA nereusite cred ca ai toate sansele. Iti tin pumnii sa iti aleaga dosarul si sa obtii cel putin un bebe
MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Va pupikam pe toate... felicitari fetelor care au ramas insarcinate iar celor care asteapta rezultatele va tinem pumnii... Sper k nu va suparati k mai intru si eu din cd in cd sa vd ce faceti... imi doresc ca toate sa reusiti.
Shtrumficei nostri au deja 21 de saptamani iar pe 16 iunie mergem la eco sa ii vd si sa ii masuram...

O zi senina si plina de mult soare va doresc

21+ Unde.s 2 puterea creste 18.oct.2011
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Citat:
citat din mesajul lui MARINAENACHE

Va pupikam pe toate... felicitari fetelor care au ramas insarcinate iar celor care asteapta rezultatele va tinem pumnii... Sper k nu va suparati k mai intru si eu din cd in cd sa vd ce faceti... imi doresc ca toate sa reusiti.
Shtrumficei nostri au deja 21 de saptamani iar pe 16 iunie mergem la eco sa ii vd si sa ii masuram...

O zi senina si plina de mult soare va doresc

21+ Unde.s 2 puterea creste 18.oct.2011
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari


21+ Unde.s 2 puterea creste 18.oct.2011
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MARINAENACHE
Sper k nu va suparati k mai intru si eu din cd in cd sa vd ce faceti... imi doresc ca toate sa reusiti.
Shtrumficei nostri au deja 21 de saptamani iar pe 16 iunie mergem la eco sa ii vd si sa ii masuram...

Ce mari v-ati facut!
Ne bucuram cand mai vii si pe la noi. Iti tinem pumnii la eco si te aspteptam cu vesti bune.
MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Danutza, ma adresez tie pentru ca ti-am urmarit povestea(cu mici intreruperi).
De-abia astazi mi-am facut curaj sa ma inscriu. Sunt pacienta Dr Bucur Cezara de cateva luni(perioada in care am luat contact cu dansa de trei-patru ori). Pe 7 iunie am facut prima IA(ziua 13, stimulare ova-mit din a 3 zi, timp de 5 zile). Problema mea e ca cei doi foliculi de pe OS, care aveau cu o zi inainte de inseminare cate 21mm(endometru 9mm), nu s-au spart nici pana acum. In ziua precedenta am facut Pregnyl(5000UI), pe la orele 16, iar pe 7 inseminarea(~ aceeasi ora). Lichid in Douglas exista de pe 6 iun si pana acum. Foliculii(chisturile) au ajuns fiecare la 35mm. Asta patesc de un an si ceva. Am foliculi care nu se sparg decat la menstruatie, si aceea neregulata. Sotul- normospermie(necrospermie).
Care a fost procedeul la tine? In ziua inseminarii mai faci eco pt vizualizarea spargerii foliculilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:



Citat:
citat din mesajul lui lauricea2002

Danutza, ma adresez tie pentru ca ti-am urmarit povestea(cu mici intreruperi).
De-abia astazi mi-am facut curaj sa ma inscriu. Sunt pacienta Dr Bucur Cezara de cateva luni(perioada in care am luat contact cu dansa de trei-patru ori). Pe 7 iunie am facut prima IA(ziua 13, stimulare ova-mit din a 3 zi, timp de 5 zile). Problema mea e ca cei doi foliculi de pe OS, care aveau cu o zi inainte de inseminare cate 21mm(endometru 9mm), nu s-au spart nici pana acum. In ziua precedenta am facut Pregnyl(5000UI), pe la orele 16, iar pe 7 inseminarea(~ aceeasi ora). Lichid in Douglas exista de pe 6 iun si pana acum. Foliculii(chisturile) au ajuns fiecare la 35mm. Asta patesc de un an si ceva. Am foliculi care nu se sparg decat la menstruatie, si aceea neregulata. Sotul- normospermie(necrospermie).
Care a fost procedeul la tine? In ziua inseminarii mai faci eco pt vizualizarea spargerii foliculilor?


Le salut si pe celelalte aspirante, si-mi doresc ca pana la sfarsitul anului sa avem toate burtici!
Dankutza, am inceput cu stangul scriindu-ti numele gresit- scuze, scuze, scuze!
Mai are cineva aceasta problema, a foliculilor care nu se sparg?
Am uitat sa precizez ca inainte de preparare, sotul avea 22mil/ml A+B(initial 20mil/ml A+B)
Sunt tare ingrijorata. Mai are sens sa-mi fac testele de sarcina? Din a cata zi a inseminarii sunt concludente?
Sa ma iertati daca si acum fac gafe pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

lauricea2002 - daca foliculii respectvi au ajuns chisturi, nu inseamna neaaparat ca nu s-au spart.
La ultima IAD facuta d emine, prin care am ramas insarcinata, am avut 1 singur folicul, din care a iesit fetita mea si care apoi s-a transformat in chist si ajunsese destul de mare, cam pe la valorile de care vb tu.
Tot cu ovamit am facut si eu stimuare
S-a resorbit singur in timpul sarcinii.

Cu ajutorul lui Dumnezeu poti fi graviduta.
Am vrut doar sa precizez, ca faptul ca au ajuns chisturi, nu exclude o eventuala sarcina,

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Revin si eu cu vesti. Voi face IA cu dr mea (Dr Moisa). Am fost la eco in ziua 2 de CM, si am primit tratament. De data asta vom merge pe o stimulare naturista (in mare parte) a ovulatiei. A mai facut cineva asa ceva? Tratament: omega 3-6-9, coenzima Q10, L-arginina, vit C efervescenta, vit. E, L-arginina, climen (pastilele albe). La astea se adauga aspenter, femibion, acifol.

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput