Iepurasi coconasi de mar-apr 2010(2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns child spune:

LA MULTI ANI COPII DRAGI!!!


Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irene26 spune:

Buna seara mamici dragi!
La Multi Ani tuturor copiilor din lumea asta!
Stanucel, si mie mi-ar face mare placere sa ne intalnim!
Yaia, sa stii ca mi-a iesit pe nas sa tot gatesc, spal, fac curat, etc, etc, etc! Ma gandesc serios sa anagjez o bona, care va fi filipineza, iar ea va vorbi obligatoriu in englza cu noi. Da, vorbesc si araba, imi este necesara atunci cand predau. Diana va vorbi obligatoriu 3 limbi; engleza, araba si romana. Si felicitari pt primul cuvaint spus de Alexia in finladeza!
Maine vrem sa mergem la mare si piscina, eu zic ca Dianei ii va place tare mult!
O seara linistita si reusita!

Poze

Irene, mami de Diana

It's not how good you are, it's how good you want to be.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna seara la mamici,

irene poate ne vedem ar fi minunat sa ne cunoastem, acum depinde si in ce sector al bucurestiului vi tu

mamici cum ati petrecut cu iepurasi de ziua lor? au fost incantati???

noi am fost intr-un centru comercial unde au fost fel de fel de activitati, concursuri, jocuri, adelina a fost tare fascinata nici nu ma vedea, era ochi si urechi la tot ce se intampla in jurul ei, pe urma am mers in parc, si acolo a alergat a cantat cu alti copii mai mari, ce sa mai zic a fost o zi supeeer frumoasa, sunt o mamica fericita

va urez o noapte buna si linistita



Poze Adelina



adelina paul

mamica carmen de Adelina Ioana si adolescent Paul Florian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

LA MULTI ANI TUTUROR IEPURASILOR SI FRATIORILOR SI SURIOARELOR DE IEPURSI DE 1 IUNIE!!! SA FITI RASFATATI TOATA VIATA!!!!

Anca

E vara, e soare!!!

mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

HRISTOS S-A INALTAT!

Salutare si din partea noastra, am vrut sa intram sa spunem si noi LA MULTI ANI tuturor copiilor, noi ieri am avut o zi careia ii mai trebuiau multe ore ca sa pot sa spun ca am terminat, dimineata am mers cu flacaul la un loc d joaca cu gradinita, apoi afara si seara au avut o aniversare a unui prieten si deci, iarasi nebuneala, aseara eram cazuta la datorie, singura cu amandoi si cu alti 25 de copii am ramas fara pic de energie.

bai fetelor mi-e dor de voi, as vrea sa ne mai dati de veste.

noi suntem muciosi, nu stiu ce sa le mai fac, au fost de vreo 3 saptamani pe medicamente si tot acolo sunt, asa ca acum pediatrul a zis sa stam asa ca trec ei daca nu facem febra altceva nu ne mai da.
trebuie sa ne ducem sa ne mai prescrie niste calciu pt mandra ca am ramas la stadiul de 6 dinti si ma cam streseaza faza.

in rest, suntem foarte ambitioase, cand nu facem ce vrea ea, se pune imediat pe plans si se arunca in fund si apoi pe spate, sper sa fie o faza trecatoare ca daca nu vom avea razboi.

DIANA stiu ca ai spus ca vii in CRAIOVA cand vii in ROMANIA, sper sa ne potrivim ca si program sa ne putem intalni, sper ca v-ati simtit bine la plaja.

YAIA tu unde vii in ROMANIA?

Va pup, ne pregatim sa iesim afara, o zi linistita va dorim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Hristos s-a Inaltat !



Noi am petrecut frumos ieri de Ziua Copilului.
Am ajuns si la petrecerea organizata de DC.
A fost f dragut.
GIa a primit chiar si cadou de la organizatori, ca deatfel toti copii de acolo.
Si consistent cadoul
Foarte frumos din partea lor

Apoi am fost pe la strabunici si am ajuns acasa pe o ploaia ingrozitoare pe la 22.30

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui irene26
Yaia, sa stii ca mi-a iesit pe nas sa tot gatesc, spal, fac curat, etc, etc, etc! Ma gandesc serios sa anagjez o bona, care va fi filipineza, iar ea va vorbi obligatoriu in englza cu noi. Da, vorbesc si araba, imi este necesara atunci cand predau. Diana va vorbi obligatoriu 3 limbi; engleza, araba si romana. Si felicitari pt primul cuvaint spus de Alexia in finladeza!
Maine vrem sa mergem la mare si piscina, eu zic ca Dianei ii va place tare mult!


Irene, cand vei incepe serviciul, vei avea inca toate treburile casnice cand vii de la birou. Alea te asteapta orice ai face. Dar te inteleg, va fi mai mult de munca, dar va fi o schimbare placuta. Imi amintesc cand am reinceput serviciul cand Tudor a inceput gradinita, mi s-a parut ca sunt in vacanta la birou, puteam sa merg la toaleta cand imi venea, nu cand aveam timp, puteam sa fac 5 minute pauza cand eram obosita...pfii! Cu Alexia aveam experienta si a fost totul mult mai usor. In plus, orice rupere de rutina schimbatului scutecului, hranitului, jucatului, culcatului e un lucru bun, dupa parerea mea. Eu clar mi-as angaja usor un ajutor daca as trai intr-o tara unde mana de lucru ar fi ieftina, uite la freedelia cum are tot timpul pt. copii cand nu mai are grija curateniei, a gatitului...Eu am reusit in sfarsit sa gasesc pe prietena unei prietene care e educatoare aici, are studii, vorbeste si engleza (pt. noi) si finlandeza (pt. copii) si cred ca o sa apelez la ea macar cateva ore din cand in cand sa mai aloc si timp exclusiv relatiei cu sotus adoratus, cum ii spune castelana. In plus, cred ca face bine si capusorului meu o pauza de cateva ore odata la 2-3 luni...
Multumim de felicitari si distractie placuta!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui stanucel
mamici cum ati petrecut cu iepurasi de ziua lor? au fost incantati???


Papanasul si iepurica mea au fost la gradinita si am petrecut cu ei ziua copilului doar dupa aceea, pentru ca aici nu se sarbatoreste ziua copilului. Au primit cadouri si au fost super incantati, ne-am jucat mult cu ele.
Vad ca voi v-ati distrat bine! Bravo!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefimic
YAIA tu unde vii in ROMANIA?


ADEVARAT S-A-NALTAT!

Eu acum in vara merg 2 zile la o nunta in Alexandria si apoi merg acasa la ai mei, la Onsti - Bacau! Ma rog, mai mult stau la sora-mea la Moinesti, tot in zona aia.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Andira, ce mai tricotezi? (si al propriu si la figurat)

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput