Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(43)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Am gasit un site despre diversificare care la prima vedere pare interesant. Si are si info despre primul-ajutor: http://diversificare.ro/articole/2011/02/ce-e-de-facut-cand-bebelusul-se-ineaca-cu-mancare/

Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Gabi, si io am hamac, gradina, flori (n-am animale, ca nu sunt in stare sa am grija). Drept ii ca ma duc la job cu bus-ul, n-am trafic. Si am si io calareala, cateodata si d-aia neproductiva, dar nu ma las, sunt pe ei pe mama lor.
Si am o mama mai rau ca mine. Munceste de placere in weekend. Cand am dat io examen la facultate, m-am dus cu tata, ca mama avea nusce' la job. Nu-mi amintesc vacanta in care mama sa nu-si fi carat laptopul cu ea, sau o tona de carti de specialitate (cica sa se relaxeze invatand).
A stat 2 sapt. cu noi, cand dormea bubu, mama lucra la calc. Cum drac le facea pe toate nu inteleg, gaseam si curat si mancare, si bubu plimbat. Drept ii ca programarea asta poti s-o faci si de pe plaja, dar tre' sa fii construit in felul asta, altfel nu are cum sa mearga. Are 55 de ani si e intr-o competitie continua. In meseria asta daca nu inveti permanent, n-ai nici o sansa.
Oricum, cand dau de greu ma gandesc la maica-mea sau la bunica-mea (alta nebuna, a construit 2 case singura). Ma rog, io nu sunt chiar asa productiva, din punctul asta de vedere am involuat. Ca tata e un lenes si s-a mai diluat gena aia. Io am ramas cu multa vointa, dar nema' putirinta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

MIMO, interesant site-ul! L-am pus pe blog, la link-uri utile!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina
Botezul Catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

buna sa va fie ziua, mamici si buburuze!
sunt fff mandra si bucuroasa - avem primult dintoi!!! Stanga jos(normal, cei din fata) De vreo 2 zile a rasarit!E asa de dulce....deja!
scriu repede asta , apoi fug in urma sa citesc, ca daca se trezeste iepurila....iar pierd ce ati povestit.
va pup, dragelor, o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Ooo, Foxy, felicitari pt primul dintisor! Cum a fost - agitatie, insomnii, temperatura ceva? Sau v-ati trezit cu el pur si simplu?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina
Botezul Catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Am revenit!!!

mai, voi nu v-ati prins ca aveti primul iepuras pe forum???
Ana!!! da!!!

Anca si mie imi palce cum bodogani, esti haioasa rau!

Shine eu cand am plecat prima data cu Robert am facut liste:
-Robert se imbraca: ....
-Robert se joaca :....
-Robert papa:....
-Robert nu se imbolnaveste, dar daca: ....

pe plaja nu car tot, dar de acasa la mare..am luat casa!!!Cu doi copii...sa iau 2 case???

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

despre cariera si mamica de cariera, asa cum m-am autrointitulat, eu declar ca ma simt bine tare-n pielea mea. eu oricum, prin natura firii mele, nu fac decat ce-mi place mie, nu-s om de sacrificiu, sunt mai a dreaku asa. asta nu inseamna ca nu am si alte preocupari sau vise etc. am afacerea mea, care are legatura cu copiii, deh...asta-mi place cel mai tare.
noroc cu sotul care castiga destul, insa recunosc cu mana pe inima ca banii mei ii cheltuiesc cu alta lejeritate decat pe-ai sotului, care-mi mai cere si socoteala. ce-i drept, in orasul asta de cacao si tara si mai de cacao, ce doamne iarta-ma sa fac, sa muncesc pe doi lei? si-asa, sotul lucreaza de acasa, dar nu te poti baza pe el, urca in dormitor si la 2 noaptea. e suficient ca se sacrifica unul din noi, n-am facut copiii sa-si iubeasca bona mai mult decat parintii. eu ma uit la mama mea, femeie de cariera, conduce mertan, blackberry, calatoreste, etc., si trece pe la nepoti de 10 ori pe an desi stam la o aruncatura de batz. ea e fericita asa, cu stilul eu de viata, eu cu al meu si am tendinta s-o compatimesc ca pune familia pe locul doi. daca tre sa stea cu nepotii, parca o pici cu ceara, daca are de facut vreo situatie la munca se duce cu coada invartindu-se.
in sfarsit, important este sa fim impacati cu noi insine, chiar daca mai avem tendinta cateodata sa poftim la viata altora.

fetelor, livingul meu s-a transformat in camera de copii. am centru de activitati in mijlocul covorului, leagan sprijinit de mobila, scaunul auto, jucarii, mai nou am coborat astazi si patutul pliant, ca a inceput domnishorul s-o ia la plimbare.
ca la balamuc

bagaje de vacanta...eu nu car mai nimic. carutul e de baza, toale, 2-3 jucarele. eu il culc in lenjeria de hotel direct, il spal la dus si aia e. eu sunt pro microbi.
revin

anka, esti delicioasa
lori, mama, tu semeni cu actrita din seven pounds cu will smith, rosario nustiucum. ia sa te uiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

hahaha Foxy si voi???? Tandem??? la noi a spart azi dimineata.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

ANKA, ce dulce zici tu acolo...cu diluatul...

Uite, recunosc cinstit, ingrijitul florilor si hranitul animalelor sunt doar un pretext... Eu ma simt bine si fara ele, pur si simplu. Cu copiii. In plus, simt ca numai eu le fac bine, ca numai eu am grija cum trebuie de copii, ca numai eu ii iubesc cit au nevoie... De aici pina la a sta numai cu ei... e cale scurta-scurta.

Cu gena... la mine s-a diluat de tot. Sau cred ca s-a pierdut de-a binelea: bunica-mea, super activa, are 82 de ani si nu sta locului (acum, tine si-un bar aci-n Pitesti de vreo 10 ani, La umbrele - se numeste, dar lumea de pe-aci ii zice : La mamaia sau La baba). Maica-mea, o agitata, si, exact cum zici tu, face si munca patriotica de ma dispera. In schimb... la mine nu face curat sau mincare... cica sa-mi iau menajera, ca ea are alta pregatire! Sora-mea, la fel, umbla-umbla-umbla, si e tot timpul nemultumita, sa faca dom`ne cit mai multe! Si copiii cu bonele... Si... ca sa tin echilibru... apar eu! Care in 7 ani n-am lasat-o pe Ioana fara mine nici macar 24 de ore.
Poate ca daca n-as fi obligata sa ma intorc la munca, m-as plictisi la un moment dat... zic si eu. Dar acum, altceva nu vreau, decit sa stau acasa cu copiii. Poate ca tie-ti suna a toanta, dar eu asa ma simt bine. Imi place sa alaptez (ma simt chiar implinita, simt ca asa imi fac datoria), sa ma joc cu ei, sa-i vad cum se joaca. E drept, ca si cind ma apuca dracii, sa fuga din calea mea! Dar asta fac si cind merg la serviciu, deci nu se pune. Acum, nu inseamna ca ma indobitocesc complet, profit de timp (putinul!) sa termin carti restante, sa ma informez, de-astea.

Hai ca mai zic, dar tre sa plec la masa.
Oricum... nu-i polemica, eu chiar te admir muuult, zic si eu partile din care formez intregul... la mine.
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

foxy pupici la iepuras

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput