Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(43)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Hello fetele!
Ce liniste e pe aici...
Am prestat tiramisu cu capsuni, ela frigi acum, verdictul maine. Dar mi-am bagat degetele un pic prin crema si cred ca a iesit delicios

MADA, eu stiu ca daca bebe papa LP e chiar indicat sa-i dai si apa pe caldurile astea!

Despre intalnire: eu totusi propun o zi de week-end, pe la 16.30-17.00 asa, sa se mai duca si caldura cat de cat. De ce zic week-end - cred ca fetelor cu 2 bebei le-ar fi totusi mai usor si cu tati dupa ele (ce zici LORI?). Ma bag si eu sa il car pe tati al nostru sa socializeze si ei acolo la o bere ceva...
Acu, locatia...
1. propunerea mea nr. 1 este evident, Herastrau, dar nu stiu daca este usor de ajuns pt toata lumea.
2. propunerea nr. 2 este parcul IOR, pentru ca vad ca multe stati prin zona. Ia bagati-va la un vot si haideti sa ne organizam un pic. Gata, sunt hotarata, nu mai scapati de mine!
Uite, propun si data: 11 iunie, adica de azi in doua saptamani. Pareri?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina
Botezul Catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Hey!
Sa semnez si eu condica pe ziua de azi.

Am fost iar la gratar azi, in 3! Ce mumos a fost! Bebe Patrick cumintel, a dormit, a papat si el avocado (a bagat cam un sfert dintr-un sfert - doar ca nu cred ca era prea facut - cum il recunosc pe-ala facut?) si nectarina (mama-mama ce i-a placut)!

Sherbi - bine ai revenit! Ma gandeam zilele trecute la tine ca tot tin sa te intreb cum si la sfatul lui l-ai decalotat tu pe Marc cu uleiul de migdale (din acela presat la rece? - astept detalii).

Ce mi-ar placea si mie sa ne intalnim. Poate daca era intalneala vinerea asta care vine sigur ne vedeam ca mergem la Breaza si ajungem si la Bucuresti.

Pupacei si o noapte cat mai linistita va doresc!

Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Io votez IOR

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

M-as fi bagat la intalnirea de la Cocor, dar dr ne-a zis inca sa evitam locurile inchise cu aglomerari de copii.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Ma duc sa imi pun ulei de ricin in cap. Stiu ca nu rezolva caderea parului, dar nici rau nu imi face ...
Somnic usor la bebei si mamici.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza fetele.
Poftiti la proaspat preparata.
Am terminat in mare cu treaba prin casa. Mai avem de facut curatenia geneala sapt care vine. Sigur voi trage iar chiulul.Scuza:"Tre sa scot baiatul afara."
Legat de intalnire: Mie nu-mi convine nici Herastrau si nici IOR. Imi e peste mana sa ajung cu copilul pana acolo, iar in privinta datei, atunci chiar nu pot - Zi plina botez si nunta.
Un duminica cat mai placuta in continuare.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

neata

sherbi bine ai revenit pe ecrane!!
Esti din Buc? Sau Suceava?? Ca noi am avut o super fotografa la botez, mi-a luat 100E, de la 3 - 9/10, mi-a zis ca pozeaza cat poate si aia e. Mi-a dat aprox. 400 poze, fara print, dar super, daca vrei da-mi PM.
Mai, mi se pare cam mult 2 sapt, daca zici ca-l si doare burta si plange. Nu e prea mult 14 zile?? Zic si eu.
Am si eu problema cu luatul in greutate, am cantarit-o si mi se pare ca a luat 100g in 2 saPT....si e putin cred ca apelez iar la cantar de roxx n-am incredere in porcaria mea d ecantar, mai ales ca fifi papa super bine in ult timp.

Tunde sanatate!!
Noi am fost ieri la Insula copiilor, in Herastrau, o nebunie cu jocuri gonflabile, s-a jucat Robert, ca matzele lu' nea Creanga..acum vad ca are rosu in gat si tuseste.

Irina unde e filmul cu banana?? Ma bucur de avocado si nectarinaaaa....asa vreau si eu sa mearga!!!!!

intalnire in we cand si unde vreti, in timpul sapt suntem legate, putem doar pana in 12.30, doar zona Roata-herastrau.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Neatza

Loutzy;multumim de cafea!

Irinuka;cel copt e moale..cam ca o para coapta..de poti intinde pe paine

Buba mea e fornaita mereu..nu-i raceala de aia cu muci-bulbuci..numai nas infundat..am pus o graqmada de ser..nu se rezolva

In legatura cu camilla...Eu am scris mail la tipul zarit de Roxx(cel de pe okazii)si imi trimite prin posta cu ramburs..

Avem vreme frumoasa..cred ca o taiem la tara la bunici..facem 30 min pana acolo.

La multe lunite IRINA de bebelusi!

va doresc o Duminica placuta alaturi de puiuti



----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza si de la mine

Despre plimbareala, in IOR chiar n-am cum sa ajung. In Herastrau ar fi mai acceptabil, desi e departe si ala (ufff, si cand ma gandesc ca "in tinerete" mergeam pe jos pana in Herastrau, macar o data pe saptamana...)

Baiatul meu si-a gasit o noua dragoste, o lingurita de lemn. O pediatra, amica cu al meu, ne-a zis ca cea mai buna jucarie de dentitie in conceptia ei este spatula cu care face copiilor controlul oral. Cum spatula nu aveam, i-am dat o lingurita.
Mi-a placut ca a apucat-o bine, m-a uimit ca a schimbat-o dintr-o mana in cealalta, m-a amuzat ca si-a bagat-o in nas sau in ureche in incercarea de a nimeri gurita, ne-am luptat sa o recuperam, pentru ca nu mai vroia sa-i dea drumul si mi-a fost frica sa-l las cu ea nesupravegheat, sa nu-si scoata vre-un ochi.

Gata, fug sa-mi hranesc feciorul.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Lori;pup!si iara pup!Sanatate lui Robertel

Sherbi este din Slobozia..daca imi aduc bine aminte

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta

Mergi la inceput