FIV la Sibiu(28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

salutare ...

Am primit rezultatul AMH, este 0,4 pentru z10 de menstra....
cum o fi?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Fetelor, buna!
Am trecut repede si pe la voi sa va spun ca va urmaresc si ca va tin pumnii si sunt alaturi de voi. Sunt sigura ca veti reusi toate. Va pup si curaj si putere de a merge mai departe pana la atingerea scopului!

Mami fericita!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Luca are aproape 1 luna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

Am facut si ultima ecografie inainte de punctie. Va fi vineri. Cica am un raspuns foarte bun la tratament, in noaptea aceasta fac ovitrelul, iar vineri punctia.
AM UN NOU MOTIV DE STRES.
Avia ieri si-a facut sotul meu spermocultura si...................streptococcus faecalis. I-ar fi dat tratament astazi, dar inca nu stim la ce este sensibil......Abia maine dupa-amiaza primeste rezultatul.
Sper sa nu fie grav, grav, grav......
Stiti voi ceva despre asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:


Imi scrieti, va rog, cat trebuie sa platesc la punctie si cat la embriotransfer?
O sa sun, dar abia dupa-amiaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonneL spune:

Lyette,
Cam 5500 RON la punctie si 2560 parca la embriotransfer, dar nu ti-a dat asistenta pe foaie la utima eco ? De regula asa se face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Lyette, bafta multa!


Mami fericita!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Luca are aproape 1 luna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

Multumesc pentru sustinere doamnelor!
Am primit hartiuta cu preturile, dar nu e defalcat pe embriotransfer si punctie!
FIV ziua 1-3 /6798 lei/ ICSI 8076 lei
fiv ziua 4-5/7662 lei / ICSI 9942 lei
La asta se mai adauga ceva?

Pe site-ul policlinicii apar preturi mai mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

Ma pregatesc cumva pentru punctie?
Parul pubian trebuie indepartat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

Despre enterococ stiti ceva?
Am gresit inainte cand am sris streptococ!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonneL spune:

Lyette,
Nu cred ca mai trebuie ceva, preturile vad si eu ca sunt putin diferite, dar tu te iei dupa ce ti-a scris pe hartiuta. Parca am auzit ca de la 1 iunie se maresc. De regula asa e, cam 5500 RON la inceput, 2560 dupa ( in functie la a cata zi se face transferul). In plus aboslut nimic.
Nu trebuie sa te pregatesti in nici un fel, decat ce ti-a zis doctorul, sa nu mananci, sa nu bei cu vreo 6 ore inainte. Parul pubian poti sa il razi, banuiesc ca e OK, eu asa am facut.
Despre streptococ nu am auzit nimic, decat ce e pe net si probabil ca ai citit si tu. Dar daca medicul nu are nimic de comentat la faza asta, nu iti bate capul si nu te stresa .
Iti tin pumnii, succes, si stai linistita, punctia e un mimic, nu simti nimic, trece rapid, si chiar daca ai niste dureri usoare si sangerari dupa iei calmante si trec si ele.
Bafta

Mergi la inceput