FIV la Sibiu(28)

FIV la Sibiu(28) | Autor: Fiv_Sb

Link direct la acest mesaj




Clinica de fertilizare Polisano-Sibiu







cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13 cap.14 cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23 cap.24 cap.25 cap.26 cap.27





http://fertilizare-polisano.ro/
http://www.clinicapolisano.ro/fertilizare



www.turistinfo.ro/sibiu/cazare-hoteluri-vile-pensiuni-sibiu.html" target="_blank">Cazare in Sibiu


date de contact:
-telefon 0269-224482
-fax-0269224482
-E-mail: fertilitate@polisano.ro

adresa:
str Constitutiei,bl24
550253 Sibiu
Romania

echipa de medici:
www.clinicapolisano.eu/fertilizare/ro/echipa_noastra.html" target="_blank">aici

preturi proceduri:
(preturile nu includ medicatia si analizele necesare)
-prima consultatie 80 ron
-FIV z1-3 -6.798 ron
-FIV z4-5 -7.662 ron
-ICSI z1-3 -8.078 ron
-ICSI z4-5 -8.942 ron
-IA 1.060 ron
-IA donator 1.920 ron
-ET dupa dezghetare 1.280 ron
-spermograma 100 ron
-inghetare embrioni si conservare pt fiecare an 960 ron
-inghetare sperma si conservare pt fiecare an 960 ron
-pentru cei interesati cu diagnostic de infertilitate masculina ,clinica Polisano lucreaza cu banca de sperma Cryos din Danemarca ,mai multe aici:
- www.cryos.dk
- http://dk.cryosinternational.com/donor-semen/reservation/english-version.aspx

Lista de analize pt FIV :
Analize pt doamna:
1.Analize generale
grup sangvin,RH,glicemie,TGP,TGO,Hemoleucograma,TQ,APTT,INR
2.Analize obligatorii in primele 3 zile de menstruatie:
Estradiol,FSH,LH,Prolactina,TSH
3.Analize vaginale(in afara menstruatiei)
-Examen secretie vaginala
-Examen cito-tumoral Babes-Papanicolau
-Culturi cervicale
Testare Chlamydia,Mycoplasma,Ureaplasma
Analize pt sot/partener:
-Spermograma
-Spermocultura
Analize pt ambii parteneri:
-VDRL
-Serologie HIV
-Atg HBs
-Atc anti-VHC

Lista de analize pt. inseminare:
1.Dozari hormonale in z2-3 de menstruatie:
-FSH,LH,Estradiol,Prolactina,TSH
2.Analize vaginale(in afara menstruatiei)
-Examen secretie vaginala
-Examen cito-tumoral Babes-Papanicolau
-Culturi cervicale
Testare Chlamydia,Mycoplasma,Ureaplasma
3.Histerosalpingografie(HSG)




link-uri utile:

www.youtube.com/watch?v=Cg0CG8jF78Y&feature=related" target="_blank">IVF(In Vitro Fertilization Infertility Treatment)
www.youtube.com/watch?v=fM2Vyy6LmOo&feature=related" target="_blank">ICSI(Intracytoplasmic Sperm Injection )
www.youtube.com/watch?v=6351uZSwDps&mode=related&search=" target="_blank">TESE(Testicular Sperm Extraction-testicular biopsy)
www.mediakompass.ro/medical/2009/04/obstetrica-ginecologia-nr4-octombrie-decembrie-2008-pag219-223.pdf br / " target="_blank">Studiul blastocistilor Polisano Sibiu
www.youtube.com/watch?v=IxB8CIhAJx4&feature=related" target="_blank">Film cum se administreaza gonal pen
www.advancedfertility.com/ivfstim.htm" target="_blank">Totul despre FIV, protocoale in FIV,nivelurile hormonale in fiv....
www.marilynglenville.com/infertility.htm" target="_blank">Cum pregatim organismul inainte de FIV
www.jurnaldesarcina.com/category/saptamana-1-de-sarcina.aspx" target="_blank">Jurnal de sarcina,alimentatia in timpul sarcinii
www.ms-preturi.ro/msf-dgf19/dencom.asp" target="_blank">Lista preturi medicamente(de la ministerul sanatatii)
Site cu farmacii din Ro


www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">Calculator sarcina FIV








Aspirante



Anelize,27 ani,sotul astenoteratospermie,eu-fara probleme.Datorita numeroaselor recomandari,schimb medicul meu din Bucuresti cu Dr.Chicea,Polisano.
simonete,39 ani,acu'2 ani,fix in timpul asta ,in aprilie ,FSH=8...acu' spre menopauza cu pasi repezi , FSH=19, Hashimoto , probleme cu coagularea ,4 IA nereusite din care 2 IA cu dr Ispasoiu,urmeaza FIV .
Mocanitza,40 ani, sot astenospermie, oligospermia, teratospermia, eu laparo 11.2009 hidrosalpinx stang, s-a scos lichidul, 1 FIV feb 2010 ,nereusit,punctie pt hidrosalpinx in mai 2010,FET nereusit,toate cu dr Ispasoiu.
rodicutza32,1IA cu dr Chicea ,nereusita.
llary, 4IA nereusite ,2 cu dr Chicea ,2 cu dr Ispasoiu,urmeaza FIV..
gabi ducu,1 FIV nereusit 2010,dr Chicea.
dordemunte,37 ani,FSH=16,6,prolactina marita,uter arcuat,dr Ispasoiu.
anda15,32ani,2IA nereusite,sarcina naturala dar din pacate oprita din evolutie la 7 sapt,a-2-a sarcina naturala ,dar din pacate oprita din evolutie...urmeaza FIV cu dr Ispasoiu.
daria08,FIV intrerupt, dr Chicea.
daria76,1FIV 2009+ 2 FET 2010 nereusite cu dr Ispasoiu.
ciuripica, sindrom de ovare micropolichistice, anul trecut in aprilie am facut o laparoscopie pt drilling ovarian, 2 IA nereusite cu dr Chicea , IA 3 cu dr Ispasoiu nereusita, FIV 1 + FET 2010 cu dr Ispasoiu,nereusite.. .
may06,urmeaza FIV+ICSI,dr Mutuliga.
liana_stoia, 36 de ani,infertilitate inexplicabila,2IA la Cluj cu dr. Micu-nereusite,1IA la Sibiu cu dr Ispasoiu-nereusita,urmeaza IA 4 cu dr Ispasoiu!
raisa75,4IA nereusite,1 FIV + 1 FET cu dr Ispasoiu,nereusite,urmeaza FET 2!
Michelle99,FIV 1 cu dr Chicea,nereusit.
ionecoman,sterilitate primara de cauza tubulara,m-am operat- practic mi-a legat o trompa, iar pe cealalta mi-a facut salpingotomie larga, urmeaza FIV cu dr Ispasoiu.
Ivanovamma,dr Ispasoiu
MariaIrina28,FIV 1 cu dr Chicea,nereusit,urmeaza FET.
MYHAT,FIV 1 nereusit,FET reusit cu dr Chicea(dar din pacate oprita din evolutie...)
deeva73,3IA nereusite, FIV1 cu dr Ispasoiu,nereusit!
lola77, FIV1 cu dr Ispasoiu,nereusit.
miki_74,FIV 1 cu dr Ispasoiu,nereusit,in derulare FIV 2!
nichi,FIV 1 cu dr Ispasoiu,nereusit.
ysa26,urmeaza Fiv dr Ispasoiu
lemurica,FIV 1 cu dr Ispasoiu(reusit -bhcg in scadere...)
Lyette,IA cu dr Chicea,nereusita,in derulare FIV cu dr Chicea!
lorelei78 33 ani,hidrosalpinx bilateral operat laparoscopic in iulie 2010 FIV 1 cu scoaterea lichidului la punctie in martie 2011 cu dr Ispasoiu,nereusit,urmeaza FET in mai 2011 care va fi reusit!
cati_puck,FIV 1 la Budapesta(reusit,bhcg in scadere),FIV 2 cu dr Ispasoiu(reusit ,bhcg in scadere).....
nokianne,FIV nereusit ,FET cu dr Chicea reusit(din pacate oprit din evolutie....)
lelu, FIV 1 intrerupt ,dr Ispasoiu.
tamys,2FIV +1 FET la Bucuresti- nereusite, FIV 3 cu dr Chicea,nereusit ,se pregateste de FIV 4 la dr Chicea care va fi reusit!
SimoneL,in derulare FIV cu dr Chicea!
adriana_1978,3 CM stimulare cu closty ,dr Ispasoiu!
anca_alin,2 IA nereusite cu dr Ispasoiu.
adinutapop hidrosalpinx...
adijo sindrom de ovare polichistice , anovulatie cronica, disfunctie a suprarenalei care a generat un hiperandrogenism ( acest ultim diagnostic a fost pus la indoiala de anumiti medici).3IA Deberecen,ultima IA transformata in FIV reusit ,cu sarcina oprita din evolutie,FIV 2 nereusit Debrecen,FIV 3+FET nereusite Viena,urmeaza o vizita la dr Chicea care speram sa duca la FIV 4 reusit!
Simonnaz34 ani-ok,sotul-oligoastenoteratospermie severa-fara nicio sansa data la Giulesti,FIV 1 nereusit la Viena,FIV 2 reusit cu dr Chicea ,sarcina oprita din evolutie
popif endometrioza, 1 inseminare+1 Fiv + 1Fet la Bucuresti-nereusite. Fiv 2 in derulare Dr.Ispasoiu.

Gravidutze si mamici
Cele care nu au renuntat,si au invins,si pe care le vom urma si noi, aspirantele

iuca,34 ani,1IA cu dr Miciner,IA 2 dr Chicea reusita august 2008,acum mamica fericita de Bianca si Bogdanel.
diana 77,FIV cu dr Ispasoiu august 2008,reusit.
Bubu30,30 ani,3 IA si 1ICSI Cluj ,nereusite,ICSI nr 2 reusit cu gemenasi,dr Ispasoiu Polisano Sibiu,acum mamica de Alexandra si Alexandru.
danaisa20,32ani, 7 IA nereusite (cu Moisa la Giulesti) FIV 1 nereusit cu dr Ispasoiu, FET cu dr Ispasoiu, reusit!acum mamica de Mara Alexa!
yarrina, 27 ani, 4 IA-nereusite cu dr Ispasoiu, FIV 1- 2010 cu dr Ispasoiu , reusit!acum mamica de gemenasi!
Johanes,30 ani,2006-chist hematic ovarian rupt operat;2007 IA dr Chicea-nereusit;2009-sindrom aderential major,sindrom algic pelvin,operate laparoscopic;analizele hormonale fsh 4,74; FIV 1 -2010cu dr Chicea,reusit!
Cristina 12,FIV 1 cu dr Ispasoiu,reusit!
florentina_a,FIV 1 cu dr Ispasoiu,reusit!
persi, 26 de ani,trei extauterine,FIV 1 reusit cu dr Chicea!
alessia29,FIV1 cu dr Ispasoiu,reusit!
alina06st,34 ani,sotul 32ani-fara probleme, eu endometrioza, laparoscopie iulie 09, o trompa nepermeabila, cealalta greu permeabila, prolactina marita, FIV 1 cu dr. Ispasoiu,reusit,acum mamica fericita de Luca!
oria77,hidrosalpinx bilateral, 2 neosalpingostomii, FSH mare, un ovar functional, FIV 1 cu dr Ispasoiu,reusit cu gemeni!
bonsai, IA 1 cu dr Chicea,reusita!
oana cnt,FIV 1 + FET cu dr. Chicea nereusite, FIV2 cu dr. Ispasoiu si dr. Chicea (embriotransferul) reusit!
misspii/maria, endometrioza(6injectii dipherelin)ovar dreapta 25%, uter mic,sotul ok,FIV 1 cu dr Ispasoiu,reusit!.
essperantza,FIV 1 cu dr Ispasoiu,reusit cu gemeni!
gabri-ela,5IA din care 1 cu dr Ispasoiu,FIV 1 cu dr Ispasoiu,nereusit,FET reusit!
hypnotic1978,32ani, infertilitatea inexplicabila,4 IA nereusite, Fiv 1 cu dr Ispasoiu,nereusit, FET reusit!
crudiutalida, FIV 1 cu dr Ispasoiu,nereusit,FET reusit!
ramo_29,FIV 1 cu dr Ispasoiu reusit!
monaramona,29 ani,un baietel ,2 extrauterine (nu am trompe) FIV 1 cu dr Ispasoiu,nereusit,FET nereusit,FET 2 reusit!
uratica,32 ani,diagnostic-trompe obturate,sindrom aderential pelvin-laparoscopie noiembrie 2008-soldata cu hemoragie ceea ce a dus in decembrie 2008 la o operatie clasica unde s-au curatat aderentele,in 2010 diagnostic-trompe obturate cu hidrosalpinx bilateral,polip endometrial,prolactina si tsh marite,in decembrie 2010 histeroscopie ptr indepartare polip,in ianuarie 2011 laparoscopie ptr clipsare trompe,iar in februarie virus hepatita b-pozitiv-din cauza ca am fost la stomatolog-atentie mare!!si tot in februarie fiv 1 cu dr ispasoiu reusit cu gemeni!
leonardo2007,Fiv 1 cu dr Ispasoiu,reusit!
emilyjeuly,Fiv 1 reusit!
Alecori , 25 ani, in 2007 o extrauterina pe dreapta iar pe stinga un chist care a trebuit scos cu o parte din ovar! Am încercat cu stimulare, dar fara raspuns...Fiv 1 cu dr Mutuliga,nereusit,FIV 2 cu dr Chicea ,reusit!
andrreea25 ani,2 IA nereusite , FIV 1 cu dr Ispasoiu,reusit!!!
adnana80,5 IA nereusite,FIV 1 cu dr Ispasoiu,reusit cu gemeni!
angimiha,41 ani,FSH peste 15,2IA nereusite la Iasi,FIV 1 reusit cu dr Ispasoiu!
iaura 21,37 ani,6 IA,din care 1IA cu dr Ispasoiu, FIV 1 cu dr Ispasoiu,nereusit in 2010,FET reusit in aprilie 2011.


pt parola trimiteti PM


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Nu stiu cum se poate si daca se poate inchide capitolul anterior:)

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

E corect creat acest capitol?Cine ma ajuta?

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

Lore bine ca ai deschis un nou capitol. La cazare in Sibiu nu se deschide site-ul. In rest este totul ok, sper.

in devenire!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Lorelei,are dreptate tamys,link-urile cu capitolele precedente,cele cu site-ul clinicii,cazare si link-urile necesare nu se deschid,cred ca ai copiat pagina asa cum se afla ea pe prima pagina fara sa o deschizi in quote.

Cind copii pagina,vezi ca in bara ID -ului gasesti casuta "reply with quote" la pagina care se deschide stergi [quote] de la inceputul si sfirsitul paginii si apoi dai copy la pagina,in felul acesta copii pagina cu link-urile cum sint ele nu cum apar pe prima pagina doar denumirea.
Si mai ai de copiat link-ul cu capitolul vechi si il pui pe prima pagina unde sint numerotate toate capitolele din urma.

Am vrut sa modific capitolul , sa copii link-urile dar deja s-a inchis capitolul vechi si nu mai pot copia si in alt mod nu stiu cum s-ar putea.
Poate ne ajuta un moderator ,caruia ii multumim

Oricum pt inceput e ok,cred ca ai muncit o gramada pina ai pus iarasi culoare la nume...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

bytzi,am crezut ca te-am pierdut...M-am chinuit putin pana am facut subiectul nou,asa m-am speriat cand am vazut ce a iesit si ca nu mai pot modifica...Poate ne ajuta intr-adevar moderatorul pe luni...
Tamys,vezi ca in capitolul asta trebuie sa ne dai tu vestile cele bune si mai apoi sa ne incurajezi pe noi


Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Capitolul e greu de gasit...cine ma ajuta?Bytzi,te pricepi sa faci ceva cu capitolul asta...trebuie sa intru pe precedentul sa il gasesc pe acesta...

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

lorelei78 multumesc pentru gandul tau frumos, sper sa nu va dezamagesc
Lyette ai fost la eco ??? cati foliculasi s-au format deocamdata ??? ce a zis doctorul despre fibrom ??? Asteptam vesti de la tine !!!

in devenire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Lore,e ok,cum il gasesti greu?caci e pe aceeasi pagina cu capitolul anterior
http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=95 ,nu aici il cauti?

Imi dau seama ca ai muncit ceva ,acum ti-ai dat seama cum se deschide capitolul?e f simplu ,nu dureaza decit 2 minute...


Sa fie un capitol norocos!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns io2010 spune:

Buna,
Dupa punctie, la cat timp poti pleca acasa? Te trezesti repede dupa anestezie, necesita perfuzie dupa punctie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonneL spune:

Buna io2010,

Dupa punctie iti lasa perfuzia pe care ti-a pus-o initial, inainte de anestezie, pana se termina. Apoi o ia, iti pune un plasture ceva si ramai in pat pana simti tu ca esti OK. Daca nu sunt probleme deosebite, adica sa ai dureri in urma punctiei si ti-ai revenit, in sensul ca nu esti ametita dupa anestezie, cam intr-o ora , hai sa zic maximum 2 poti pleca.

Mergi la inceput