FIV la Sibiu(28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SimonneL spune:

A, si dupa anestezie te trezesc ei imediat. E OK, nu iti face vreo problema, e ca un somn de 20 de minute , maximum 30.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Bytzi,acum vad ca e ordonat ca lumea:)
io2010,la ~2 ore dupa punctie poti pleca acasa:)

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

Tamys, fetelor!
Multumesc Tamys pentru ca te-ai gandit la mine!
Nu am avut acces la internet si de aceea nu am scris....m/am tot plimbat in ultima vreme, parca nici nu constientizez intrutotul ce fac, ce ma asteapta....si poate ca e mai bine asa. Am mici accese de panica dupa/amiaza, dar imediat ce imi injectez puregonul ma destresez. Parca e drog....Probabil ma ajuta psihic gandul ca am injectat si prin urmare o sa creasca foliculii....
Vineri am fost la ecograf dupa 6 zile de puregon 250 ui. Medicul a spus ca este foarte bine, dar astazi, luni, vom vedea mai clar daca au crescut. In ovaru stang a spus ca e greu de spus cati sunt, dar cand l/a vazut pe cel drept s/a declarat incantat de ceea ce vede. Nu i-a numarat....poate astazi!
Sunt cam stresata pentru medicament, fiindca l/am cam plimbat vreo 4 ore, si cand am intrat ieri in casa termometrul din geanta arata 25 de grade. Zilele trecute l/am tinut ba la frigider, ba pe geam.....a tot variat temperatura intre 2/ 10 grade! Am fost plecata de acasa si nu am avut destula minte sa plec cu o geanta frigorifica....am zis ca e rece afara, masina are aer conditionat....si in plus scrie in prospect ca pentru o luna poate fi tinut la sau sub 25 de grade.
Sper sa mai faca ce terbuie sa faca.......
Va dau vesti deseara, la amiaza sunt programata la ecograf.
pa, pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

multumim ptr cap nou ..sa fie cu noroc

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Lyette,
Bafta multa si sa dea DD sa fie bine.
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:


Catalina ca de obicei o draguta,stiam ca ma pot baza pe tinemultumesc din suflet ca ne-ai ajutat cu prima pagina a capitolului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

Lyette sa dea Dumnezeu sa auzim numai de bine, hai ca mai ai putin si te gravidesti te asteptam sa intri pe forum sa ne mai dai vesti pupici si bafta multa sa ai

in devenire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns io2010 spune:

Azi am facut dipherelin-ul( ziua 21).Cand trebuie sa-mi vina menstruatia? In prima zi de ciclu fac eco si apoi sun la Sibiu sa-mi spuna cand incep injectiile Puregon. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonnaz spune:

bytzi, lore, din pacate tb sa ma stergeti de la gravidute. Raman la aspirante. Din pacate rezultatul final nu e unul pe care l-am dorit. Daca sambata eram graviduta - sapt 5 -asa scria pe buletinul de analiza - valoare 450- sambata si duminica au continuat sangerarile si probabil s-a eliminat si cel de-al doilea puiut. Luni mi-am repetat bhcg-ul si a iesit 1,5, la fel pe echo nu s-a mai vazut nimic. Cam atat. Vom astepta sa vedem daca nu sunt urmari negative la mine si poate mai spre toamna o vom lua de la capat
Tin pumnii fetelor care incep procedurile!
Va pup si va multumesc pentru incurajarile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Simmnonaz, imi pare rau sa aud asta.
Poate ar fi bine sa-ti faci profilul de trombofilie (mutatiile MTHFR, PAI si tot ce e acolo).
Pupici

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput