FIV la Sibiu(28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonnaz spune:

honeys,
dr. mea mi-a spus ca ar fi bine sa fac analizele de tromofilie. M-am uitat pe ce analize am facut si am ceva legat de asta,zic eu: Timp de protrombina QUICK, Timp de tromboplastina partiala activat (aPTT), Rezistenta la proteina C activata (APCR)- toate sunt OK.
la urmatoarea vizita la medic imi va da lista completa cu ce analize ar tb sa mai fac, probabil ca nu sunt toate.
Voi vedea ce spune si dr. Chicea.
Imi pare rau, dupa semnatura vad ca si tu ai trecut printr-o experienta similara, din pacate la mine nu s-a congelat nimic. Daca e sa o luam de la capat, trebuie iar stimulare, iar punctie, iar...
tu in ce etapa esti acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:


In etapa de incercat natural din lipsa de bani...atat.
O sa fac altul daca nu raman, nu stiu cand si cu cine.
Te rog eu sa faci si mutatiile, da?
Pupici multi

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Simonnaz,cuvintele sunt de prisos acum,dar daca ai reusit o data inseamna ca poti sa incerci iar si sa reusesti!


Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

Simonnaz sunt alaturi de tine si te imbratisez cu drag, faptul ca ti-a iesit testul pozitiv la inceput asta inseamna ca e un semn bun, sa iti ajute Dumnezeu sa treci cu bine peste durerea asta pe care o cunosc foarte bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:


Luni am fost la ecograf, iar miercuri merg din nou!
Mi-a spus ca e bine, au crescut foliculii, dar nu mi-a spus cati sunt. Ambele ovare cica au foliculi. Astazi fac ultima doza de puregon si, probabil, vineri va fi punctia.

IMI CAM SIMT OVARELE!R ARE INTEPATURI,O OARECARE TENSIUNE! O FI NORMAL? SPER SA NU MA TREZESC CU HIPERSTIMULARE.
AR TREBUI SA SUN?

VA DAU VETI MAINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Lyette,e de bine la tine...Eu nu simteam absolut nimic,nicio intepatura,nimic la stimulare.Si dr I ma tot intreba daca nu simt nimic si ii ziceam ca nu,iar foliculii mei cresteau atat de greu,mi-a tot marit dozele.In momentul in care i-am spus ca am intepaturi,chiar s-a bucurat,era un semn ok pt el;)
Fii tare,in curand o sa fii o graviduta care o sa ne incurajezi pe noi,cele ramase in urma

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

Abia astept ecografia de dupa-amiaza aceasta.
Acum ma tot gandesc daca nu s-o fi intamplat ceva puregonului pe care l-am tot plimbt cu mine. Cand am ajuns la Sibiu,duminica, am constatat ca termometrul arata 25 de grade! Pusesem eu o sticluta cu apa inghetata, dar se topise. Era o fiola de 900 din care am mai avut de facut 3 doze de la momentul cu pricina!
In prospect scrie ca poate fi pastrat pentru o luna la temperatura camerei, la sau sub 25 de grade!
Daca ma trezesc ca nu mi-au mai crescut foliculii de luni.....am incurcat-o!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Lyette,daca nu cresc foliculii iti va creste doza...Si cu temperatura e ok la transport...Nu te stresa,ca nu-ti face bine acum,esti pe maini bune si o sa fii curand

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

Lyette ne ti cu sufletul la gura, nu te mai stresa fi barbata si sa vi cu vesti bune, hai ca mai ai putin si te

in devenire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

simonnaz trebuie sa mergi mai departe , nu abandona ridica capul si nu mai fi trista ..este ff greu numai citind vad cate fete sufera si cate se bucura dar nu poti simti nici tristetea , nici bucuria lor in totalitate..te imbratisez si pana la toamna trebuie sa iti revii si sa crezi ca totul va fi bine..eu zic ca totusi ceva s-a prins acolo dar nu a fost sa fie
lyette iti tinem pumnii si stai linistita ca daca foliculii sunt mici ..are grija dr sa ii faca mari(asa mi-a zis mie)..gandeste-te ca totul e bine si nu te mai stresa..asteptam rezultatul

16+

Mergi la inceput