Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

buna dimineata!
dragele mele,ilinca,aseara in timp ce eu eram cu tati la restaurant sa stabilim ultimele detalii legate de botez, mi-a vomat in jet o masa intreaga.am innebunit cand mi-a zis mama(de fapt i-am gasit hainutele in masina de spalat).problema este ca asta este a3-oara in 2sapt!
mama mi-a zis ca i-a dat laptele nan1ha si ca a adormit cu bibe in gura.apoi s-a trezit si sa te tii!
dr.o sa vina sapt. viitoare la 3luni sa vedem care e treaba.
acum nu stiu daca are vreo importanta,dar noi la 7sapt.ii facusem eco si era totul ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Cafea cafea cafea, cine mai doreste, cine mai pofteste? Fierbinte, aromata ...
Stiu, pentru Simo foarte tare sa fie
si sa nu te mai doara oasele, musculatura. Eu te cred cel mai bine, sunt meteo sensibila si pe o vreme ca asta sunt facuta franjuri.

Afara imi pare o zi de toamna tarzie nicidecum una de primavara
Asa ca fruntile sus si o zi linistita va doresc!

Alina, mamica super fericita de Anais Maria.

"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!!

si eu la cafea!! e buna asa tare

WUdy...nu musculatura ma doare..ci pe os,de sus de la solduri pana in varful degetelor..e groaznic. aseara mi-a facut sotul masaj in talpi,doar asa aveam impresia ca imi trece..cand apasa in talpa parca erau niste galme si de acolo pleca durerea..daca ma credeti gemeam de durere si in somn,pur si simplu de la mijloc in jos aveam toata zona dureroasa..nu stiu daca explic bine sau daca puteti intelege.am adormit cu chiu cu vai pe la 1..imi daduse pe diclofenac si o perioada simteam asa rece..probabil de aia am putut adormii. dar la 3 cand s-a trezit bebe m-am trezit cu aceiasi durere. am luat nurofen,mi-am facut iar masaj singura..am turbat pana la 5
acum vad ca nu ma mai doare..insa cred ca ma paste o gripa,nu raceala.
eram leoarca cand m-am trezit,acu tremur de frig,ma doare si gatul.
am luat repede paracetamol..sper sa nu inainteze ca simtomele sunt nasoale rau.

a aparut odiseea de 2012..doamne ce emotii m-au luat cand am citit,anul trecut pe 1 mai mi se confirma ceea ce stiam deja de o sapt si ceva dar nu vroiam parca sa realizez..de teama sa nu fie in zadar iar..aveam emotii,teama,fericire..si acum le simt cand ma gandesc, la fel ca atunci.

sa aveti o zi linistita!
cu soare nu cred,e jalnic afara,pe mine ma darama vremea asta si fizic si psihic



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Buna dimi

sar'na de cafa tanti Wudy

Simo- ma alatur si Eu la gasca ma dor toate de la brau in jos..oare e de la vreme?..am avut amandoua picioarele rupte in copilarie
sau? in sfarsit dupa 10luni!!!!!!m-am intersectat cu tati..o fi de la asta?..nici nu a fost asa nasol precum ma asteptam.
Vorba lui;trebuie sa ne luam o camera la hotel intr-o seara...greu ne mai nimerim cu 2 copii

Irinuka;cat vrei pe ea?i-am luat salteluta de activitati si mi-a dat fara jucarii..Eu am cumparat cateva ursuleti colorati..cred ca am luat prea mari si o deranjeaza..nush..plange cand o pun acolo..
As lua si carusel dar s-o vad cat si cum arata...am luat marsupiu..nu-i place am luat cosulet..nu i-a placut..ce o vrea nush

E frig.. mai ales in casa la noi...brrrr

La multe lunite bebeiilor de azi!
Kristian de Foxy
Andrei de Kitzy
Alexandru de Iubita Mara



----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Si la acest subiect parerile sunt foarte impartite. In maternitate ne-a zis sa incepem de la o luna si sa nu ne grabim de loc - poate dura si un an. Unii doctori sunt impotriva iar unii spun ca e obligatorie. Sotul meu a facut fimoza la 4 ani pt ca nu a fost decalotat si a ajuns la operatie. Si acum isi aduce aminte prin ce dureri a trecut asa ca noi am vrut sa il decalotam ca sa nu pateasca si Razvan acelasi lucru. Nu e obligatoriu sa se intample dar noi asa am decis. Operatiunea se poate face si la medic - dureaza cateva secunde - dar e mai dureros pt ei.

Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita

E obligatorie decalotarea?
Dr a spus sa nu umblu iar pe net am gasit ca pana la 4 luni nu se umbla. Mi e cam frica.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !


Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Neata si eu la cafea !

Raportez.. nici un simptom secundar de la vaccin. Nu s-a umflat nici una din zone (multumim Thuja si Roxx!) si nici febra nu a facut

Maimutzakis are o saptamana de cand se culca la 9 si se trezeste la 5;
e si el un 9-to-5 de mic...

In rest, apropo de sophie, la Flavia am avut-o pe Sophie-doudou, din carpita, si acum o avem pe cea din cauciuc. nasha flaviei a facut intentionat sa avem doua generatii de sophici. sophie din carpita cica nu se mai fabrica :( iar noi am pierdut-o pe fosta... am avut vreo 3 zile de drama dar a fost inlocuita cu succes de niste catei pe care tot sophie a trebuit sa-i cheme
asa ca, Fragrant, noi vorbim de Sophiotul tau zilnic, inchipuie-ti

am reusit sa fac cumva sa ajung azi la doftor. un compromis de ultima clipa. ma duce sotul mamei cu felix cu tot, ma asteapta, si ma aduce inapoi.
deci copiii astia sunt "doomed" sa nu vrea nimeni sa stea cu ei, cred ca de-aia si fac eforturi sa fie cat mai cuminti...

hai ca m-am laudat, am bombanit, am vorbit si prostii.. oi fi borderline?

va pup, pana una alta si va urez o zi frumoasa in limita posibilului


Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

fetelorHelp!

marturii ieftine de unde gasesc?
NU PREA E LA MODA P ACI..SI TOTUSI EU AS DA..CV SIMBOLIC

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Si eu si eu~!!

Si eu am o durere de ...jos..ma doare burta (sper sa nu-mi vina CM) ca la CM sau ca la o raceala...initial m-a durut ca treb sa merg la pishu si nu puteam sa ies dintre cei doi copii.

Madalina de la o mamica cu LP am vazut si bagat la cap - e foarte ok sa faci asta, sa-i dai lapticul cu apa la temperatura camerei, nu face nici burti nici gaturi, neah, nu apa la temp camerei e cauza lor. In schimb, vei deveni foarte independenta si nelegata de o sursa de caldura. Bravo ca vrea!

Shine ti-am aplicat metoda de baitza in cada, cu dusul, cu pus fif pe spate pe prosop; i-a placut, a fost usor pt mine (ca eram singura acasa cu puii). (tati ne-a spart cadita mica si alta nu mai cumpar)

Tunde deci..dezdrabal total! Bravo ca ai avut timp si de voi!

Mai, eu nu stiu exact ziua in care am vazut doua liniute, stiu doar ca plangeam de frica, nu eram deloc pregatita atunci, plangeam si-i dadeam lui Robert de mancare si el imi baga degetele in ochi, ca nu stia ce sunt alea, nu ma vazuse plangand pana atunci. Si uite acum, vorba lui roxx cum doarme linistita, multumesc lui Dumnezeu pentru un asemenea cadou neasteptat !!!

la multe lunite Kristian, Andrei si Alexandru, trei fetzi frumosi!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Ca marturii am gasit www.organizareevenimente.ro/produse/811-MARTURIE%20CUTIUTA%20BOTEZ%20.htm" target="_blank"> asta cu ursulet identic cu invitatia..numai sa schimb culoarea in crem -ce ziceti?

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufoasalaura

buna dimineata!
dragele mele,ilinca,aseara in timp ce eu eram cu tati la restaurant sa stabilim ultimele detalii legate de botez, mi-a vomat in jet o masa intreaga.am innebunit cand mi-a zis mama(de fapt i-am gasit hainutele in masina de spalat).problema este ca asta este a3-oara in 2sapt!
mama mi-a zis ca i-a dat laptele nan1ha si ca a adormit cu bibe in gura.apoi s-a trezit si sa te tii!
dr.o sa vina sapt. viitoare la 3luni sa vedem care e treaba.
acum nu stiu daca are vreo importanta,dar noi la 7sapt.ii facusem eco si era totul ok.
dupa faza asta...cand s-a trezit bebe nu facuse pipi.scutecul era uscat! toata noaptea nu a facut pipi!innebunisem...o fi ceva...?!
apoi a umplut rapid unul...si de atunci doarme,si de papat nu prea.

Mergi la inceput