Colectia de toamna-iarna 2005 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Meems of, sanatate multa!
Unchiul meu e de cativa ani bolnav grav cu inima, l-au operat si i-au schimbat o valva si i-au pus un bypass, de abia l-au readus la viata din anestezie si abia si-a revenit el dupa operatie, apoi la cateva luni i s-a infundat bypass-ul dar de operat nu-l mai opereaza pt ca nu ar rezista si nici el nu mai vrea. Vad ca, cu toate astea, se simte acceptabil, intr-adevar oboseste repede dar iese zilnic din casa, mai merge pe banda, e cat de cat OK.

Cami, Catutza, cum zice si Feli, dupa fiecare iesire la iarba verde trebuie controlat serios. O fetita de pe forum a luat chiar din parc din Bucuresti. Uitati-va si pe pielea capului!

Feli ce mai faceti voi, cum mai esti cu moralul, ca erai cam suparata acum ceva timp. Cum mai e cu serviciul lui Doru?

Catutza se mai intampla altercatii intre copii, ce sa zic, dar vorbeste cu educatoarea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

'mneata, fetelor!
de capuse a inceput sa-mi fie si mie frica, de cand cu intamplarea de anul trecut. pana atunci fusesem relaxata. ma rog, important e sa te uiti pe piele, peste tot, indiferent daca a fost expusa sau nu - intra si-n sosete, chiloti si prin toate locurile ferite.

meems, multa sanatate alor tai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:


Feli, educatoarea nu era in clasa, Bia mi-a spus ca se trezise si baietelul a venit la ea la pat si a strans-o de mana (+ zgatiat) si apoi si la baietelul care dormea langa Bia. Ea e foarte cuminte (nu exagerez, dar e chiar cuminte) deci nu cred ca ea l-a provocat. Am inteles ca pustiul e nazdravan, mai da cate un pumn in fata din senin colegilor, mai alearga cate o fata...

Corap, chiar a fost un episod din Dr. House in care o capusa intrase sub chilotul unei tipe iar ei nu stiau ce are de ii e asa de rau!

Cami, cum te mai simti?

Meems, se mai zbate ochiul? Multa sanatate mamei tale!

Lavi, unde mai plecati vara asta?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Multumesc, fetelor!

Catutza, nu se mai zbate ochiul, deocamdata.

Lavi, tatalui meu i-au schimbat o valva acum 21 de ani... de-atunci trebuia sa fie in pamant, dupa spusele doctorilor. Dar uite ca Dumnezeu i-a mai dat zile. Cred si eu ca va fi bine daca ii pune defibrilatorul asta, iar procedura nu e atat de complicata ca o operatie. Cu siguranta nici trupul lui nu ar rezista la o operatie majora. Ma bucur ca unchiul tau se simte cat de cat ok, e o incurajare si pentru mine sa stiu ca altii cu experiente asemanatoare sunt bine

Corap, v-ati mutat deja?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Tot eu. M-am intors nu demult din pauza de masa, imi dadusem intalnire cu cea mai buna prietena la o cafenea aproape. Eu am ajuns prima, am gasit o masa libera, si ma uitam dupa prietena mea sa o vad cand intra. Cum mi-am aruncat eu privirea asa prin cafenea, cine credeti ca era la masa de langa mine? Arnold Schwarzenegger! Mi-a luat cateva secunde sa-l recunosc, nu avea nimic deosebit care sa-l scoata in evidenta. Era la masa cu doi domni si o doamna, foarte relaxati toti. Nu avea anturaj special, nici nu mai beneficiaza de garde de corp sau altceva de genul, de cand nu mai e guvernatorul Californiei. Intre timp a aparut si prietena mea, i-am dat si ei un cot sa se uite in directia lui, si pana ne-am dezmeticit noi bine s-au ridicat si au plecat. Imi pare rau ca n-am fost mai pe faza sa fi facut macar o poza, ca doar nu-mi frec umerii de o celebritate toata ziua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Neata-Neata!
Am fost aseara la ora de streching cu fii-mea, ca ne-a invitat profa ei de dans. A fost super sa faci iar miscare, desi eu m-am mai babacit Unele exercitii nu le-am facut pana la capat din cauza burtii
In schimb Ilinca s-a distrat total, a fost deliciul clasei, dar nici n-a lucrat. Cred ca o voi da la circ, daca tot ii place sa amuze lumea, sa castige un ban cinstit

Lavi sunt mai bine cu moralul, iar la serviciul lui Doru sunt sanse sa se remedieze situatia (desi f.greu, dar e bine si asa).
Din pacate, din lipsa de bani am anulat mini-vacanta la Balcic, dar asta e, mergem altadata.

Catutza pustiul e nazdravan si pentru ca altii l-au lasat sa fie asa, probabil parintii au zis ca n-au ce sa-i faca, "asa mai fac baietii" Din pacate suntem inca rudimentari in mentalitate, baietilor (multora dintre ei, nu tuturor) li se permit multe tampenii, ptr ca fac parte din sexul favorizat in Ro.


Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

pesimistul este un optimist bine informat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Sint singura acasaaaa! Prima oara in cinci ani si jumatate!!!

Sarbatoresc Ziua Mamei (aici in US) nefacind nimic... aa de fapt facind lucrurile pe care nu le fac NICIODATA cind sint cu familia: citesc la masa, contemplez o cina in fata televizorului, o sa ma uit la filme!!! incepind cu ora 7-8!! Via-ta!
Familia e la Disney, ca sa urmeze trendul prin care vad ca trece multa lume la virsta asta.
Sint curioasa cind mi se face dor de fii-mea. (acum ca mi-a trecut anxietatea plecarii lor....)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Bic Ce cadou fain de ziua mamei - timp pentru tine!! Bucura-te din plin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Buna fetelor!
Nu am mai scris de mult pentru ca trecem prin momente grele cu tatal meu, care e f bolnav si se stinge pe zi ce trece.
Sunt cu moralul la pamant.
Desi v-am citit de cate ori am avut ocazia, spre rusinea mea nu sunt deloc la curent cu noutatile.
Am intrat doar sa va anunt, pentru ca va eram oarecum datoare, ca Mateea , cu cele 2 fetite cu care canta si formeaza trupa TRIO NEGHI VOICE, s-au calificat ieri in finala festivalului Mamaia Copiilor 2011.
Le veti putea urmari in direct de pe scena festivalului, la TVR in perioada 3-10 iulie 2011 la sectiunea interpretare, grupuri mici.
Daca o sa reusim o sa incarcam filmuletul de la finala de ieri.
Speram din tot sufletul sa fiti alaturi de noi si sa ne sustineti.
Va pup si ma retrag ... si sper sa mai intru, cand vom sta mai bine cu moralul.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Neatza!

Gabriela, imi pare rau ca treci prin momente atat de grele! Te imbratisez cu mare drag si sa fii tare in momentele acestea !
Felicitari pentru Mateea! O vom urmari si o vom sustine!

Nu stiu daca v-am spus, dar sambata Daria a participat impreuna cu cateva fetide de la gradi si cu domnisoara care face dansuri cu ele la un concurs de majorete (Cupa 1 Mai) si la grupa lor de varsta au iesit pe locul I. Nu stiu daca au constientizat ele ce si cum, dar a fost tare dragut!

Feli, bravo pentru iesirea cu Chiti! Bine ca s-a distrat si ca s-a simtit bine.


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput