Colectia de toamna-iarna 2005 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Neata .
La instructajul cu capusele as mai adauga ca de fapt saliva lor e cea care contamineaza. E important ca atunci cand le desprinzi sa le prinzi direct de cap, fara sa le storci. Daca nu reusesti, fuguta la urgente unde le scot ei cu penseta. Pe-aici au aparut avertizari in ziarele locale. Vestea buna e ca la sfarsitul lui mai se termina sezonul lor. O sa trec si eu Amoxi pe lista pentru concediu. Oricum e preferat si pentru pb cu gatul .

Lavi, fain, sa va fie de bine plimbareala. De-abia astept pozele.

Ochi care se zbate din greu am avut si eu. As zice ca e deficit de minerale si B-uri. Cel putin eu cu asta m-am dres. Idem pentru tiuitul urechilor. Muschi/nervi din zona nu sunt hraniti bine, mi-a zis mie doctorul.

Cami, tinem pumnii sa nu fie nimic serios!

Uitasem: am prins la un mom dat timp si am vazut pozele.
Camelia - foarte faine, pozati frumos = sunteti frumosi si faceti poze foarte bune.
Meems, si acum am fost impresionata de trupa voastra si de eleganta ta domnisorica .
Roxi, ce mari si frumosi sunt si puii tai!

Eu n-am mai pus poze recente, dar am ajuns celebri pe un anume blog - ia sa va trimit eu linkul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria, din pacate nu se termina la sfarsitul lui mai, acum 2 ani Virgil si soacra au fost muscati in iunie dar Silvia in jur de 20 iulie. Cred ca in iulie de termina. Sper si eu.

Bine ca au aparut avertizari, a devenit mai cunoscuta treaba, acum cativa ani nici medicii nu stiau, asta era trist. Acum macar daca mergi la spital se stie ce si cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Maria-Alexia, multumesc de aprecieri Si de ponturi pentru ochiul meu. Deocamdata vad ca a incetat cu picaturile astea...

Lavi, asistenta cu care am vorbit la telefon mi-a spus ca e din cauza de stres abundent, oboseala, si cafea - sau cel putin la astea trei de pe lista ei am raspuns ca am parte de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Multumesc frumos pentru gandurile bune. Deocamdata am facut un set de analize si au iesit ok; mai astept rezultatul pentru toxoplasma.

Maria, multumesc mult de aprecieri!
Ce ma bucur ca Ana merge cu placere la gradi! Super!

Citat:
Faze simpatice cu ei:
#1: copilul pesimist si cel optimist: fabula Cristi cu avioanele, isi auto-alimenta fricile, ca el nu vrea, ca e periculos, ca una, alta... La un mom dat intreaba: dar daca ramane fara benzina in aer?
La care Ana, senina: "ateieaea" (=aterizeaza)

#2 povesteam cu sora-mea despre nunta regala, imi spunea ca era la serviciu si n-a putut vedea nici mireasa, nici masa, nici toaletele...
La care Cristi intervine, total contrariat: "dar tu chiar voiai sa-i vezi pe oamenii aia cum se duc la baie ?!?!"


Foarte simpatici piticii tai!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Nasol cu capusele..sanatate multa!

Lavi ce doza de Amoxicilina ii dai lui Nati? Sa stiu si eu..just in case

Pup, fug la nani

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cami ma bucur ca au iesit bine analizele!

Meems Bine ca ti-a trecut cu picaturi!
Ce mai fac ai tai?

Madau ii dau capsule de 250 mg una la 8 ore. Pe ele scrie ca se dau pentru copii peste 6 ani (20 kg). Nati are 21 de kg asa ca am incadrat-o aici si pediatra a zis ca e OK. (tratamentul l-am inceput duminica la ora 23 si pe dr am sunat-o abia luni pe ziua).
Doamne fereste sa fie cazul dar si daca e, nu e o tragedie chiar asa mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

pe mine ma speriati cu aceste capuse...daca Doamne Fereste nu observ ?!? ma ingrozeste acest gand

in alta ordine de idei Bia a venit ieri de la gradi plina de vanatai pe mana si zgarieturi ( cand s-a trezit un coleg mai nazdravan a tabarat pe ea!) acum nu stiu ce sa fac, copilul nu e la prima abatere, am vb cu educatoarea si mi-a promis ca nu va mai dormi langa el, dar eu stiu ce vor face...
Bia spune ca nu se joaca cu el deci nu au avut altercatii sau eu mai stiu ce


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui catutza

pe mine ma speriati cu aceste capuse...daca Doamne Fereste nu observ ?!? ma ingrozeste acest gand

in alta ordine de idei Bia a venit ieri de la gradi plina de vanatai pe mana si zgarieturi ( cand s-a trezit un coleg mai nazdravan a tabarat pe ea!) acum nu stiu ce sa fac, copilul nu e la prima abatere, am vb cu educatoarea si mi-a promis ca nu va mai dormi langa el, dar eu stiu ce vor face...
Bia spune ca nu se joaca cu el deci nu au avut altercatii sau eu mai stiu ce




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Bricolam


Cata, aceeasi temere o am si eu legat de capuse...
Nasoala patania Biancai de la gradi! Parerea mea e ca ar trebui sa insisti la educatoare si sa te asiguri ca o vor muta pe Bia (sau pe baietelul respectiv). Pupici!




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavi02


Meems Bine ca ti-a trecut cu picaturi!
Ce mai fac ai tai?



Lavi
Maica-mea e bine, ia naturiste in continuu, in iulie are programarea de 6 luni dupa operatie. Taica-meu e asa si-asa, muschiul inimii tare slabit... Saptamana asta cardiologul i-a recomandat defribilator (nu stiu exact daca asta e termenul in romaneste), ceva un pic mai puternic decat un stimulator. Muschiul inimii lui, singur, lucreaza doar la vreo 25% din capacitate.

Catutza, si eu zic ca neaparat trebuie vorbit din nou cu educatoarea. Bia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

[quote]citat din mesajul lui catutza

pe mine ma speriati cu aceste capuse...daca Doamne Fereste nu observ ?!? ma ingrozeste acest gand

in alta ordine de idei Bia a venit ieri de la gradi plina de vanatai pe mana si zgarieturi ( cand s-a trezit un coleg mai nazdravan a tabarat pe ea!) acum nu stiu ce sa fac, copilul nu e la prima abatere, am vb cu educatoarea si mi-a promis ca nu va mai dormi langa el, dar eu stiu ce vor face...
Bia spune ca nu se joaca cu el deci nu au avut altercatii sau eu mai stiu ce




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Dupa ce mergeti la iarba verde, uita-te cu atentie pe corpul biei. Ilinca a avut una acum 2 ani, la tara, i-am scos-o la timp, si dupa 6 luni i-am facut testul la medlife. E ok.

Despre baiat: nu cu baiatul, sa auzi si versiunea lui? Eu am testat-o, am aflat ca era un copil f. destept, dar am vazut si ca era f.rasfatat. Acum s-a linistit, dupa ce a fost pedepsit de foarte multe ori de educatoare si parinti. Culmea, e si prieten cu Ilinca.
As vrea sa stiu si eu unde era totusi doamna, de a putut sa dea asa in Bianca. Vorbeste si cu parintii copilului, poate il pot linisti. Succes!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

pesimistul este un optimist bine informat.

Mergi la inceput