Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (190)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Si legat de plimbari, am iesit si noi ieri la Zoo, intreband-o azi ce animalut i-a placut cel mai mult a spus: Scooby Doo. . Ea la zoo n-a facut altceva decat sa alerge de la copil la copil sa le ceara jucariile. Si un copil avea un balon mare cu scooby.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Doloress: foarte frumos si emotionant.

Desiree: Insanatosire grabnica lui Daddy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Belleane, de curand a fost redat circuitului turistic castelul Cantacuzino din Busteni, am aflat si noi intamplator de el. Inca e in restaurari, pe vremea comunistilor a fost spital, si are acoperite cu vopsea picturile de pe pereti. Am vazut ca se incearca o decopertare a vopselei aceleia. E incredibil ca totusi dupa zeci si zeci de ani inca a ramas atat de frumos, iar panorama Bucegilor vazuta de acolo e minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Buna. Multumim tuturor ptr. urarile ptr. Daddy, ptr. cuvinte, ptr. rugaciuni, ptr. ganduri;e voastre bune. Daddy a venit acasa imediat dupa operatie sambata. Dar ne e cumplit de greu; are bandaj pana la cot, deci o mana e scoasa din uz. Victoria e super intelegatoare, a cerut branza cat am fost eu la o tigara si daddy a vrut sa se ridice sa ii aduca si ea a zis sa nu se ridice, ca ea asteapta pana vine mami, ca pe daddy il doare mana. Mai avem inca 10 zile de subcutanate, ceea ce inseamna ca le fac NUMAI eu, ca daddy cu o mana nu poate... asta e! Se simte ingrozitor, saracul, se simte inutil, neputincios ca nu ma poate ajuta si pe desupra il si doare. Of! Si sta bandajat asa pana in 10 mai. E la serviciu, dar asa, de forma, dar ,macar e sef poate sa dea ordine cine ce sa faca; eu sambata ma plangeam nasilor Victoriei ca de-acu' 10 zile numai eu spal vase si nasa a zis ca daca eu ma plang de atata lucru, ea ce sa zica, cand ea: 1. spala numai ea vase de 10 ani (de fpat, de 12) si 2. la servici daddy nu o sa o ajute mai la nimic, o sa-i dea numai ordine Astea-s vestile de la noi, si bune si rele. Vestea buna e ca Victoria e bine, uite, multumim lui Dumnezeu suntem acasa din septembrie, cat e de ciudat, ca cu toate ce se intampla, copilul asta nu a fost niciodata racita! Si multumesc lui Dumnezeu, ca daca raceste probabil stam in spital daca face febra... fhhhhhtgjejejdfjgfhdhjjkewddf,,.,s,s,s,,s,,s,,..q...;wjjjjj nd
m
Asta a fost de la V i cto ria . V a p upamnnbnbbnbnbnbnbnbnnn

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002
fhhhhhtgjejejdfjgfhdhjjkewddf,,.,s,s,s,,s,,s,,..q...;wjjjjj nd
m
Asta a fost de la V i cto ria . V a p upamnnbnbbnbnbnbnbnbnnn

_



te pupacim, iubire!!!!!!

Nadia ma bucur ca e mai bine!!
(si daddy-ul nostru are 2 maini in gips din punct de vedere vase... dar uite tu ma inveti sa ma bucur de ce e important in viata! )

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Lori, daddy al nostru spala vasele cel putin de 3-4 ori pe saptamana si duminica intotdeauna el gatea... plus inca cel putin o seara-doua pe saptamana cand venea de la servici; asa ca acum simt diferenta.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Pupici multi Victoriei, vad ca ne-a scris si noua un mesaj! DESIREE - ia-ti masina de vase, e tare practica, desi multe le spal si eu de mana, cum ar fi tot ce e plastic. Dar te scuteste de multe altele.

Am mai pus pozici fetelor din aprilie si de la ziua lui PAtrick (nu prea am facut multe) l-am sarbatorit ieri la centrul de joaca, a fost fain ca era cald afara si toti copii erau prin parcuri, deci nu era nimeni la centrul de joaca. AM avut tot centrul pentru noi! A mai venit mai apoi o fetita. Copii s-au jucat de-au picat lati, impreuna cu taticii, mamele au stat la o barfa la o cafea, a fost fain.
Patrick a primit de la un prieten un santier de constructii, cu macara, cu camioane mici, cu pietre care trebuie transportate dintr-un loc in altul. Mai fetelor, a stat si s-a jucat continuu, singur singurel de cand am venit de pe la 4 pana la 10 noaptea! Si era nedormit, sculat de la 6 dimineata. Cu tipete si urlete s-a dus la culcare. N-am mai vazut asa ceva. Cadoul a fost ales de copil, am zis ca de-acum Patrick alege cadourile prietenilor lui, ca vad ca cel mai bine se pricep copii. Eu nu i-as fi luat asa ceva, nu parea niciodata prea interesat de santiere de constructii.

Aici pozele:
http://community.webshots.com/album/580135450wLhQld
AM mai pus o poza cu desenul lui cu un clown, sunt super incantata, a facut el singur singurel desenul asta. De obicei mai desena el insa nasul era in josup paginii, capul sus, o mana la stanga, nu le unea, nu intelegeai mai nimic. Acum pentru prima data a desenat ceva inteligibil, singur de la un capat la altul, uitati aici :
http://good-times.webshots.com/photo/2329728910102927551JENKHa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Doloress,seamana bebe mic cu Patrick,de zici ca sunt unul si aceeasi persoana..acelasi zambet strengaresc,aceiasi ochisori....niste dulci,dulci.O sa ai de furca cu fetele peste cativa ani,la asa feciorasi


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Relax&Tone....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Multumesc Alex-Sara - nu stiu Kevin, dar Patrick e innebunit dupa fete, cum vede una, cum o pupa, o dragaleste, sta numai dupa fundul ei. Si pe strada, si la magazine, eu ma opresc sa ma uit dupa cate o hainuta, cand ma intorc el deja ii face ochi dulci la cate una. E comic rau ca le vorbeste in romaneste : Hei, fetita, ce faci? Alea se uita crucis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

Multumesc Alex-Sara - nu stiu Kevin, dar Patrick e innebunit dupa fete, cum vede una, cum o pupa, o dragaleste, sta numai dupa fundul ei... E comic rau ca le vorbeste in romaneste : Hei, fetita, ce faci? Alea se uita crucis.



Mami de Patrick(29.04.2008) si Kevin (10.02.2011)
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!







La multi ani sarbatoritilor de azi!!!
Pupici tuturor care ne-au vazut pe FB la tzara!!! Imi e tare dor de voi imi pare rau ca nu mai pot sa scriu ca inainte, la sv e nashpa in continuare, probabil si ptr ca m-am scarbit eu, fiindca de altfel e mult mai bine decat in majoritatea locurilor... poate, sper sa imi treaca... Ma mai salveaza faptul ca am muuuuuult de munca, dar parca prea e mult si simt uneori ca raman in urma si ma ia panica...
Eva e super bine slava Domnului, desi vad ca iar a luat-o pe calea ei cu constipatia, si totul pleaca de la lichide, saptamana trecuta cat a stat la mama bea ceai la greu si facea caca in fiecare zi. deci clar la gradi nu ii prea dau si eu acasa nu pot recupera toata cantitatea
I-am cumparat cadourile de ziua ei dar nu i-am comandat nici acum torturile (vom sarbatori si maine si sambata cu piticii, restransa, asa, ca e criza )
Va pup pe toate si pe toti bebeii, sanatate multa va doresc, putere si rabdare, mie sigur mi-ar trebui

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE

Mergi la inceput