Ianuarie - Februarie 2011(31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Buna dimineata!

mi-am luat laptopul,cafeaua si tigarile (aaa..si pozitia de duamna) si m-am mutat in bucatarie sa savurez.

va invit si pe voi la la fel de tare (voi sa nu luati tigarile..numa pozitia de duamne,da?)

sa aveti o zi insorita!

pup



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Buna dimineata, multumesc de cafea! Si eu cu tigarile, deh, ce sa fac? Si dupa ce ma trezesc si-s capabila, adopt si pozitia de duamna
Azi e Izvorul Tamaduirii, stiu ca nu se spala, dar nici alte munci nu se fac, nu? N-am decat sa ma intind ca o matza prin casa, sper sa ma lase micuta asta care mi-a dat trezirea muuult prea devreme.
A, despre saltea...noi avem o saltea de la Elvila,ortopedica, e un compromis, a fost ieftina si e buna deocamdata, dar are arcuri si eu visez la una fara. Pentru ca stiu ca arcurile alea se vor simti la un moment dat. Cand eram insarcinata locuiam in chirie si aveam o saltea mare, dar cum era mai uzata (nu foarte), vatelina dintre arcuri se subtiase si simteam fiecare arc in coaste, o tot intorceam... Aveam senzatia ca dorm pe o canapea proasta, nu intr-un pat enorm matrimonial.
Multa sanatate Soniei, Tunde!
Va pup, o zi minunata!

Andutza- cu pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Neata!
Sunt zombie, bubu s-a trezit la 2, 3, 4, 5, 6. Maine pleaca ai mei si trecem la regim de detentie. Il las in pat si ma duc jos in sufra sa dorm. Nah, sa vaz io ce face daca nu e nici un fraier sa-i bage suzeta aia nenorocita. Of, nu stiu cum am ajuns aici, pana la 3 luni a dormit neintors macar pana la 5-6. Acuma parca e posedat!
Vin la job de la 7, creca' mai devreme nu deschid astia poarta.
Aseara a incercat sotul sa ma pupe dupa ce l-am culcat pe bubu si mi-a sarit mustarul ca imi pierde minute pretioase de somn (!!!!). In halul asta sunt de adormita. Si ca sa fie tabloul complet, am visat pe bubu meu ca era intr-o camera mare, singur si se legana asa cum fac copiii din orfelinate. Stiti, leganatul ala ritmic lovindu-se cu capul de ceva. Asta mi se trage de cand mi-a zis mama ca a vazut o fetita la cresa lu' bubu, desculta si cu mucii in barba in conditiile in care avem 15 grade afara si probabil au 19 inauntru. Tantile alea erau incaltate dar nu considerau se pare ca astia mici merita acelasi tratament. Of, cred ca am emotii cu cresa asta, d-aia sunt asa intoarsa pe dos. Sper sa treaca....
Multam mult de incurajari. O sa fie bine, numai ca inceputul e greu tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Off, Anka
Va fi bine pana la urma, desi acum ai senzatia ca nu se va schimba niciodata copilul tau si ca mereu vei fi asa de nedormita. Incearca sa nu ii transmiti starea ta...
Si nu-ti face griji cu cresa. Daca tu, acolo, iti faci griji, ce sa spunem de cresele din Romania? Hai, curaj, te obisnuiesti tu cu amandoua, si cu lucrul si cu bebe.

Andutza- cu pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata..daaa...la cafea ca duamnele (care este!!)

Anka ce sa mai zic, ma cutremur cand iti citesc ultimele mesaje, abia astept sa scrii unele "insorite". Ce pacat ca n-ai putut s-o tii pe mama ta macar pana la 6 luni ale lui bubu. Bafta mare!

Tunde abia astept sa vad cum sunteti!

Fragrant sanatate!!! Si paracetamol.

Mai, fir-ar sa fie de puseu (ca cred ca aia avem) mi-a plans Ana aseara infiorator, ca-n vremurile rele si apuse, abia o puteam consola in brate. Ore in sir! Si nu o puteam pune jos nici pt tzatza nici pt nimic..urlete si racnete!!! Pana la urma a acceptat sa fie leganata in bouncer, a adormit acolo, am pus o paturica pe ea si am lasat-o cu tati in sufragerie. A dormt f bine, s-a trezit pt papa la un moment dat, acum doarme iar dupa cafeaua ei de dimineata. Sunt sigura ca-i puseu..sau...cand mancam ceva, cam la cat timp i-ar face ei rau? ca eu miercuri seara am mancat o mega salata cu rosii si de toate, poate fi de la alea??

La multi ani bebitza printesica Irina!!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

neata si de la noi; Simo multumim de cafea;
multumim si pentru urarile de 3 lunite (ce a mai trecut timpul, parca mai ieri aveam burtica... eeeeeeeee);
mai fetelor voi va vaitati de bebei agitati si care nu dorm si eu am o alta problema, fata mea doarme toata noaptea, cam 11 ore uneori fara sa pape; in timpul zilei avem mese fixe din 3 in 3 ore dar noaptea nu se trezeste deloc; am incercat o perioada sa o trezesc eu pe la 6 sa pape, dar mananca adormita si imi era mai mila de ea;
dar acum stau si ma gandesc oare de la 9.30 aseara cand a papat, pana la 8 dimineta asta nu sunt cam multe ore in care sta nemancata?

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata mamici dragi! Azi se anunta o zi frumoasa.
O sa ma duc cu piciu la depozit la Piticot sa ii iau o caciula faina ca vorba lu' Shubu: numai maine nu-i poimaine si numai caciula o mai am de cumparat. Ieri am avut O zi grea din punct de vedere organizatoric. Pana la 5 ma anuntasera 2 cupluri ca nu mai pot veni la botez. Pune-te si rearanjeaza lumea la mese. Apoi pana la 10 ma anuntasera alte 2 cupluri care nu confirmasera ca vin. Pune-te si re-rearanajeaza tot. Nu ii puteam pune in locul celor care nu vin ca nu se cunosteau cu restul . Si la nunta aranjatul la mese mi s-a parut cea mai dificila parte. Sper ca in astea 2 zile care mai sunt sa nu mai intervina schimbari.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza fetele.
Rapostez copil alintat, caruia nu-i place sa stea singur nici 5 min. Acu e cu chef de vb, vb cu tv-ul.

Simo multam' de cafeluta.
Tunde multa sanatate, sa va faceti repede aman2. Incearca cu paracetamol, tantum verde. Noua asa ne-a trecut rosu in gat. Ma bucur ca pediatra pe care o avem nu se arunca repede la antibiotic. Adevarul e ca e putin mai invarsta.
Madalina am vazut si ca si H&M din magazinul Unirii e deschis. Madalina ma pui deja pe ganduri cu aranjatul oamenilor la mese. Noi facem nunta si botez in aceeasi. Deja ma ia cu frisoane, ma gandesc cu groaza la ziua aia.
Gabiv si Fragrant8 multa sanatate si voua si puiutilor vostri.
Anka de la 3 luni au un puseu de crestere cerebrala si de aia se trezesc mai des si al meu face la fel. Hai ca incet incet o sa va obisnuiti.
Lori din cate am observat eu ce papa mami ajunge la bebe cam in 6-7 ore(adik in lapte). Lasa ca si al meu e urlaciune seara. Tre sa stau cu el numai in brate pana incep sa-l pregatesc de baie.
Si.....
LA MULTI ANI Irina!!! sa cresti mare si sa fii sanatoasa.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Ati plecat toate la nunta regala????

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Ati plecat toate la nunta regala????

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela



Aia ma intrebam si eu...

Andutza- cu pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput