Fluturasi de Martie - Aprilie 2011 (211)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

ally-...eu cred ca mai curand in urmatoarele ore se va intampla

am facut o baie..m-am raschetat:))) m-am cremuit si parfumat....si acu a venit barbatu obosit si ingrijorat cu niste chestii..sa vedem in ce ape ma scald:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

tot aici scriem , nu ? cred ca da..

strumph, i-am achizitionat si eu un leagan de curand dar daca va avea succes sau nu depinde de copil..a mea in loc sa o adoarma leganatul ala si muzica mai mult o stimuleaza sta si se uita la ele si rade/gangureste cu ele..dar nu sta f mult, de fapt pe zi ce trece sta din ce in ce mai mult..cred ca aveam succes mai mare daca o obisnuiam de la inceput cu el, ca prefera inca scoica pt ca era obisnuita cu ea.. dar e bun..plus ca asta care ai dat tu link e si pt cand e bebe mai mare deci sigur va folosi..eu i-am luat unul care nu e asa ,mare ca nu vroiam sa fie la indemana lui vlad, sa pot sa-l cocot pe masa sau undeva unde el nu ajunge ..
asta i l-am luat eu http://www.brightstarts.com/p-213-ingenuity-portable-swing.aspx

nici o impresie nimic despre palariile de la nunta regala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Mai, am auzit ca Tatoiu a aparut pe nu stiu ce post purtand in cap o varza? La propriu, deci leguma?
Are careva screenshot sau poate macar confirma?

Cel mai frumos martisor: Alex 1 Martie 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Miki , multam de raspuns Si eu ma gandeam ca poate o fi bun ca e 3 in 1 si o sa fie ok si pentru cand o sa fie mai maricica si eu nu nici un Vlad de care sa o feresc deci nu trebuie sa il urc pe masa si eu ma gandeam ca sa ii iau ceva de genul de care i-ai luat tu , dar am spus sa i-l iau pe asta ca are mai multe functii , plus ca e si pentru cand o fi mai mare, pana la 18 kile dau un ban gramada dar sa ma tina mai mult timp Inca nu m-am hotarat, ma mai uit pe situri , mai cercetez, plus ca vad ca aici pe site la mothercare spune low stock si pe alte situri e out of stock, poate nici nu l-oi gasi a cumpara si o sa trebuiasca sa ma orientez spre altceva Anyway, mai vedem... astept sa vina barbatu de la shopping de mancare si apoi mai discutam, a ramas sa ma hotarasc pana vine el de la supermarket, in vreo 3 ore asa ca il uita Dumnezeu pe la magazine cand se duce e mai rau ca o fumeie nici eu nu stau asa mult cat sta el pe la magazine

Despre nunta regala mi-a parut rau ca nu am putut sa ma duc si eu , chit ca a fost nebunie curata, cred ca 1 milion de oameni, dar a fost frumos, am urmarit la tv la BBC, au transmis tot, de pe la 8 dimineata m-am uitat, piscoata fost cuminte si nu prea facut scandal ca i-am spus ca e special day si tre` sa vedem printesa si a facut nani la mine pe umar sau la tati in brate si am putut sa urmarim si noi nunta in liniste Mi-au placut la nebunie palariile , nu toate ca au fost si care mi-au displacut total ca cea a Victoriei Beckham cu ce naiba o fi lipit-o de cap, cu superglue? ca nu stiu cum naiba ii statea cutiuta aia pe cap si au mai fost care nu mi-au placut dar in general mi-au placut tinutele si palariile eu-s moarta dupa palariile astea a lor englezesti, de aia am si tinut sa port palarie la nunta si la vara la nunta la biserica in Ro o sa port tot palarie abia astept sa ma apuc de shopping
Rochia lui Kate a fost ok, nu prea m-a impresionat, putea fi mai frumoasa, dar se pare ca ea a vrut sa fie mai simplut ca-i mai dragut nu mi-a placut machiakul ei deloc, prea negru pentru fatza ei slaba ahh ce buna-s la critici si mai sunt cateva chestii care nu mi-au placut dar hai sa nu vorbim de rau acum nu ? sa le uram de bine sampanie nu am baut desi pe aici tot au fost street party uri si toti s-au cam dar e in spiritul britanic sa se bea , sa se petreaca, lor le trebuie numai un motiv de party ca bani de samapanie gasesc ei

ai ca m-am intins, mai bine o intind sa mai fac cate ceva prin casa, ca tot doarme mandra, s-a trezit acum vreo 15 min ca pierduse suzeta si am venit si i-am bagat-o la loc in gura si molfaie la ea prin somn si eu ma tastez aici

Maine iar imi vin socri sa isi vada nepoatasi cica ne scot la restaurant, abia astept ca-s nescoasa din casa de luni ca tot a fost piscoata cu colici si foarte plangacioasa de nici nu am mai indraznit nici prin cartier sa ies sa o plimb ca a urlat non stop aproape sper sa se faca fetita cuminte si maine sa avem un pranz linistit si nu in urlete si plansete

Gata, ma duc la ale mele, mai trec eu pe aici

Zi buna si cu soare

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ama22

Buna dimineata fetelor

azi e ultima zi la odisee?nici nu imi vine sa cred

noi venim tot dupa o noapte linistita. eu ma astept oricand sa apara colicii pe la ce varsta apar?

mamicile cu bebei cu bubitze pe fata la noi au dat rezultate miraculoase spalarile cu apa termala (Avene am luat eu). I-am dat de ieri de pe la pranz de vreo 4 ori si azi dimineata deja s-a vazut diferenta. Obrazul stang (mai putin afectat) este curat-curat si fruntea si obrazul drept (mai afectate) au bubitele mult scazute.
nici nu imi venea sa cred azi dimineata cand i-am vazut fata curata!

cam cat timp au voie bebeii mici sa stea in scoica de masina?
ca a mea e fascinata de ea si o si inteleg ca din patut/landou nu vedea nimic si din scoica ne vede pe noi, vede catelul cum fuge in jurul ei . si toata e numai un zambet si gangureli :))

mami de Natalia - 11.04.2011

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

http://www.flickr.com/photos/8264324@N03/sets/72157625644823552/




ama, colicii pot aparea si pe la 1 luna-o luna jumate..
in scoica parca pe instructiuni scrie de vreo 1 jumate- doua max dupa care pauza pt intins coloana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, ma uitam la poze, ce ochi deschisi la culoare are bebe Andra, crezi ca raman asa deschisi? aveti in familie ochi albastrii?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!



asa speram si eu
ii are mult mai deschisi decat ii avea vlad si eu speram sa ramana deschisi..la noi in familie are fratele meu ochii albastri de la bunicu si mama ii are verzi..dar acum desi sunt tot deschisi daca ma uit in soare la ochii ei parca vad niste firicele de maron deschis..deci tind sa cred ca devin caprui
de fapt ar fi culmea sa ramana deschisi ca noi amandoi ii avem caprui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

hehe........am revenit si eu dupa oarece treaba in pat


ally- u can go for it!!!

strumphy..palaria victoriei nu mi-a placut nici mie...deloc..yakk
kate mi-a placut , asa simpla...i s-a potrivit perfect
mi-a placut Regina Mama....frumos galbenul ala....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

shtrumph parca mada avea si ea un leagan asemanator si avea succes cu el fie ca e pt fun, cum e la miki fie pt adormit, eu cred ca isi merita investitia! noi pana acum nu ne am gandit sa ii luam unul pentru ca de la carut am primit un suport pe care se pun si landoul si scoica si il leagana

eu m-am uitat fascinata ieri la nunta, doamne cat stil aveau majoritatea femeilor...si haine, si palarii, superb in linii mari. mie mi-a placut mult de kate, rochia mi s-a parut foarte potrivita pt ocazie si locul unde se desfasura ceremonia. am auzit ca ziaristii din state au sarit in sus ca rochia a fost prea clasica, dar au fost pusi la punct de ziaristii englezi ca asta era o nunta regala, nu de hollywood iar voalul a fost superb...machiajul nici mie nu mi-a placut prea mult, era oricum obosita iar negrul ala la ochi doar accentua treaba asta. dar oricum, mi s-a parut foarte frumoasa.

eu mi-am facut o baie luuunga si mi-am ondulat si parul, ne pregatim sa dam o fuga pana la plaza sa mancam la chinezi cu niste prieteni si eventual sa facem si ceva shopping ca se cere, asa, de primavara

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Gabi, suuuuuuper!!!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Ultimul mesaj la odisee......... pfuuuuuuuu..... imi dau si lacrimile de emotie......... imi trec atatea prin minte si am atatea idei, o nebuloasa in capul meu. Abia astept sa inauguram noua casuta, imi doresc sa fiu pe receptie si eu si sper sa ma lase si pe mine puiul meu. Incepusem acum vreo 2 saptamanii povestea nasterii si asa a ramas neterminata, daca au intervenit atatea.

Bebe al meu inca face diaree, parca nu mai e asa moale dar tot e
? Voi ce remedii stiti in afara de Debridat, care se pare ca nu are efect????? Ajutorrrrrr mamicilor.

Miki nu stiu daca ai scris, dar eu nu am timp sa citesc din urma, ce ai facut la dr cu Vlad, ce ti-a zis?

Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




biotics baby regleaza tranzitul, fie constipatie fie diaree..sper sa mearga ca la noi tot timpul a avut succes..si e mai naturist, nu e medicament..
cu vlad am fost la dr, i-a facut o evaluare clasica nu pe problemele mele..si se pare ca e dezvoltat normal pt varsta lui, dar a avut si niste minusuri- vocabular de 300 den cuvinte, n-a desenat linia dreapta si crucea cum i-a cerut si culorile n-a vrut sa i le spuna..de fapt le-a spus cum le stie el rosu=lolo, portocaliu=cacu si tot asa..dar na, asta e codificat pt noi in rest a facut toate jocurile pe care l-a pus sa le faca ..cam prostie, nu vad la ce mi-a ajutat chestia asta..dar era gratis, adica inclus in abonamentul care-l am pt el si am zis ca nu strica..

Mergi la inceput