Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Vasi..e normal sa aibe miros mai intepator kk..nu-ti face griji.

Monika..eu am avut mama vitrega moldoveanca,de la ea am invatat sa fac mancare moldoveneasca..mai ales sarmalele ies super.
eu am ''calatorit'' in mai multe regiuni,asa ca acum gatesc de peste tot,nu pot spune ca mancarea mea are un specific anume..gatesc niste tocanite de pui cu smantana ardelenesti super bune..ciorbe moldovenesti..ciorbe din dobrogea (acolo se mananca foarte acru,iar lamaia e la putere in lipsa bosului adevarat)..chiar si mancaruri unguresti invatate de la o vecina din Deva. si mai e categoria mancarurilor inventate de mine

Simis..intreaba si dr inainte sa schimbi laptele. lui edu nu ii place aptamil pentru ca stie de gusul de milumil probabil. daca voi ati baut de la inceput aptamil..nu cred ca e vb de asta.
aparatul tau are cablu de date prin care descarci pozele in pc ? iti explic daca vrei.

Fluturash..ma bucur ca printesa e cuminte colici mai aveti ? doamne ajuta sa nu.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata gagici!
In seara asta la 6 merg sa-mi scot alunita..brrrr..sunt cu un morcov de 3m jumate, cu tot cu iepure si frunze!

ZIKI, bafta cu dieta! Eu azi-noapte, in timp ce VASILASANITA scria ca vrea sa slabeasca, infulecam niste cozonac Dar o sa slabesc si eu o data si o data!

Nu mai stiu sigur cine m-a intrebat mai demult de tort, m-am tampit de tot. FRAGRANT? Nu e nici martipan, nici fondant, e pasta de zahar. Daca imi cofirmi ca tu ai intrebat, iti trimit reteta.

OCSANICA, ai fost tare cu coplul care ingrijeste mamaMai lasa-le naibii de bareme, pai toti copiii tre sa aiba fix aceeasi greutate si aceeasi lungime la o anumita varsta? Fiecare bebe are ritmullui propriu de crestere, lasa fata in pace ca e foarte bine.

ANKA, sa ai spor la munca, acomodare usoara si sa fie totul bine cu Bubu!

RSZ VASILASANITA - mai, scaunul are un miros asa..specific, dar nu miroase urat.

LORI?????

La multi ani floricelelor pt ieri!
La multi ani sarbatoritilor de ieri si de azi!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina
Botezul Catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Buna mamici, va multumesc pentru urarile de ieri, mami nu a putut sa intre pe forum k a fost si ziua tatei si mai erau si in economie de cuvinte, dar la ce scandal si cearta am tras cu ei ieri le-a trecut spre seara.

PS. Am citit ca se poarta scrisorile de noi pitici ganguritori .

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

DAAA!! Prezent!!!

O mai am inca pe mama aici si ne cafeleam si noi!

sa incep asa:

la multi ani pt ieri tuturor FLORILOR, in special pupic pt pui de Tunde!
L multe lunite puilor care au mai adaugat o lunita sambata,duminica si azi!!!

La multi ani tati de Ana si Robert, pt adaugarea a inca o in buchetul vietii!

Botezul
a fost totul minunat, mi-a placut enorm la biserica, preotii au avut asa mare grija de Ana (ii anuntasem cu o seara inainte ca e usor racita) si erau mai atenti decat mine la momentul botezului, "pune-i caciulita, inchide usa, acoper-o, imbrac-o repede"
Ana a fost o minune!!!!!! O minune, nu a plans nici la bagarea in apa, nici dupa, a fost doar curioasa, se uita peste tot, atenta. La restaurant s-a coportant iarasi MINUNAT!!! Nesperat de bine, a papat, a zambit, dar mai mult a dormiiiiit in scoica. Luasem si carutul, dar surpriza - a picat Robert, nedormit, era rapus! Asa ca a dormit si el in carut vreo ora si ceva.
Momentul cu ursitoarele a fost frumos, emotionant!!

Ce sa va mai povestesc???

Ieri, la baitza facuta acasa a fost si mai si, a fost foarte relaxant, am vorbit, am facut baitza, copiii (cei mari) s-au jucat, i-a alergat mama de s-au prapadit de ras, Ana a stat sie a ce-a stat apoi si-a pus palma la ochi si a adormit, nu la linsute in dormitor, nu acolo a vrut, ci in sufra, la party!

cam asta imi vine acum in minte. incredibil cat de cuminte, linistita, relaxata a fost Ana! A fermecat pe toata lumea.

am citit pe mega-diagonala, atat mai zic:

Tunde cum mai e Sonia?
Anca acomodare usoara a ta si a lui bebe cu situatia noua!
Simis voi cum ati fost???

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Hello!
La multe lunite Clara, Matei, Lorelai, Alexandru si Luiza.

Felicitari micutelor buburuze crestinate Florin si Ana! Asteptam pozici.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor

intru scurt, ca nu prea merge netul aici la mama, abia se misca, pana imi ajunge si laptopul meu cu stikul de voda, ma chinui cu net de la digi
au ajuns colaceii, azi i a ridicat al meu sot
va las o adresa de mail (mirelaaronovici@yahoo.com)si mi scrieti adresele unde sa i trimit si cati doriti fiecare.

noi suntem ok, in afara de criza de isterie de aseara de la 10, suntem cumintei, am stat numai afara la mamaie
pupici

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

salutare de la piatra neamt!

am ajuns cu bine, am avut noroc de drum liber ca eu oricum eram rupta de oboseala de cand am plecat, dupa o zi de impachetat, colici si altele asemenea.. ce sa va zic, am luat muuulte bagaje, portbagaj plin, plus in spate langa scoica si matusa-mea (cu ea am venit, mare noroc, ca a fost chiraiala maxima).

roxx, bafta cu alunita! la ce dr mergi sa o extraga?

lorich, felicitari pt botez! inca o crestina

anka, cred ca esti prima care merge la serviciu! deschizatoarea de drumuri!! mai e careva? cu bubu tau cine sta? il duci la cresa? scuze dc ai scris, am de recuperat ziua de ieri.

e frig afara, io speram sa putem sta mai mult in curte, dar... om vedea. va pup, o sapt excelenta!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

La multi ani si de la noi sarbatoritilor de azi
Roxx bafta cu alunita, si scoate morcovul ca o sa fie bine

Lorich, Simis, Foxy le felicitari, asteptam pozeeeee!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

hello fetele!
Am si eu un SZ, pot face invitatia de botez fara sa scriu nasii? Ca din nefericire nu stiu cata baza putem avea in ei...

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tierry spune:

Hello fetele! Sunt in curatenie, asa ca o intrebare scurta: la dosarul de indemnizatie trebuie si actul aditional/decizia de suspendare ctr munca vizata ITM? Sau nu mai trebe? Ca mi-au trimis cei de la servici restul de acte da' asta lipsea...

multumesc anticipat!

Mergi la inceput